Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 184>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:20
Na početku  vađenja kamena sam odustala, ipak je stijena u pitanju.



Piknula sam bob u ne očišćenu zemlju i narastao je. Niče i repica i kadifa, kao da je proljeće.
E vidite kakva me zemlja čeka, više kamena nego zemlje.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:24
Na početku jučerašnjeg dana, 2 korjena.






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:29
Iščupana neman.



Ispod 10 cm dočekalo nas je samo korijenje.



Masa stakla, ovo je jedan mali dio.






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:34
Prosijavanje zemlje lopatu po lopatu, moj dio posla.



Prosijana zemlja.



Nađene stijene i otpad zadnjih par radova, a da ni nepišem koliko je vreća smeća bačeno.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:38
Izvađeni korov na tako maloj površini.



MM vrijedni.smile79


I još smeća.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:43
Sad to izgleda ovako.






Komposter sam izvadila, presložila, posula vapnom i vodom , te ubacila malo zemlje.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:46
Sutra nas čeka ovaj dio.



I najveći korijen. Netko ga palio, ni vatra mu nije mogla ništa.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 01:49
I bar za kraj malo ljepote.









E sad na spavanje, ako se ne onesvijestim od umora. Duplo vidim.smile49
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 08:30
Clap Stvarno ste vrijedni!
Ja sam malo nevene zapostavila, ali vidim da još uvijek lijepo cvijetaju i da ću im iduće godine više dati mjesta u svojim gredicama. Wink
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 10:02
Stvarno vam se divim, koliko muke i što sve pronalazite ispod zemlje.
Dobro ali rezultati se već vide, malo po malo  i na kraju ćeš više uživati u svakom dijelu vrta
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 11:07

Svaka čast tebi i tm - pa vrijedni ste za poludit, neka već se vidi napredak.Vrtna kućica je preslatka, a i stol od odrezanog panja biti će predivan.

 
Imate veliku podršku, jer je vaše vrijedne ruke zbilja zaslužuju. Ako na proljeće bude trebalo kakvih sjemenki ima toga kod mene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 11:15
.... i ja san prosla kroz to, samo u pitanju je bila gromaca-ziva stijena i razni suhozidi i manje korijena i jos malo po malo delam, ali i u tome ima drazi gjedati kako raste tvojih ruku djelo, ima i u tome nec. Na stranu da je zdravo biti na friskomu zraku i delati na zemlji malo fiskulture....hehehhehWink
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 11:33

Draga vrijednice sa svojim mužem - ja se samo mogu ponoviti u mislima da sam rijetko susrela takve udarnike SmileSmile

Vas dvoje ste kao na radnoj akciji Brčko - Banovići (pričali su mi, nisam ja ta generacija, nešto sam malo mlađa Embarrassed
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 21:26
znači i ti si mala od farbanja kao i ja Wink
kamenje i stare cigle nisu smeće ako se daju iskoristiti za kamenjare i putiće :)
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 01:49
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Clap Stvarno ste vrijedni!
Ja sam malo nevene zapostavila, ali vidim da još uvijek lijepo cvijetaju i da ću im iduće godine više dati mjesta u svojim gredicama. Wink


Neveni su stvarno izdržljivi. Ja sam mislila da sam kupila niski neven međutim ispao je visoki. Čini mi se da im više paše hladnije doba nego ljetnje vrućine. Kod mene je bilo nevenčića koje su cijelo ljeto mirovali bez cvjetova i sad se bacili u cvjetanje. A ono što je procvjetalo ljetos napala ga neka bolest pa sam počupala i spalila da se zaraza ne širi.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 01:57
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Svaka čast tebi i tm - pa vrijedni ste za poludit, neka već se vidi napredak.Vrtna kućica je preslatka, a i stol od odrezanog panja biti će predivan.

 
Imate veliku podršku, jer je vaše vrijedne ruke zbilja zaslužuju. Ako na proljeće bude trebalo kakvih sjemenki ima toga kod mene.


Hvala Triša. U proljeće ja tebe nađem po slikicama tvog vrta i kažem " Ja sam Šmrcko i hoću moje( tj. tvoje) sjemenke!"Hug
Nadam se da mi bura ne odnese kućicu, inače je zovem vikendica. Inače je MM imao ideju da spava tu. Aime meni majko moja, a uholože veličine pileta.LOL



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 02:07
Originalno poslano od člana rijeka53 rijeka53 napisao:

.... i ja san prosla kroz to, samo u pitanju je bila gromaca-ziva stijena i razni suhozidi i manje korijena i jos malo po malo delam, ali i u tome ima drazi gjedati kako raste tvojih ruku djelo, ima i u tome nec. Na stranu da je zdravo biti na friskomu zraku i delati na zemlji malo fiskulture....hehehhehWink


Mogu misliti šta ste prošli ako ste imali stijenje.
Mi smo prvi teren gledali na stijenama, ne možeš prići ni pogledati ga, a da nogu ne slomiš. Za nekih 700 kvadrat tražili su 35 000 eura. Da načiniš tu katastrofu samo da staneš normalno na tlo treba cijelo bogatstvo. S obzirom da je to bio jedini teren ispod 50 000eura, a katastrofa, MM je izrazio želju Gorski Kotar i bi tako. Samo da mi se organizam navikne na klimu i bit će lijepo tamo, i da se naravno upristoji teren. Možda poslije uzmemo i poljoprivredno zemljište ili ako se mogne iznajmiti kao na zapadu vrt, tako da mi oko kuće bude osnovno povrće i cvijetnjak.Smile Tongue
Tongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 02:16
Hvala vam svima na podršci  i praćenju radova, to je uvijek onaj vjetar u leđa koji gurne čovjeka naprjed. Hug

Danas bi mnogima trebale radne akcije, s obzirom da su srasli sa foteljama i pustili korijenje u njih. A i za djecu bi bilo bolje da žive na selu i imaju prirodu i naviku rada. Bilo bi manje bolesnih, depresivnih, i jelo bi se zdravije.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 02:27
Današnji monstrum korijen je najveći. Trebat će 2-3 dana vađenja korijena. Na našem terenu se nalazi boćarska staza (stara desecima godina), taj korijen je stazu popolovio, vidi se napuklina. Tek kad vadite korijen svatite o čemu se radi, oko stabla je  masa korijena , a svaki se mora očistiti od zemlje i prepiliti.Cry



Zemlju oko korijena odmah čistimo i prosijavmo ( to je moj posao).

Hrpa sa korovom je sve veća.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 02:33
Ovo bi mogao biti dio postolja za stol. Onaj dio što je u kontaktu sa tlom.



Komposter je dobio suknjicu.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.