Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 134>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 11:24
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Prekrasni kaktusi,jedan ljepši od drugoga[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley32.gif" height="17" width="18" align="absmiddle" alt="Clap" />
 

Moji zimuju na oko 5 st.neki u mraku,neki na svijetlu,naravno,melocactusi su na toplijem.Miss M,koji meksikanci?
ariocarpusi, turbinicarpusi   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:43
Miss M,hvala na odgovoru.
 
Evo i mojih gimnića koji se peku na suncu
 
 
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:53
Mali kaktus...extra su...I ja na povrsini drzim ovo sitno, mljeveno kamenje, samo sto ja kupim cetiri boje pa mijesam. Ono je dobro prvo zato sto cuva zemlju od isparavanja a drugo sto cuva vrat kaktusa koji je najosjetljiviji dio biljke. Lijepi su ti, nema sta....
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 15:49
Hm, ovaj rozi je nešto drugačiji ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 07:18
Dobro jutro, i - sve pohvale kaktusarkama! ClapClapClap
Kaktusiću, mislim da ti je ovaj rozi jedna od coryphantha, Glikica ima dobro oko!
MissM, Glikica, Kaktusić, prelljepe kolekcije, uređene sa puno ljubavi i pažnje, svaka čast!
Kaktusiću, echinopsis (rozi) je e. subdenudata, Glikica, "žuti cvjetić" je mammillaria marxiana.
Pozdrav............schumy Smile
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 07:22
Evo nastavka mojih jutarnjih prikaza "bodljića", ovo je echinopsis subdenudata sa bijelim cvijetom:

















Pozdrav................schumysmile213

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 09:14
Prekrasni kaktusi Mali Kaktus!Smile

Schumy super ti je echinopsis!Big%20smile
Neka se sve zeleni
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 09:23
Imam pitanje jedno, da podijelite iskustva?

Pošto nam je kuća okrenuta istok-zapad i ograničeni smo slobodnim mjestima
mi kaktuse držimo na različitim mjestima.

Odrasli kaktusi, većina ih ima popodnevno jako sunce. Isto tako mammilarie, echinopsisi, parodie, lobivie, ferocactusi, thelocactusi imaju isto jako popodnevno sunce i ništa im ne fali.
Drugi kaktusi su negdje u polusjeni, neki pak imaju jutarnje sunce do 12 h.
Tamo su gymnići, neki mladi kaktusi, i oni koje se tek privikavaju na život s nama.
 Što na primjer rebutie vole, turbinicarpus, eriosyce?
Gdje vama stoje kaktusi? Koje vrste vama budu cijeli dan na suncu, polusjeni a koje u hladu?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 15:53
Schumy, to su tvoje " tri gracije ", baš su nekako graciozne.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 15:55
Klimatis, kod mene je slično kao i kod tebe, svake sezone smišljam kako da ih bolje smjestim, pa nikako smsliti nešto pametno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
đuđa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 17:52



moze li mi netko pomoci sa savjetom? moj kaktus vec dvije godine ne cvate... samo izbaci pupoljke (kao sad) i onda se suse jedan za drugim...  smile43  smile226
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 07:27
Đuđa, to je tako sa hibridima....
Tvoja kombinacija je acanthocereus (podloga) sa astrophytum (glava)...
Probaj ih uopće ne zalijevati za cijelo vrijeme od pojave prve naznake pupova do završene cvatnje.
Svakako moraš sama eksperimentirati i sa položajem ovoga kaktusa, polusjena od okolnog višeg raslinja (šiblje) bi mu dobrodošla.
Pozdrav..........schumy Smile
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 09:25
Jutro, evo i moga "seniora" - gymnocalycium ferrarii:









Pozdrav..........schumy smile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 10:26
20 pupova vidim smile181
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 10:46
Prekrasno Mali kaktus. Bravo Schumy, standardno i veličanstveno. Đuđa taj gornji ti je gymno, vjerojatno friedrichi 
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
đuđa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje đuđa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 12:22
 hvala vam na savjetima. probala sam mu mijenjati polozaj i sto se zaljevanja tice i gnojenja al me nece smile185a drugi kaktusi mi ljepo napreduju i cvatu. jedan mi je cak i prosle zime procvao (bilo mu je ljepo na prozorskoj dasci)...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 12:42
Zelena oaza,ja sam te kamenjčiće kupila u trgovini s građevinskim materijalom,najsitniji koji su imali.
 
Glikica,Schumy,ja još uvijek mislim da je to gimno,postavit ću navečer sliku pa da vidite.
 
Đuđa,nemam nikakva iskustva s cjepljenim kaktusima.
 
Schumy,prekrasan senior!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 16:08
Ovo  mi se sviđa, ali ne tnam što je, pa da ne nagađam dajte vi koji znate, recite.


...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 16:15
Možda koja eriosyce?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 16:18
Mislim da je neki notocactus ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 134>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.