Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Streptocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Streptocarpus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
Korisnik
Poruka
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 17:02
Čitala sam da se listovi kad dostignu određenu veličinu mogu odvojiti i posaditi.
Baš će biti interesantno pratiti dalja dešavanja s tvojom biljkom.
A i ja ću onda vidjeti šta mi je dalje činiti.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 17:22
Nisu baš česte ove biljke kod nas, pa nam svima dobro dođu iskustva onih koji je imaju. O uslovima koje zahteva našao sam baš kontradiktorne podatke. Na jednom mestu piše ne dozvoliti isušivanje supstrata, na drugom da se zaliva skoro na kašičicu. Tako i za svetlost, temperaturu...
Svakako da ću izveštavati i nadalje kako napreduje kod mene.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 12:51

Mali listići u osnovi cvetnih stabala napreduju.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2013 u 14:42
Odlično Voki, ti se ne trebaš brinuti za podmladak. Kod mene nema ni jednog novog listića, ali ima novih cvjetnih štapki.
Ja sam preko zime manje zalijevala sve Streptocarpuse, ali ću ih sad zalijevati redovno.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 13:09
Moji Streptocarpusi su počeli cvjetati.





     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:35
voki, bravo :)?makk, predivni su ti!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2013 u 23:42
voki, bravo :)?makk, predivni su ti!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 17:02
Hvala Silvy, čekam na nove i baš sam znatiželjna kako će im cvijet izgledati.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 22:35
Moram vam ih pokazati, ja sam oduševljena, a tako lako ih je razmnožiti.





Ovaj je tek počeo cvjetati. Za razliku od sličnog kome je sredina bijela, ovom je sredina žuta (slika nije najbolja).

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 12:24
krasna je Heart
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 12:44
Ovo je moj novi Streptocarpus

Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 16:36
Divan je Kamelia. Kod mene takav još ne cvjeta.
Ja sam kupovala listove, pa do cvjetanja malo duže traje.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Druid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Druid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 18:29
Hvala makk na lepim recima. Hvala pcelica7. Zabuna je nastala jer sam biljku kupila kao Streptocarpus saxorum. Molim te, prebaci post tamo gde mu je mesto.
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 15:53
Pozdrav ljudi!

Dobio sam sjeme od Streptocarpusa, oko 20 hibrida. Čitao sam dosta o njima i sijanju i sve skupa ali bi bilo super ako bi napisao netko nešto ako ima iskustva o uzgoju iz sjemena!


Inače nisam nešto često pratio ovu temu, više sam na tropskom hibiskusu, adeniumima... ali eto, šteta je ne iskoristiti sjeme
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 08:14
Dado, kako napreduje uzgoj Streptocarpusa iz sjemena?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 10:06
Moja biljčica cvjeta treći put ove godine, ali joj se listovi stalno suše na vrhovima i pritom izlaze novi.


Držim je na zapadnoj prozorskoj dasci s dosta svjetla i bez direktnog sunca (osim možda pola sata poslije podne). Supstrat je dosta porozan - mješavina supstrata za balkonske biljke i onog za kaktuse u omjeru otprilike 3:1 s još malo perlita. Zalijevam kad se osuši bar centimetar duboko ispod površine. Je li sušenje vrhova listova uzrokovano preslabim zalijevanjem ili možda time što je prozor otvoren "na kip" pa po biljčici noću puše hladan zrak? Napominjem da je pokraj streptocarpusa alsobia koju jednako tretiram i kojoj ništa od toga ne smeta, dapače, buja svom snagom.

Listove koji su se sušili već sam dvaput bezuspješno pokušala zakorijeniti prema Makk-icinim uputama, proljetos i ljetos. Ne ide to meni. Unhappy Sada sam po treći put stavila dijelove listića na zakorjenjivanje i ako opet ne uspijem, odustajem.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dado.slavnija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 04 Siječanj 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado.slavnija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 22:10
Andina, nikako jer sjeme još stoji u hladnjaku. Nisam našao neku manju adekvatnu rasvjetu koju bi mogao ugraditi ali radim na tome.
Sutra sam u Zg, pa malo pronjuskam na mbmovim standovima na dolcu ima li sta od Streptocarpusa
Dario
dario.novska@gmail.com
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2013 u 22:30
Nedavno sam bila na Dolcu i nisam ništa takvoga vidjela. Možda ti budeš bolje sreće.
Kad posiješ, svakako nas izvještavaj o napretku. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 12:32
andina, kod mene je ista situacija sa listovima - sušenje od vrha, čak bočno, stalno propadanje listova...
mislila sam da im smeta kad se nečega diraju - ruba teglice npr., ali nema to veze s tim, a s čime ima ne znam

koliko su me oduševljavali u početu kad sam ih kupila, dosadilo mi je titrati oko njih
nikad mi (osim netom poslije kupnje) nisu izgledali zdravi, zeleni i buni kao ovi od makk ili od pinusa
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 01:30
Andina i Natalija, sušenje lista od vrha je obično posljedica pogrešne prihrane (nedovoljno, previše ili u pogrešnom omjeru).
Da budem iskrena ja uopšte ne koristim prihranu, ali zato koristim jako dobru zemlju za lončanice.
Andina, ove suhe listove opet odreži i pokušaj promjeniti prihranu ili učestalost prihrane. Vremenom ćeš vjerovatno naći pravu mjeru.
Natalija nećeš valjda odustati?

Evo jedne slikice mladih biljaka (jedan dio)


     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.