Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - razglednice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


razglednice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 26>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2008 u 15:07
Triša, moram reći da si me oduševila ovom razglednicom!!!
Bilo je prelijepo prošetati ovim izletištem...Thumbs%20Up
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 22:38
Evo kratke razglednice s mog godišnjeg.Prvi dan: slapovi krke. Moram priznati da smo bili prilično razočarani onim što smo vidjeli. Prvo: velike gužve za brod koji vozi u sam NP, kad smo konačno uspjeli doći tamo, prvo iznenađenje: WC se naplaćuje 4 kune. Mislim, na čemu neće sve pokušati zaraditi. Slijedeće: užasna gužva u ugostiteljskom objektu koji se tamo nalazi, a cijene astronomske: 0,5 l pive 20 kn, 1 palačinka 17 kn, hamburger 25 kn itd...



zatim slijedeće neugodno iznenađenje: masa kupača na slapovima Krke, izgleda kao kupanje u rijeci Ganges Thumbs%20Down. Mislim, ako to usporedim s Plitvičkim jezerima i načinom kako se tamo čuva priroda ovo je strašno.



Na svakom koraku štandovi na kojima si se prodavale smokve i rakije u malim staklenim bočicama po velikim cijenama...nisam vidjela nikakav drukčiji suvenir na tim štandovima. Sami po sebi slapovi su predivni, istina ne mogu se mjeriti s Plitvičkim jezerima, ali lijepo je napravljena staza koja vodi sve uokolo slapova i priroda je prekrasna.









Unatoč prekrasnoj prirodi, svi smo bili prilično razočarani, pa smo odlučili ne ići na dodatne izlete koji postoje u ponudi (naravno, za 100 kn po osobi), već smo odlučili krenuti dalje.

Pronašli smo jedan prekrasan kamp u Žaborićima (između Šibenika i Primoštena) koji je bio novi i cijeli u borovoj šumi, sa svojom vlastitom plažom, tako da smo odlučili tamo ostati par dana.



S obzirom da smo MM i ja bili s mojom sestrom i njenim dečkom, a mi smo obje vegetarijanke, jasno je kakav je bio meni - odličan:



S plaže se je pružao pogled na stare zidine, uspjela sam nagovoriti MM da to malo probamo istražiti, no kad smo se došetali obalom dosta bliže, uvidjeli smo da treba još propješačiti još jedan poprilično veliki zaljev koji nismo vidjeli s plaže, tako da nažalost nismo išli do samih zidina, možda neki drugi put:



Ovaj cvjetić je cvao posvud, nažalost još nije bilo sjemenki:



I nakraju Split, strašno uske ulice:



i Gurgur ninski:



Odlučila sam da neću zaželjeti nikakvu želju, volim kad se stvari događaju neplanirano, pa eto... i na kraju povratak vlakom doma, što je trajalo cijeli dan.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 23:16

Puno godina nisam bila na slapobima Krke, ali nakon tvoje razglednice, vjerojatno niti neću. Ima još predivnih mjesta, gdje se može krasno provesti, puno vidjeti i jeftinije boraviti.

Vidim da ste i vi produžili dalje i dobro se zabavili.
No slike sa slapova svjedno su veličanstvene, bez obzira na kupače.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 23:47
Na slapovima sam bila davno, sa školom....ali isto bi pošla ponovo...
Kamp je odličan, a i jelovnik.....
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 20:09
jesi li bila u ulici pusti me da prođem ako je nisu preimenovali.davnih dana tako se zvala jedna ulica u splitu
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 21:18
Nisam Skitnice, nismo baš imali puno vremena i brzinski smo prošetali Splitom, baš me sad zanima kako ta ulica izgleda.
Inače zaboravila sam još nešto napisati u razglednici, a to je neugodno iskustvo s djelatnicom na recepciji NP Krke u Skradinu: došli smo tamo ujutro u pola 8, umorni od neprospavane noći i lijepo smo pitali djelatnicu za informacije o NP i da li ima u blizini kakav kamp da se prije ulaska u NP "utaborimo", ona je naljubazno rekla da ona daje samo informacije o NP, a ostatak informacija možemo potražiti u turističkoj zajednici mjesta: mislim stvarno, toliko energije koliko je potrošila na taj odgovor mogla nam je reći da je kamp dalje uz cestu - to nam je ljubazno objasnila jedno gospođa vani na štandu koju smo kasnije pitali. Stvarno, koji problem pomoći nekome ???? Uvijek iznova se pitam koliko dugo će strani  (a i domaći) turisti trpjeti takve situacije koje se uvijek iznova događaju na našoj obali, koja na kraju krajeva - uglavnom od toga živi. Ništa nije bogom dano, a prirodne ljepote nisu dovoljne da se ostavi dobar dojam. Baš mi je upečatljiv bio komentar jedne cure iz Nizozemske koja je komentirala kaos voznih redova na vlaku: To je ipak Hrvatska (nije bilo izrečeno lijepim tonom!) Nije lijepo što se ostavlja takav dojam , dakako, svaka čast izuzecima kojih ima, ali činjenica je da neugodno iskustvo ostavlja dublji utisak od ugodnog.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 21:25
Da, to je problem u svakom mjestu i gradu....neljubaznost, nekultura....samo se gleda gostu otet novac, a nudi se sramotno....naravno nije sve tako crno....ima pravih ljudi i pravih ugostitelja, ali je velika istina da se prečesto dogodi ovo što nam SilveK  priča... Unhappy
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 21:47
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 15:40
Na svu sreću ima i lijepih primjera, npr. restoran Degenija u blizini Plitvica. Kako ove godine na Plitvicama naplaćuju i parkiralište odlučili smo kavu popiti negdje drugdje ( na povratku s mora ). Iako je bilo već dosta kasno restoran je bio popunjen i to uglavnom strancima koji su večerali. Popili smo kavu i djeca kakao, a konobari su se trudili i bili jednako ljubazni kao i da smo naručili klopu. Na odlasku su nam poželjeli sretan put. Zato svima preporuka za posjet, a kava je odlična, ne ona najjeftinija, prepržena crna vodica kakva se inače nudi kod nas.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 15:50
Da Xenia, i ja sam prošle godine bila u tom restoranu i oduševila se poslugom, hranom i cijenama: sve savršeno i profesionalno.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 13:00
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

jesi li bila u ulici pusti me da prođem ako je nisu preimenovali.davnih dana tako se zvala jedna ulica u splitu
 
Davno sam bila u Splitu, ne znam jeli i tada postojala ali evo jedne koja i danas stoji u Pragu, na oba kraja su semafori pa stisnite taster ako necete u "tesni kontakt" Wink. Ima li slicnosti Skitnice?
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 13:33
Dok su Trisa i ostali uzivali u zelenilu ja sam se ove godine "lomatala" po asfaltu (doduse, bilo je vise kamenom poplocanih ulica), odrekla se mora, odmora, leskarenja... Po drugi put krenula put Praga, Karlovih Vari i (umesto Beca, da ne bude kompletna repriza Smile) put Bratislave. Ovog puta SRDACAN POZDRAV IZ BRATISLAVE.
 

Bratislava na prvi pogled ne lici na ostale prestonice ali ima svoj sarm i nudi mnogo vise od ocekivanja.

Mnogo istorijskih spomenika, muzeja, dobra kuhinja i pre svega izuzetna ljubaznost mestana krase ovaj mali grad.

Sa desne strane Dunava se uzdize Bratislavska tvrdjava koja  dominira i sa koje se pruza divan vidik na krovove i okolinu grada.

 Lep grad sa uredjenim trgovima, parkovima, sa manje guzve,pristupacnim cenama ostavio je vrlo prijatan i pozitivan utisak na nas.

 
vedro i veselo raspolozenje ce ubrzo i vas obuzeti, zaboravicete na umor poneti melodijom ulicnih sviraca (i igraca).
 
glavni trg,nesto manje  turista nego u drugim gradovima, ali cete ovde   popiti odlicnu kafu i pojesti fantasticnu vocnu pitu, uzivajuci u pogledu i mogucnosti da sve oko trga mozete da fotografisete iz udobne stolice i senke suncobrana.
 
ono sto me je posebno odusevilo, je ova citaonica-vrt pod vedrim nebom, gde uz knjige mozete procitati i svu dnevnu stampu. Takav mir i tisina se retko srecu u centru prestonica.
 svakako, posle razgledanja centra,  napravite malu pauzu u ovoj ulici, pa krenite put tvrdjave, mada mozete koristiti i tramvaj
spomenik zrtvama kuge koja je ovde harala dosta dugo i odnela na hiljade ljudi
 
Zgrada Opere ,od nje pocinje jako lepa ulica sa parkom s jedne i restoranima s druge strane, u kojima mozete odlicno rucati i to za mnogo manje pare nego na glavnom trgu a i okruzeni su drvecem sto ih cini prijatnijim
 
.
 
 
 
Sediste vlade okruzeno hiljadama zutih i narandzastih gazanija i osvezavajucom fontanom (provereno, rashladjene su noge za dalje pesacenje) 
 
jedan od eksponata neobicne izlozbe na ulicama koja skrece paznju radoznalih turista
 
Najlepsi pogled na grad cete imati iz restorana na vrhu Apolo mosta  ali vam nikako ne preporucujem da oprobate stepeniste(imate lift) a jos manje da nesto porucite. Zavrtet ce vam se u glavi i to ne od visine smile182

Ako vas put nanese u ovaj deo Evrope, izdvojte par dana, svratite,necete se pokajati. 

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 21:47
Hvala Mimar na slikama. A ona ulica je ludilo LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 21:58
Mimar, mora da si zaista uživala , a i ja sam u tvom opisu i predivnim slikama. Stvarno predivan grad.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 09:50
Cure, hvala. Ja sam vam od onih koje odusevljavaju metropole, jos vise mali, sarmantni gradovi koji imaju neku svoju "dusu" (Gent i Briz pre Brisela) ali i suma, skoro neprohodne staze, divlja lepota prirode koju nista ne nadmasuje. Trisa, uzivam u svim tvojim avanturama i setam sa svima  vama kud god da hodite, kroz vase postove uzivam, uzivam, uzivam....Zivot je isuvise kratak za sve nase zelje, ili kako neko rece, (ne mogu doslovce da se setim) ...nije Zemlja previse velika, nego je moj korak isuvise kratak...Zato putujte i  dajte i nama da sve to zajedno prodjemo.
 
Ja vas danas vodim u setnju kroz KARLOVE VARI
 
Carska banja,udaljena oko 125km od Praga, na uscu reke Tople u reku Ohre, dobila je ime po osnivacu Karlu IV koji je osnovao grad oko 1370.god.
Mondensko mesto koje je  ugostilo mnoge krunisane glave (karlo IV, Petar Veliki), mnoge umetnike (List, Gete, Marks, Mocart) i steciste svetskog dzet-seta.
 
Banja ima 12 izvora lekovite vode cije konzumiranje je dozirano u odredjenim vremenskim intevalima radi sto boljeg ucinka.
 Ovde se vide naslage soli koje su se vremenom stvorile na povrsini jednog od izvora
 
.
arhitektura odise elegancijom i otmenim mirom
.
 
.
promenadom ispod kolonada su cesto setali vladari sa svojim metresama, ne retko se desavalo da se supruznici ovde sretnu , naravno pravili su se da se ne poznaju Wink i taki izbegavali skandal
.
 
.
.
 
Ruska crkva dominira u kraju koji je okruzen vilama
Deo banje koji zovu Mali Versaj, nalazi se nesto dalje od samog centra. Ovde vile ruskih vlasnika predstavljaju prave male zamkove i oduzimaju dah kako svojim izgledom tako i bastama kojima su okruzene.
 
 
 
 
Osim lekovite vode ovde se za lek smatra i cuvena Bekerovka, rakija  spravljena od raznih trava, po recepturi dr. Bekera, ciji se sastav cuva kao najveca tajna(zna ga samo direktor fabrike)
 
No i ako vam lek nije potreban, svratite, prosetajte, sama banja deluje umirujuce za oko i dusu.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 11:47
Krasna šetnja gradom! smile55
Tako rijetko gledamo zgrade koje su jedna vrsta umjetnosti! Već davno sam si dala za zadatak da obiđem Zagreb i slikam zgrade na Gradecu i Donjem gradu, a zbilja ima prekrasnih! Pa još nisamEmbarrassed. A sad je idealno vrijeme za to jer nema gužve u gradu!
To mi je bio- nazovimo ga hobi- u mlađim danima. Hodala sam gradom, sama , i blejala u pročelja. Tak sam tada opuštala dušu! Nikog dole na pločniku nisam vidjela samo sam gledala u zidove i razmišljala o tome ko je? kada? i kako? živio u tim zgradama. To je bila faza za vrijeme čitanja Zagorke i maštanja o tajnim kutovima i prolazima po gradu i majurima grofova i kontesa!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 12:19

Slazem se sa tobom. Svaka zgrada ima svoju pricu. Cesto me prijatelji pitaju gde su ljudi na slikama, pa objasnjavam da ljude ne gledam kroz objektiv, posmatram samo kroz obicaje, ponasanje, komunikaciju . Jako bih volela da ispunis svoj zadatak (evo ti od nas domaceg) i pokazes nam Zagreb, tvojim okom. Jos sam kao dete tamo boravila i nicega se vise ne secam. S nestrpljenjem iscekujem...a verujem i svi ostali. Hajde, vrati nas u to vreme!

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 13:26
Uf- jesam si dala posla! smile42
Sad bum se sigurno naterala! Hvala na poticaju! Hug Nebum obećala kada, ali bum obećala da bu bilo!
A ljubavne intrige po kutcima starih zidina bum ostavila vašoj mašti!
Samo prosim lepo da stavite ulogu Miška i Stanke u neki od kutaka svoje mašte , a oni koji neznaju temu - odmah po Zagorkine knjigice! Wink.

 

Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 15:26
.....pa dok ne dodu friske slikice mozete se nasladiti i "starima"
 
 
Čips - umjetnost prodavanja jednog krumpira po cijeni cijelog kilograma
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2008 u 22:23
AHA!!! napokon sam našla gdj je ova tema!!...čula za njua ali ju nikako nisam mogla iskopat...već sam sumnjala da je mitska! :O))))

..idem dići fotke na photobooklet pa spustiti ovdje... :O)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.