Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 00:12

Da samo znaš kako si me s ovim postom raznježilaEmbarrassed

Thumbs%20Up za vrijedne mravekeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2012 u 23:55
Moram se pohvaliti novom policom koju nam je domar napravio od starih klupa. Učvršćena je na zid i u potpunosti sigurna za male Mraveke.


Ova se đunglica polako raspoređuje na police. Begonija je ogromna i mislim da će morati uskoro u neku stabilniju teglu. Mamuzice će se morati strpiti do proljeća pa onda idu u vrt. Fuksija nakon drastičnog orezivanja poludila, kao i Isusova kruna (bar se nadam da je to ona).


Anturiumi se dobro prilagodili, sad ih još treba rasaditi svakoga u svoju teglicu. Zeleni klorofit se očekivano primi kud god ga pikneš, no ova mala biljčica sprijeda desno nam je sama niknula i baš me zanima što je to.



Imamo i avokado, okružen pasiflorama (?) i kineskim karanfilom.


Znam da je u pozadini niski karanfil, ali ne znam što je ovo naprijed, svježe zeleno. Kupila sam jesenas na placu, teta rekla naziv, a ja zaboravila.


Vrtić sa sukulentima samo je privremeno rješenje - dok se ne oslobodi prostor za nove teglice.




A sad malo o tome što nam je niknulo:
Lobeliju smo sijali 27.1. i evo malih biljčica.


Tada smo sijali i vrtni hibiskus - niknulo ih je šest do sada:


Posebno me raduje šest hosti koje su niknule (znam da se vide samo tri, ali vjerujte, šest ih jeSmile), a deset ih je posijano. Pokraj njih (u četvrtastim kutijama) šumske suručice još ne pokazuju znakove klijanja.


Za sada toliko o biljčicama u razredu. Vani ruže spavaju pod debelim bijelim pokrivačem.


Krtica je, očito, opet ovdje imala posla prije snijega.


Južni vrt miruje.


I sjeverni vrt naizgled spava, no znamo da ispod snijega mnoštvo cvjetića jedva čeka da proviri.


I za kraj ovog javljanja, idilična slika zime podno Medvednice: panoramski pogled na polje u neposrednom susjedstvu. I ovdje će na proljeće biti za nas posla, no o tome kasnije.



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:07
Još jednom moram pohvaliti te tvoje mraveke, ali i domara ovaj puta Clap Dobro je osmislio i napravio policu za cvijeće. Lijepo je i kad vrt spava, a krtice bi mogle isto spavati, ali njima niš ne smeta. Na žalost.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 00:50
Draga @Andina, tvojim si mravekima svojim nesebičnim radom, voljom i energijom, usadila u mala srčeka ljubav prema cvijeću, koju nikad zaboraviti nećesmile141
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 07:08
Andina, uživam u priči o jednom razredu i cvijeću!
iako je ovo priča o puno većim dobrima.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 07:13
ClapLJubav prema cvijeću od malih nogu.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 08:33
andina i ja ću ovaj put pohvaliti i vašeg vrijednog domara, odlično je reciklirao stare klupe
a za vašu zelenu ekipu klijanaca, sadnica, reznica u razredu - ma bravo Clap, ništa im ne fali, a kako i bi uz vrijedne mrave i njihovu učiteljicu

i ja jedva čekam da se bijeli pokrivač otopi, da nas sunce sve malo ugrije i da vidim kako će vaš vrt izgledati u proljeće kad sve zazeleni i procvjeta

a jako me zanima i ona nova parcela o kojoj ćeš nam poslije pričati
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 08:36
 Čestitam draga !!!!!!!!
 Možeš biti ponosna na sebe i svoje učenike.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 08:45
Hvala svima na lijepim komentarima. Ugodno je to pročitati, no dobro bi došla i koja kritika ili savjet. Ipak ste vi iskusniji, a na kritikama se uči.
U tijeku je planiranje vrta pa sam, nakon razgovora s kolegicom koja nam se priključila sa svojom grupom, pokušala napraviti neke fotomontaže, tek toliko da otprilike vidimo gdje bi se koji cvijet zasadio. Pokušala sam s tlocrtnim šemama, ali mi to ne znači ništa jer ne mogu zamisliti izgled. Zato sam pribjegla fotomontaži, doduše površnoj, ali ipak mi je tako lakše zamisliti.
Znam da predviđeno cvijeće ne cvjeta sve u isto vrijeme i da odnosi veličina nisu baš najbolji (teško mi je to odrediti ovako bez vrtlarskog iskustva). Ogradu zanemarite, nije mi se dalo brisati, a nisam mogla uslikati bez nje. Svaki savjet je dobrodošao.

Južni vrt je oko 40m dug i oko 9m širok. Dolje je skica vrta s predviđenim stazicama. Na skici se gore lijevo (ispod borova) vidi gredica podignuta 30-tak cm (označena svjetlije zeleno).


Za prvi dio je možda predviđeno malo previše cvijeća. Htjela sam da što više sliči na nekadašnje seoske vrtove.


Na sljedećoj slici je malo modificirana verzija i nastavak prvog dijela.


Prema zapadu se nastavlja treći dio.


Ovo na zadnjoj slici iznad dragoljuba su tratinčice i bijele zijevalice ili lanilist. U tijeku je izrada fotomontaže za nastavak. Kad bude gotovo, opet ću zamoliti za vaše mišljenje.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 09:54
Ovo je odlicno planiranje vrta...dopista predivno ..odajte mi tajnu ..da si i ja tako isplaniram vrtek:-)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 12:25
Tajna se zove CIF + Photoshop! Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 12:33
A što drugo reći negosmile186smile55Big%20smile
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 22:05
Draga Andina , nemoj se molim te ljutiti ! Ja sam napravila pogresku : sjeme koje sam ti poslala nije plava ceratostigma nego je ovo :



to je stara slika , bolju sada nemam ; ceratostigmu su mi kupila djeca na Krku ali od nje nisam imala sjeme .  Oprosti ! To sam upravo primijetila listajuci po starim stvarima .
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 22:14
Draga Andina , listala sam malo u natrag ! Tvoj rad sa ovom djecicom je od neprocjenjive vrijednosti  ! Nadam se od sveg srca da tvoji predpostavljeni to isto tako vide i barem priznanjima honoriraju !   smile55
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 22:49
sijanci lijepo napreduju i super mi je kako si napravila ove skice Thumbs%20Up odlična ideja 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 13:38
pa to će biti zaista prelijepo,eto šta se sve može kad se hoće,e da da Bog da ovakvih primjera bude što višesmile113
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 13:49
Odlična ideja sa skicama, bit će posla za male školarce. Svaka čast! Clap
život je more
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:09
odlično si to isplanirala
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 18:55
odlično Clap
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 19:55
Andina draga , imam od tog plavog cvojetica i cahuricu sa sjemeno , fotografirati cu i statviti tu ! Ako niko drugi ali Baka Bea ce znati kaj je to !
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.