Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (4) Hvala(4)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 22:31
LEPTIRI

Da bi u vrt privukli leptire treba posaditi biljke koje ih privlače.
Pratila sam njihov let i primjetila da budleju, koja se zbog toga i zove "leptirov grm" najviše posjećuju pred jesen.
U ovo vrijeme ne mogu odoliti verbeni bonariensis.
Mnoštvo ih leprša iznad cijelog vrta, slijeću na razne cvjetove ali se ne zadržavaju.
Kada slete na verbenu, e to im je prava poslastica.
Sadnjom biljaka kojima se hrane i odlažu jajašca, leptirima pomažemo da opstanu jer su jako ugroženi.
Leptiri su korisni jer prenose pelud i pomažu razmnožavanju biljaka.

Puno sam čitala o leptirima i oduševila se tim prekrasnim i lepršavim stvorenjima.
Prisustvo leptira znači uravnotežen eko sistem i čisti zrak.
Leptiri raspoznaju dobre vibracije pa tako mjesto koje oni posjećuju nema nikakvih loših vibracija, čak ni negativnih utjecaja od podzemnih voda.

Razlika između noćnih i dnevnih leptira je u boji i položaju krila.
Noćni leptiri nemaju lijepe boje i u mirovanju su im krila raširena.
Dnevni leptiri su prelijepih boja i u mirovanju skupljaju krila.

Prosjećan leptir je težak kao dvije latice ruže.

Leptiri ne piju vodu, i ako vidite leptira na zemlji, znači da je pronašao vlažno, muljevito tlo koje siše svojim rilcem, zato je dobro iskopati male udubine u zemlji koje napunjene vodom ostaju duže vrijeme vlažne.
Hrane se najčešće na cvjetovima ali vole jesti i trulo, prezrelo voće.

Pročitala sam poučnu priču o leptirovom rađanju:
Jedan čovjek je gledao kako se leptir rađa i koliko se muči da kroz mali otvor izađe iz čahure.
Da mu pomogne, čovjek je škarama razrezao čahuru i leptir je lagano izašao ali je bio slab i krila su mu bila smežurana.
čovjek je čekao da leptir poleti ali se nije ništa dogodilo.
cijeli život je proveo puzajući sa slabim tjelom i nerazvijenim krilima, nikada nije poletio.
Bog, koji ga je stvorio, osmislio je da leptirov napor kod probijanja čahure potjera krv iz tjela u smežurana krila i na taj način ga ojača i pomogne mu da poleti.

Poučno u priči o leptiru je kako može završiti dobra namjera i to da su nam poteškoče u životu ponekad potrebne kako bi ojačali i mogli poletjeti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 18:17
Slavujčice, pozdravljam te uz jednu lijepu sličicu na temu koju si pisala Heart
 
Rijeka

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 06:52
Miro, hvala za ovu sliku,predivna je!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 06:56
Betty

niho

          
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 08:19
Draga Slavuj, predivna priča o leptirima kod mene već neko vrijeme u plasteniku obitava leptir lastin rep prekrasan je i svaki put se osmjehnem kada ga vidim.
 

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 08:29
a kod mene je ovaj redovno na budleji

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 09:33
drage moje, hvala vam što ste mi uljepšale stranice sa prekrasnim slikama.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 01:29
Vrlo lijep i poučan tekst o leptirima. Kako ih ima puno u našemu vrtu, posebno me razveselio podatak da... "Leptiri raspoznaju dobre vibracije pa tako mjesto koje oni posjećuju nema nikakvih loših vibracija, čak ni negativnih utjecaja od podzemnih voda."
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 08:56
Prekrasna priča o leptirima! Trebala mi je ona zadnja rečenica. Hvala ti na tome.
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 09:06
I mene je zadivila prica o leptiru i tacno je da ih je skroz malo u prirodi,ured pa ih i ne vidis.Skoro sam isla u daleko selo sa pokojim stanovnikom i tu sam jedino vidila leptire u cistoj,netaknutoj prirodi.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 11:04
Zaista je divna ova rečenica, ponovit ću je draga slavujčice.
Poučno u priči o leptiru je kako može završiti dobra namjera i to da su nam poteškoče u životu ponekad potrebne kako bi ojačali i mogli poletjeti.
Rijeka

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 12:42
I mene je oduševila Da Vincieva misao i priča o leptirima  Thumbs Up
Posebno su mi dragi..... uvijek se sjetim dana vjenčanja. Čim sam izašla iz vjećnice odmah je doletio bijeli leptir. Najprije je sletio na buket a onda mi se dugo zadržao na haljini na prsima. Skupa smo "odradili" lijepi foto sešn Wink.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 13:15






Akebia






Dalia "Smokey"





Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 14:06
Tek sam sada, pomnim čitanjem nekoliko tvojih stranica unatrag, naišla na priču koju sam ti (ne znajući da je već tu) poslala na pp..
 
Kako je lijepa slučajnost koja to nije, jer mi znamo da sve ima svoj smisao i da je sve odgovor na neko postavljeno ili pretpostavljeno pitanje...
 
Volim ljeto u tvojem vrtu!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 09:35
Andina

FLORAMYE

PUSTOLOV

MiraK

Korijenko

Drage cure, hvala vam što ste me posjetile i produžile priču o ovim divnim stvorenjima kojih je sve manje a njihovim nestankom će se puno toga na ovom svijetu promjeniti.
Ništa na ovoj planeti nije stvoreno bez razloga i sve što je uništeno i čega više nema, vidimo mi, zaljubljenici u prirodu.
Odgovornima je pohlepa ograničila horizonte i bit će prekasno kada shvate "da se novac ne može jesti".
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 09:53
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Tek sam sada, pomnim čitanjem nekoliko tvojih stranica unatrag, naišla na priču koju sam ti (ne znajući da je već tu) poslala na pp..
 

Kako je lijepa slučajnost koja to nije, jer mi znamo da sve ima svoj smisao i da je sve odgovor na neko postavljeno ili pretpostavljeno pitanje...

 

Volim ljeto u tvojem vrtu!

Draga Anaida
Namjerno ti nisam ništa odgovorila.
Znala sam da ćeš se vratiti u moj vrt i pronači priču o leptirima.
Htjela sam da vidiš kako isto mislimo.
Znam da znaš kuda vode stazice u mom vrtu, da jedna vodi prema melisi čiji čaj donosi lijepe misli i pomaže da lakše prođeš trnovitim putevima koji su čudni ali imaju kraj.
sigurna sam da će te ono što nosiš u mislima i u srcu dovesti do rascvjetanih ljetnih gredica da će mrki oblaci postati radost jer donose kišu!
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 12:18
od mene za tebe, jedan leptirić iz šume blizu Tuhobića.smile79
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2013 u 22:39
miska,
od mene za tebe
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 08:23
Sinoć sam u vrtu uspjela slikati porodicu ježeva.
Došli su na večeru koju im ostavljam svaki dan.
Najviše vole meso a pileće kosti su im poslastica.
Tata jež je prvi pobjegao i iz grmlja se čulo otpuhivanje.

Mama je ostala sa malcem


Pričekala je da i malac pobjegne...


... a zatim je i ona otišla


Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2013 u 08:43
Draga SlavujVk, kako predivne goste imaš u svom vrtu, i to ne jedan nego cijela obitelj, takve životinjice se sve rijeđe viđaju u vrtovima, osobno ih nisam vidjela još od djetinjstva.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.