Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 35>
Korisnik
Poruka
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 12:25
danas sam vidjela da mi se na jednoj kali odlomio list,zabost ću ga u zemlju i nadam se da ce se primit
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Griff View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Griff Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 15:04
Elfica, hvala na odgovoru. Odmah ću je presaditi pa nek uživa Smile
Još me jedna stvar zanima - primjetila sam da jako puno vode izlučuje u obliku kapljica na rubovima listova i cvjetova, pa me zanima jel joj prevelika vlaga zraka, zemlje ili je to normalno za kale?
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 15:47
Hm, to još nisam vidjela...
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 16:09
moja kala je tek napravila male listiće dali će stići cvjetati
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 21:45
Pazite, molim vas, moje kale. Trebala je biti tamno crvena, a gle kako sad izgleda čudno. Ne znam jel ovo zeleno.crveno list ili cvijet, a ovaj manji dio je cvijet jer ima unutra tučak ili kako bi se to već zvalo.
Komentari?
 
 
 
Confused
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:30
hm,ovo još nisam vidjela,svakako predobro izgleda!ovo je valjda trebao biti list,al se kala predomislila u zadnji trenutaksmile198.....
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 09:27
Ono što mogu reći da kale koje se dobe na kraju skoro nikako ne odgovaraju etiketi kako su kupljene... Cry
ili je list drugačiji ili je cvijetić drugačiji...
stvarno uhhh čovijek da si zamisli Unhappy
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 09:29
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

moja kala je tek napravila male listiće dali će stići cvjetati
 
do kraja ljeta stigne još i dva puta procvijetati!!!
meni je jedna cvijetnja prošla ali male kalice bacaju tu i tamo još pokoji cvijetić...
samo njoj pruži sunčeka i prihraneWink
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 10:12
trebalo je puna dva mjeseca da konačno izviri iz zemlje mala kala, ako nastavi ovim tempom od nje ću eventualno ove godine vidjeti list
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 11:19
Ne znam, meni izgleda ko da je Černobil posjetilaBig%20smile. Pola lilst, pola cvijet, pa iz svega toga izašao dodatni cvijet.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:21
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

trebalo je puna dva mjeseca da konačno izviri iz zemlje mala kala, ako nastavi ovim tempom od nje ću eventualno ove godine vidjeti list
 
lana moguće je onda da je stara lukovica!
eto ja upecao jednu vrtnu veliku bijelu i jednu mini bijelu koje su nikle odmah a dvije žute i jedna roza tek sada izlaze iz zemlje...
nepotrebno reći da su različiti proizvođači ali isto vrijeme sadnje razlika možda 2 tjedna Angry
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:22
Originalno poslano od člana macak macak napisao:

Ne znam, meni izgleda ko da je Černobil posjetilaBig%20smile. Pola lilst, pola cvijet, pa iz svega toga izašao dodatni cvijet.
 
 
Moguće... tko zna što su sve kemijali i križali da bi dobili raznobojne kale...LOLsmile96Wink
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 15:38
A s kalama uvijek veselja. Ja sam si kupila jednu u cvatu, mami ću ostaviti njezinu. Htjela sam one tamno bordo, ali su bile male i jadne, pa sam piknula jednu tamno ružičastu. smile99
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 21:29
brbe mislim da si u pravu i da je vjerojatno stari gomolj. Vjerojatno su podvalili staru pošiljku na polici u opskrbnom centru. 
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 22:45
Originalno poslano od člana elfica elfica napisao:

A s kalama uvijek veselja. Ja sam si kupila jednu u cvatu, mami ću ostaviti njezinu. Htjela sam one tamno bordo, ali su bile male i jadne, pa sam piknula jednu tamno ružičastu. smile99


e one bordo boje sušene krvi i one skroz skroz žute kanarinac su mi interesantne...
ali gotova iznikla biljka košta ko oko u glavi...
na floraartu su bile jeftine naspram one koje se prodaju po trgovačkim centrima, ali na flori na žalost je bilo samo bijelih kad sam ja bio a bijelu već imamOuch
a isto me kod kala čudi kakav sve različit list ima... uzak i duguljast koji podsječa malo na kanu, pa listovi onih vrtnih koji liče na adama i još treća vrsta lista sa bijelim točkicama po sebi...ehhhh
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 22:48
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

brbe mislim da si u pravu i da je vjerojatno stari gomolj. Vjerojatno su podvalili staru pošiljku na polici u opskrbnom centru. 


vjerujem i ja...
u kauflandu još prodaju Velentin-ove gomolje kala, kana,..... sve sniženo na 10 kuna ali kad to uzmeš u ruke i ponjušišDead
možda je u pitanju i loše skaldištenje... no kako bilo da bilo iznerviralo me i razljutilo etoAngry
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 14:11
Je, platila sam ju 70 kn, ali je stvarno bujna. Zato ću ih sad sve lijepo razdijeliti u proljeće, he, he! Malo po malo, imat ću vlastiti rasadnik. Prošle godine je imala neki plod. Razmišljam sad, može li se dobiti upotrebljivo sjeme od tih hibrida kala?
Na vrh
Griff View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Griff Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 15:58
Presadila sam kalu u veću teglicu i čini mi se da joj se i nije baš dopalo što ju diram dok cvijeta, cvjetovi su joj pozelenili i tučak posmeđio - pa me zanima što radite s cvjetovima kad ocvatu? Trebaju li se oni odrezati ili da ih pustim da se sami osuše?

Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 17:01
Originalno poslano od člana elfica elfica napisao:

Je, platila sam ju 70 kn, ali je stvarno bujna. Zato ću ih sad sve lijepo razdijeliti u proljeće, he, he! Malo po malo, imat ću vlastiti rasadnik. Prošle godine je imala neki plod. Razmišljam sad, može li se dobiti upotrebljivo sjeme od tih hibrida kala?


e to je već pitanje za vokia i tropia...Confused
no najsigurnije ti je po starom djeljenje gomolja i odvajanje mladih gomoljčića oko matičnog...Wink
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2009 u 17:03
Originalno poslano od člana Griff Griff napisao:

Presadila sam kalu u veću teglicu i čini mi se da joj se i nije baš dopalo što ju diram dok cvijeta, cvjetovi su joj pozelenili i tučak posmeđio - pa me zanima što radite s cvjetovima kad ocvatu? Trebaju li se oni odrezati ili da ih pustim da se sami osuše?



cvijetove ja sam odrezao i stavio u vazu... pa stoga i nemam ti odgovor...
ako ti se suše slobodno ih odreži
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.