Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 84>
Korisnik
Poruka
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2014 u 18:57
Hvala na savjetu :)
Ne znam koji im je vrag, baš sam to napravio pred jedno dva tjedna, očistio sam korijen, pregledao je li zdrav i zasadio u novi supstrat, nije bilo truleži. Posadio sam je u mješavinu glistenjaka, no ista stvar je i s drugima koje su u starom prošlogodišnjem supstratu.

Rastu dalje kako treba, maknuo sam te zaražene listove pa se nadam da ce prestati s time. Ako ne, morat cu ih opet raskopati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 23:27
MOja je narasla i jedno drvce je požutilo svo, a drugo je zeleno. Na donjoj slici se vidi kad je presađeno nedavno.





Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Moja danas presađena.
Mogu li podnijeti cjelodnevno puno sunce?




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2014 u 23:49
Mogu podnijeti ako se naviknu, a to bi značilo da su već sad na toj poziciji. Mada meni je nekako ljepša kad nije na cjelodnevnom suncu, listići budu ljepši.
Lijepo ti izgledaju baš onako jedro i zdravo.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 21:29
Ovaj žuti dio mi se suši, propadaju listovi. Što da radim? Hitno, odoše novciCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 21:39
Ništa, leti ona na sjeverozapad kod balkonskih vrata u sobu.

Evo sam nešto zanimljivo našla.

http://https://themajka.com/krasula-drvo-novaca-japansko-drvo-t1562.html

Riječ je o biljki čiji je latinski naziv krasula arborescens, a kod nas je poznata kao japansko drvo. Krasula se uzgaja po cijelom svijetu gdje je nazivaju "drvo novca" ili "dolar drvo" zbog njenih okruglih mesnatih listića koji podsećaju na nekadašnje kovanice od jednog dolara.
Ona se vrlo često prenosi u porodici sa koljena na koljeno baš zbog blagotvornog svojstva koje ima na sve u kući.

Znanstvenici tvrde da je biljka puna gasovitih i stimulativnih materija i eteričnih ulja koje povećavaju mentalnu i fizičku budnost čovjeka i aktiviraju njegove umne i fizičke sposobnosti. Ljudi u njenoj blizini postaju aktivni i optimistični, više rade i bolje su raspoloženi, počinju pozitivno da misle i na taj način lakše dolaze i do novca. Ova biljka utjece pozitivno na psihu čovjeka, poboljšava i njegovo fizičko zdravlje. Nauka je tako potvrdila narodno vjerovanje.

Po feng shuiju, krasula predstavlja energiju metala i pozitivno utiče na stabilnost i financije. Najbolje ju je držati kraj vrata sa desne strane u sjevernom ili sjeverozapadnom dijelu kuće.

Do nas je ovo vjerovanje stiglo tek nedavno, dok stanovnici gotovo čitavog svijeta za ovu biljku i njen moći znaju odavno
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 22:04
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Riječ je o biljki čiji je latinski naziv krasula arborescens,  

To nije točno. Na tvojoj slici je crassuula ovata (lat.) vrsta za sebe koja baš ništa nema zajedničko sa crassula arborescens (lat.) Oba dvije su vrste za sebe, različite vrste unutar roda Crassula. 

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2014 u 22:33
Kopirala sam tekst kako je napisan, ali je slika na linku je kao i moja biljka c. ovata. (Samo se linkovi u zadnje vrijeme ne mogu otvarati.)
I ja c. ovatu znam kao japansko drvo. Bilo mi je zanimljivo što je napisano u vezi drva novaca.
A drvo novaca je 100% c.ovata.POgrešno je napisano to u tekstu.

Pa imaš kakav savjet kako da je spasim i zašto je nakon par godina odjednom požutila? Presadila sam je i bila je na suncu.
Krajevi listova su pocrnili i propadaju.

Link ti se ne može otvoriti jer je pogrešan - ispred imaš upisano i http://  i https:// i naravno da se onda ne može otvoriti (ti si linkala ovako) :  http://https://themajka.com/krasula-drvo-novaca-japansko-drvo-t1562.html ,
a treba biti ovako: http://themajka.com/krasula-drvo-novaca-japansko-drvo-t1562.html  dakle treba malo pripaziti jer sve se normalno otvara ako se pravilno upiše.  
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 08:20
coccinea svakim danom sve je lijepša


belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 20:55
Baš je lijepa :)
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2014 u 21:43
Prekrasna je ...
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 00:34
Tako su i meni krajevi listova propadali i polako bi se osusio cijeli list ili bi otpao prije nego se sav osuši. Nisam znao kako zaustaviti, samo je stalo, a crassula je nastavila dalje rasti.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2014 u 16:26
Valjda će i kod mene biti tako da se zaustavi i obnovi. Prebačen je u sobu gdje je popodnevno sunce tek nakon 16 sati.
Stradale su mi  i 3 aloe, pa su sada u hladu.
Baš za te dvije vrste biljaka nisam očekivala da su toliko osjetljive na sunce, a i ovo sunce više nije normalno.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 18:37
crassula arborescens / 22. 5. 2014

crassula arborescens, uz morganovu ljepoticu jedina od krasula koja mi je ovu godinu cvjetala. I to baš ovih dana najintenzivnije


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 19:04
Prekrasna je!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 20:08
Crassula ovata / 22. 5. 2014
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Prekrasna je! 

@miška slažem se. Thumbs Up

Jedna od razlika između c. ovate i c. arborescens je u vremenu kada cvatu. Engleski botaničar Tolkien piše o 6 mjesečnom intervalu između cvatnje kod te dvije vrste.

Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 21:44
Pinus predivna je
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
Usisač View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2013
Lokacija: Kaniža
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Usisač Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 21:47
Uh čovječe! Što starije, to ljepše! Mislim da to vrijedi za ove ljepotice! :)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 22:30
crassula arborescens ssp. undulatifolia / 22. 5. 2014

danas sam malo prorijedio krošnju na krasulama i porezao nepravilnu rast. I evo prilika da ih slikam nakon šminkanja, takve su mi "ljepše".  LOL

Originalno poslano od člana Usisač Usisač napisao:

Uh čovječe! Što starije, to ljepše! Mislim da to vrijedi za ove ljepotice! :)

u pravu si @usisač, starija krasula = ljepša krasula Approve

Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 05:44
Prelijepe!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 09:18

crassula arborescens silver $$$$ LOL / 22. 5. 2014
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6667686970 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.