Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 78>
Korisnik
Poruka
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 13:33
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Ela

neš vjerovati pokazala se prva Bhut Jolokia kod mene. :)
Bit ce nesto od tebe. LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 13:42
Originalno poslano od člana antun007 antun007 napisao:

Meni su sve paprike nikle osim habanera, Sjemenke su na špicastom dijelu pukle ali nema klice, posijani su prije 3 tjedna...
 Svaka cast,Antune. Smile Habaneros, pogotovu chocolate, teze klija nego recimo Jalapeno, Cayene ili Serano. Nekad im je potrebno promijeniti mjesto boravka, staviti ih jos blize do izvora topline da brze proklijaju. To se trenutno desava kod nas. Naime, skoro sve sorte koje smo pripremili za klijanje, izbacivaju klicu jako sporo i sporadicno, tako da smo "tvrdoglavije" sorte ,neku vecer,stavili direktno na pec za centralno grijanje. LOL Sinoc su se pojavile prve klice na Chocolate Trinidad Scorpion.Wacko Clan jednog foruma, na koji mi cesto odlazimo, nam je savjetovao da ubuduce potopimo sjeme paprika u otopinu vode i varkine. Shocked Malo sam zatecena i iznenadjena sa ovim savjetom. Nismo nikad koristili ovu tehniku, i ako neko od vas ima iskustva sa ovim,bilo bi lijepo da ih razmijeni sa nama. Smile
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 17:01
Ovo s varikinom je preporuka za dezinfekciju sjemenki od potencijalnih mikroorganizama prije sijanja sjemenki. Nisam to radio ali i ja sam to pročitao na webu.
Ako postoji sumnja u čistoću= voda + maaaalo varikine na minuticu i dobro isprati sjemenke i onda na klijanje.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 07:54
I niknuo je prvi Red habanero...:-)
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 08:01
Čestitke Antun007.
Biće ljuta jesen. :)
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 21:15
Meni je niknula jedna Bhut Jolokia. Još 3 čekam, nadam se da će uskoro i one :)
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 10:25
Opet jedno pitanjce: da li je za ljute paprike normalan sporiji rast? Moje paprike su visoke 2-3 cm iznad zemlje, a ima sigurno mjesec dana pa i više da su niknule. Sve izgleda u redu, ne suše se listovi, zdrave su zelene boje. Jedino mi je čudno da tako sporo rastu, jel vama isto tako?
Možda ih treba prihranjivati s nečim?
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 11:22
ljute paprike sporo ratu uspored slatkih i još uspored paradajza.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 07:23
Da li netko ima ovu papriku, i da li prodaje sjeme 'Bhut jolokia?
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 12:51
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:11
Kuc...kuc...evo i mene opet, sa malo starijim slicicama pakleno ljutih paprika a cim stignem postirat cu i novije fotke daleko vecih sadnica od ovih. Smile
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 22:30
Ovo samo može biti u Americi. SmileSmile

Čestitke profesorice.

Ja sam upravo danas mojih 5x prenio u veće posude. Znači radi se o onom što će biti u posudama kod kuće. Jamaican red je u firmi, sunča se jer je okrenuto prema jugu pa kad bude tamam velika ide kući iz dijaspore. Smile

Bolivian rainbow, koje je u 2 godini života ponovno pupa dok 3 ploda na njoj dobivaju crvenkastu boju.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 17:18
Ako mogu pitati, s kakvim gnojivom vi prihranjujete vaše papričice? Samo nemojte napisati stajsko gnojivo jer svoje biljke držim na balkonu pa baš nebi bilo ugodno. Možda nekakvo tekuće org. gnojivo? Nešto sam čitao da su paprike osjetljive pa evo...

Ako je bitno za odabir, imam bhut jolokiu i chocolate habanero.

I čestitam Eli na super slikama! Ljubomoran sam :)
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:04
Alane bas sa stajskim gnojivom prehranjujem paprike smile96Salim se ne zamjeri. Kakva se hrana za prehranjivanje moze kupiti u vasim sjemenarama stvarno neznam ali pogledaj ove slike od Andreja  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3627&PN=3 na kojima se vidi hrana koju on koristi za svoje sadnice. Koliko mi je poznato i on zivi negdje u Hrvatskoj pa mozda nebi bilo lose da ga kontaktiras i posavjetujes se sa njime u vezi gdje i sta se moze kupiti u vasem kraju za prehranjivanje ljutih paprika. Mi smo u fazi da svake sedmice prehranjivamo svoje sadnice. Dok smo ih drzali u toplim prostorijama prehranjivali smo ih sa gnojivom da bi im pospijesili rast i debljinu stabljike. Sad kad su izrasle prehranjivamo ih sa organiskim suvim gnojivom u formi granula koje pospjesuje cvat i radjanje. Od malih stabljika nastala je cijela prasuma u stakleniku i jedva cekam kad cu moci da ih presadim u vrt. Muz,kako je bio sam skoro 2 mjeseca, pomijesao je sve sadnice ( sreca da na posudama pise koja je sorta inace bi bilo svasta) tako da ce biti jako interesantno otpetljati ovaj njegov cvor. smile182
Drago mi je da i tvoje paprike napreduju uzivaj gledajuci ih kako rastu. Big%20smile
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:05
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:


Ja sam upravo danas mojih 5x prenio u veće posude. Znači radi se o onom što će biti u posudama kod kuće. Jamaican red je u firmi, sunča se jer je okrenuto prema jugu pa kad bude tamam velika ide kući iz dijaspore. Smile

Bolivian rainbow, koje je u 2 godini života ponovno pupa dok 3 ploda na njoj dobivaju crvenkastu boju.
Bit ce nesto od tebe LOL
Na vrh
ovcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: okolica Zagreba
Status: Offline
Bodovi: 543
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ovcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 13:48
Ajme, lijepe su za oko, ali probala jednom i izgorila i duša i tijelo
Život je more...
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 21:36
Hej društvo!
Jedno pitanjce: se smije držati dvije biljke u istom loncu? B. Jolokia i C. Habanero u važu od cca 30 litara, jel to ok? Oću ih morati kasnije razdvojiti ili mogu ostati tako do kraja?
Na vrh
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 02:59
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Hej društvo!
Jedno pitanjce: se smije držati dvije biljke u istom loncu? B. Jolokia i C. Habanero u važu od cca 30 litara, jel to ok? Oću ih morati kasnije razdvojiti ili mogu ostati tako do kraja?
Smije pod uslovom da ne zelis da ti sadnica rodi dobro. LOL Sad ozbiljno, ja ti nebi preporucila da stavis po dvije sadnice u jednu posudu jer im treba dosta prostora za korijen da bi se ravnomjerno razvijale i dobro radjale. Ako pogledas slike od Andreja i moje vidjet ces da u svakoj posudi imamo po jednu sadnicu.Smile
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 10:43
Thanks!
Odlučio sam ih presaditi pred koji dan i onda sam skužio da imam samo jedan važ pa sam ih strpao zajedno             
Kad nabavim drugu posudu, onda ću jednu prebacit.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2011 u 11:54
Hello!
Prvo da se pohvalim, odnosno da pohvalim moje biljke. Danas mi se otvorio prvi cvijet na jednoj biljci, ja mislim da je jolokia. Pobrkao sam koja je koja i sada više ne znam dok ne vidim oblik ploda

Nego što mene zanima? Biljke su na istočnom balkonu, imaju direktno sunce do 12:30. I sada sam dobio savjet da bi bilo dobro da ih premjestim na zapadni balkon oko podne da budu što više pod direktnim prženjem
Što vi mislite o toj ideji? Jel bi to svakodnevno seljakanje donijelo neku korist osim što bi meni narasli mišići Paprike bi imale dodatnih 5 sati sunčanja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.