Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 82>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:43
uspjela sam Wink

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2014 u 06:43
Koje slatke bebice.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2014 u 18:15
Moja ljepotica...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 07:27
Ova je zrela za izložbu, bravo Marinak!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Marinak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 07:33
Hvala, Nbjelovu! Istina, predivna je i takav obilan cvat ima svaka 2-3 mjeseca.  smile91
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 17:13
Uspjela sam(sa jednom od 4 vrste)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 18:41
MISKA       
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2014 u 19:56
Hvala na podršci!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2014 u 22:54
Uvijek draga, dijelim tu radost s tobom jer nema nista sladje vidjeti kako je listic ljubicice dobio mlade koji dok izlaze razmicu i odizu zemlju... A nije ih bas lako oziliti. Zato je uspjeh jos znacajniji. Sad strogo pazi da ne natapas puno zemlju, takvom sam ljubavlju jednom udavila mlade biljcice. A toliko sam cekala da izadju! Sad kad imaju korijen zalivaj odozdo i ne precesto kao ja tada
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2014 u 08:14
Hvala draga moja
Već sam grešku u startu napravila jer su posađene u pitarić od terakote
pa ih moram preseliti u plastični sa tanjurićem ispod
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 16:23

Možda je ovo početnička sreća no svi su listići dali po najmanje jednu biljku a neki i više. Mislim da je presudna konstantna umjerena vlaga jer nisu posađeni u najprimjereniju zemlju. Na proljeće me čeka veliko presađivanje!

miška, nona i ja se veselim vašem uspjehu! Big smile

Marinak, doista je ljepotica! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 21:56
desert rose bravo, prekrasne su ti i meni je uspjelo još nekoliko slažem se s tobom u vezi vlage ja sam mojima provukla kroz rupu na dnu komadić vune i u podlošcima uvijek naspem po malo vode Thumbs Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2014 u 18:32
Jedna nova za 6,90 sa police za "otpis"u Bauhausu
Jedina koja mi cvate
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 12:33
Jako je slična mojoj ljubimici. Sigurna sam da ćete biti zadovoljne i ona i ti! smile81
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2014 u 12:43
Desert roseHug
Sigurno ćemo biti zadovoljne,jedva je na prozoru bilo mjesta za nju
i jedva sam se suzdržala da ne kupim još koju.Imam bijelu,šarenu,tamno ljubičastu i jednu kojoj ne znam boju.Još su male,dvije imaju bebe,a dvije još čekam.
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 17:16
Ove godine sam prvi put probala razmnožiti ljubicu, susjeda mi dala dva listića i oba su protjerala mlade, ali ne znam radi li se o 1 biljci iz svakog lista ili o više? Ako je više, kada bi se trebale razdvojiti? Presretna sam što je uspjelo!!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 22:26
Golden Leo, vjerovatno su listici dali vise biljcica, uvijek daju po tri, cetiri. Ako ti djeluju zbrkano i rastrkano nekako, znaj da ima vise rozeta. Ja bih na tvom mjestu pustila da rastu tako do proljeca ma kako malo mjesta imali. Nista im nece biti. Kad budu vece, lako ces nauciti razlikovati rozetu od rozete. I naravno, do proljeca prije razdvajanja imaces vremena prouciti ovu temu malo temeljnije, meni je puno pomogla.
Pogledaj iznad na ovoj stranici post od Desert rose, ima slika njenih mladih biljcica. Sve su vecinom dale po vise rozetica, izuzev, cini mi se, ona u prvom redu druga s lijeva. Ona djeluje kompaktno i fino, zato sto je jedna rozeta. Mozda ti to pomogne da shvatis na sta mislim.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2014 u 06:23
Desert Rose, zaista si majstorica! Toliko bebica, i sve tako jedre i zdrave. To znači da si im potpuno pogodila uvjete. Kad se jednom to otkrije, afrička postaje super lagana za uzgoj.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 20:00
I ja ću se okušati u uzgoju ovih ljepotica. Danas sam stavila tri listića na zakorjenjivanje. Možda je to smješno, samo tri, ali već ih obožavam - samo da se prime. Heart 
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2014 u 20:06
bugice,primit će se sigurnoWink
a poslije se malo naoružaš sa živcima dok čekaš mlade listićesmile49
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6768697071 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.