Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže stablašice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže stablašice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 23>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2009 u 08:44
Da,Flavia,slažem se sa tobom.Postupak je dugotrajan,ako se radi baš onako"po propisu" no ono što na kraju ispadne,mislim da nije mjerljivo novcima.
Ja sam ipak više za ono"uradi sam"Wink
Tanjica,ostavi mi adresu na PP
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 12:22
Rosa,aj mi reci zašto se,i kada,ruža stablašica premazuje voskom?
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 14:53
Eh to ti nebi  znala reci, al mislim da ti to oni rade da se ruze prilikom transporta i u trgovinama nebi previse ostetile  jer to rade i obicnima .Ja sam sad kupovala u rasadniku i nisu bile premazane voskom  kao u ducanu.
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 17:20
Shasha, vosak na ružama služi za zaštitu baliranih sadnica od isušivanja, čuva mjesta cijepa od mraza,  a ako se nanosi po rezidbi većih grana, svrha mu je da zaštiti rezove od eventualne niske temperature i onemogućuje prodor bakterija i gljivica u samu biljku.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2009 u 21:59
Hvala cureWink.Ma vidim ja taj vosak svuda a ne znam čemu.
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 21:21
pitala si kako od pelcane ruze do stablasice ja sam ove god . uspjela jednu formirati kad je potjerala potrgala sam sve grane koje su bile sastrane i ostavila samo glavnu koju sam pustila da je ocvala ,kad je ocvala cviknula sam dva lista ispod cvijeta  i onda mi je potjerala nove izboje  nije visoka al mi je bas simpa
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2009 u 21:22
evo jejos%20jedna%20roza
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
bbcerin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bbcerin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2009 u 11:09
Pozdrav
vrhovim ruža se premazuju voskom da ne dehidriraju
 
Sve potrebne informacije na
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 19:36
Sve sam proučila, naročito pažljivo ovo o pravljenju stablašica, sad mi samo još treba koja ruža i koja godina Ermm
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2010 u 12:38
Pozdrav svim ljubiteljima ruža.
Evo ja se igram sa okuliranjstablašiceem i evo mojih ovogodišnjih stablašica
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 14:08

ovo su iste ruže,sad u cvatuSTABLAŠICASTABLAŠICA

Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 12:08
Krasne ruže! Iziskuju pažnju kao i ostalo cvijeće, svaka ruža drugačiju rezidbu, potrebno ih štititi cijelo vrijeme špricanjem raznim preparatima protiv bolesti i obavezno po ljeti zaljevati, do 5 l vode na jednu... Big%20smile
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 19:18
ovo ljeto ih nije trebalo zaljevati barem kod nas u sjeverozapadnom djelu
ali zato prskati.....nebrojeno puta a uši i boleština ko nikad
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 22:02
Ja sam od kuma dobila tip , on svaki put kad sprica vinograd posprica i ruze ! Moram reci da su predivne a listovi , listovi su duboko zeleni i skroz friski !

Od iduceg proljeca cu i to isprobati !
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 17:00
  ...ovo je jedna od mojih stablašica,od svih ruža napravila sam stablašice jer su mi "efektnije"i lakše za njegovati.Nisam imala nikakva saznanja kako se to radi i pokušala sam logički.Ostavila sam najjaču granu i privezala je uz kolčić da je uspravna a ostale skroz odrezala i redovno skidala nove pupove koji su pokušali izrasti.Sve su to ruže koje kod mene rastu već više godina a ne mlade.Neke su penjačice a neke ne ali sve su sada predivne. Pusa svim ljubiteljicama ruža stablašica!smile83
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Adriaticca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriaticca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 08:48
Pitanje za vas iskusne,učim se tek ;-)..Postavila sam topic vezano baš za uzgoj stablašica al da pitam i tu..Obrezujem ruže i tila bi ih pustit da mi se razvijaju u stablašice,vidim da su sve stablašice bez trnja,dakle moram maknut trnje.Moram li im ukloniti trnje sada il da pričekam proljeće,ide zima pa me strah da će im rane kad se skine trn nazebsti,ako ih 'zavoskiram',hoće li im to bit dovoljna zaštita??
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 09:15
Hallo drga Adriaticca,dobro nam došla,dobro se snašla i dugo uživala u našem društvu i cvijeću.Što se stablašica tiče pusti ti njima njihovo trnje jer i one u vrtnom centru imaju trnje.Važno je samo u vegetaciji skidati pupove koji će nicati na stabljici ispod krošnjice.Nisam osoba od struke nego imam podosta iskustva i mnogo ljubavi za ruže.Meni je uspjelo stablašice napraviti i od grmova ruža starih i oko 10 godina.P O Z D R A V !!! smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Adriaticca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriaticca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 09:51
 ;) hvala na dobrodošlici,škicam ja vaše  simpatične ćakule tu već poduže,pa da se pridružim :D..Nego Mirjam,draga,hvala na odgovoru,mislim da ću ih pustit do proljeća na miru.I ajde ako mogu lijepo zamolit,baci oko na topic sta sam ga postavila danas,kako pripremiti ruže za zimu,kako ti imaš više iskustva baš me zanima šta ćeš reć šta da radim,škare su mi već u ruci,pa ono.. ;-)
Na vrh
Adriaticca View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Adriaticca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2010 u 11:17
bolje da premjestim topic tu,ovdje ćete  mi maybe dat savjet,ko samoostojeći topic me se ne doživljava hahhahaha...
Dakle..U vrtu imam desetak sada već jako lijepih ruža,većina su hibridne čajevke i par 'domaćih' koje sam uzgojila od reznica,različitih starosti,al recimo par godina ima svaka,dakle korijen im je fino formiran,dohranjivane ,okopavane redovno,malo neredovnije tretirane protiv boleština iz razloga što rastu u neposrednoj blizini stabala morganja,nara pa da ne trujem i njih..
 E sad..Primijetila sam da što one ruže kojima su prvi listovi bliže zemlji naravno i lakše poboljevaju pa razmišljam o tome da sve ruže 'povisim'-ili pretvorim u stablašice,il bar polustablašice,na nekih 70ak cm visine,s tendencijom da dobijem bar metar  s godinama,of kors Wink..Živim na otoku,i klima je puno blaža neg na kontinentu i dosad su mi cvale ko lude,nekidan sam si složila rodjendanski buket od 32+1 ružu,da ne bude par LOL..I sad je kraaaajnje vrijeme da ih obrežem i 'slickam' za zimu.Dosada sam ih rezala tako da sam od svakoga grma puštala po 4 osnovne grane iz korijena,blago povijene prema van,na dužinu od 30ak cm,voskirala,sve..Al šta da sad radim,poprilično su visoke sada,120-140 cm,i ako želim od njih napraviti polustablašice,kako da ih režem???kakav rez,ravan ili??da potpuno uklonim grane  a ostavim samo jednu il da pustim sve 4 na višu visinu  pa da ih povežem na kolac za oslonac i usmjeravanje u vis s obzirom da se još mogu usmjerit,nisu pretvrdo okorjele...iI na kraju,kako ih zaštititi od zime,da ih obložom u nešto nešto i štooo,da ih ne spali bura i led,jučer je tuča pdala ko munjena,sve me strah da debeeelo kasnim s orezivanjemShocked..
Ajme ljudi,pomagajte,idem ih uslikat sad pa ako  specijalka skuzim kako se stavljaju fotke  tu vam pokažem kako izgledajuBig%20smileWink
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 13:23
smile83Hajde draga opusti se,ruže su kraljice ljepotom i kraljice skromnosti.Tako puno daju a tako malo im treba da bi zasjale punim sjajem.Svoje ruže obrezujem na proljeće kad vidim što je zima učinila i čime raspolažem.Sada ih dohranim,malo odrežem one najduže grane da baš bura ne mlati njima i to je to.Na proljeće ćeš ostaviti najjaču ravnu granu,dodati joj kolčić zavezati je i na vrhu strpljivo formirati krošnju.Nisam nikad voskirala svoje ruže i mislim da ni tebi na otoku to nije potrebno ali ...Rezati možeš ravno,koso kako god želiš samo poslije redovno pazi i skidaj nove pupiće sa stabla ruže.Već na ljeto imat ćeš pravu ,pravcatu stabljašicu bez puno filozofije.Napominjem da nisam stručna osoba već ti prenosim svoje iskustvo i smile65da ne povjeruješ i ja sam na otoku.
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.