Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 23>
Korisnik
Poruka
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 13:45
schumy prekrasan ti je  m. gracilis,koliko ga vec imas da je toliki ,ja sam svoj dobila od forumasice u 6mj i tek 6 "kuglica" ima...di ga drzis da je tako ljepi?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 06:49
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

nema schumy duwei pelcera, nekako i ovaj izgleda jadno

Gricka, dobro jutro, tek sada sam vidio post o mammillatiji duwei, ako nemaš svejedno hvala, vidjeti ću vani pa kupim. Tu me veže jedna nostalgična priča jer mi je pred par godina propala velika m. duwei, stara 11 god.!? Razlog - nisam bio doma, najesen je 2÷3 dana padala kišurina, ja sam je pospremio u zimovnik i istrunula mi je te zime. Zato se trudim nabaviti novu, tako lijepo cvate sitnim prljavo-bijelim cvjetićima, ja sam je nazvao "kameni cvijet" tako je bila puna cvjetića, divota!
Pozdrav......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 06:56
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

schumy prekrasan ti je  m. gracilis,koliko ga vec imas da je toliki ,ja sam svoj dobila od forumasice u 6mj i tek 6 "kuglica" ima...di ga drzis da je tako ljepi?

Cvijetomanijak, m. gracilis imam već cca 10 god, a držim ju u firmi. Naime imam (od ove godine) 2 pozicije za držanje kaktusa koje zovem:
1.) Baterija-D (doma) kod kuće
2.) Baterija-F (u firmi)
3.) Baterija-C (u vikendici)
M. gracilis se nalazi u bateriji-F, tj. u firmi, zimuje u mojoj kancelariji gdje je polutoplo na istočnoj strani unutarnje klupčice prozora. Zimi danju upija sunce od cca 9,00h do 15,00h, a ljeti ih držim vani na istim pozicijama samo na vanjeskoj klupčici.
Teško se razvija i trebati će ti puno godina da napravi "grm", zato strpljenja......
Pozdrav......schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 07:22
Originalno poslano od člana maslacak7 maslacak7 napisao:

Ovo su moji cvjetaci, mozete mi pomoci s nazivima. I dal je koji Mammilaria...


maslačak moje skromno mišljenje je da bi prvi i drugi mogli biti gymnocaliciumi, treća i ćetvrta slika mammillarie, a na 5. je chamacereus silvestrii

i baš su ti lijepi, a ka tome i cvjetni Big%20smile


Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 10:10
schumy,hvala na odgovoru ,doista je prekrasan...Makar moj isto boravi na daski od prozora ,al mislim da radijator ispod mu bas ne pase,poceo mi je od korjena prema gore malo zutit,dal je problem u toplini ili mozda u necem drugome?
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 11:37
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

schumy,hvala na odgovoru ,doista je prekrasan...Makar moj isto boravi na daski od prozora ,al mislim da radijator ispod mu bas ne pase,poceo mi je od korjena prema gore malo zutit,dal je problem u toplini ili mozda u necem drugome?

Problem je u radijatoru ispod prozorske daske zasigurno.
Probaj ga premjestiti u neku prostoriju koja je polugrijana i u kojoj se temperatura ne mijenja kroz dan i noć drastično (hodnik, WC, kupaonica, pretsoblje...)
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 18:44
Evo jedne nove,a koja je neznamThumbs%20Down
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 20:42
Krasna mammillaria mali kaktus, a za ID ćeš morati počekati Miss M, ili kojeg drugog znalca.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 21:44
m. kaktus odlična je, ako ti se ne da čekati stručnjake, potraži je na slikama s onog linka koji sam stavila na prethodnu stranu
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 06:50

Mali kaktus, jako ti je lijepa nova mammillaria. Imam takvu i jako ju volim (slika na 3. strani ove teme). Ima prekrasne bodlje, vidjet ćeš kad raste, onda su joj nove bodlje crvenkaste, kasnije posmeđe. Mislim da je to M. microhelia.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:05
moj danasnji ulov

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:09
kamenjar Thumbs%20Up, dobro ciljaš
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:12
Kamenjar,vidim da nisam jedina koja odlazi u lijepi lov.Wink
Nana,imaš pravo,mogla bi biti M. microhellia,hvala ti.Tongue
Natalija,tri sam dana gledala slike s tog linka,a tamo ima 300 vrsta i nikako da se odlučim koja je.Tongue
PinusTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 21:55
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Natalija,tri sam dana gledala slike s tog linka,a tamo ima 300 vrsta i nikako da se odlučim koja je.


to se zove ugodno provedeno vrijeme Wink
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:24
ova moja mamilariria je vani u vrtu

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 11:43

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Evo i malo cvjetiča u ovo zimsko vrjeme
Neumorno cvjetaju od kada su spremljene na unutrašnju stranu prozorske daske
Cvale su ljetos i po drugi put su počele tjerati pupove pred spremanje na zimovanje
Kad su sunčani dani ljepo otvore cvjetiče
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 16:06
Dobar dan , moja mammillaria spinosissima cv. UN PICO i dalje u cvatu cijeli 12 i ovaj mjesec pa me i dalje razveseljava svaki dan!
Komentare molim!?







Pozdrav.......schumysmile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 18:57
Zmaj,Schumy,kako je to lijepo da  sad u ove hladne dane cvatu kaktusiTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 07:18
Kaktusiću, ovo je zaista prava uživancija, tim prije što se to ponavlja svake godine u ovo vriejme (pokucao sam se o drvo-moju glavu, protiv uroka!).
Kako tvoji kaktusi, sli su svi u zimovniku? Ne ostavljaj nšta vani, ako su trajno posađeni metni iznad PET (PVC) bocu sa odrezanim vrhom naopako okrenutu....
Kamenjaru i zmaju - iskrene čestitke!
schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 07:54
Dobro jutro Schumy,moji kaktusi su svi u hladnoj garaži u kojoj je temperatura 6-10 stupnjeva,nema šanse da bi kod mene koji kaktus vani prezimio,već se mislim da ako ove vanjske temperature stanu padati,neće li im biti prehladno?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.