Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 78>
Korisnik
Poruka
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 23:11
Lijepo si ti to zamislio, nadam se da će te i vremenski uvjeti poslužiti kao i sve nas ostale.

Ja sam odlučio izvesti neke eksperimente s uzgojem, moram još malo proučiti literaturu pa ću izvjestiti o njima   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 17:38
jel vrijeme za prvo gnojenje? frend mi veli da su listovi presvjetli i da bi trebalo nesto sa kalcijem poprskati po liscu. sto mi je ciniti? :D

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 18:17
Nedostatak kalcija izaziva kovrčanje novog lišća, ne slabu obojenost lista. Pri im je falilo svijetla nego išta drugo.

Možeš svakako pognojiti, možda za prvi put blažom otopinom NPK gnojiva s mikroelementima.
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 22:40
Za pocetak ne slusati frenda, posebno one s travarskim iskustvo jer je njihova prica bitno drukcija od nase   :) Vrijeme je za biljke izvuci van.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 09:46
@mikislavac, ovim biljkama treba samo malo više svjetla, malo su se izdužile i izokrenule prema prozoru.

Izgleda da vrijeme napokon ide na bolje, i nakon par sunčanih dana sve bi moglo puno bolje izgledati :)
Čak štoviše, možda bi trebalo i malo tempirat izlaganje suncu, u petak će izgleda zapržit preko 20 stupnjeva, skroz male biljek bi mogle stradatz ako budu cijeli dan na pržioni :)

Meni se jučer na ono malo srednje jakog sunca posušilo nekoliko malih paradajza.


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 10:20
Miki, dobro izgledaju s obzirom na vrijeme, nis nisu blijede. Inace papricice dobiju tamniju boju lista od magnezija, i sunca naravno. Sto rece Andrej, travari misle da sto vrijedi za njihovo vrijedi za sve, a nije bas tako.

Ja sam dio papricica presadila i izbacila u plastenik, a dio je jos unutra. Najradje bi ih bila posadila odmah u velike posude ali onda ne stanu u plastenik, a ovaj korak u pola litre case mi je nekak bzvz jer samo imam vise posla oko zalijevanja...
Sto se organskih gnojiva tice, uz glistenjak jako preporucam siforga i italpollina pelete, puno su mi bolji od npr plantelle organic, moje iskustvo barem.

Ove scotch bonnete nisam razdvojila jos, u napasti sam da ih ostavim jos neko vrijeme da vidim kad ce prestati rasti konacno. Da podsjetim, 4 ih je u posudici od 200 g sira :))
velika gorica
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 11:02
Monstruozno :D

A ja se živciram što još nisam presadio svoje 6-7 cm visoke biljke s tri para pravih listova iz 2 dcl posuda u nešto veće :)
Na vrh
mikislavac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikislavac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 11:05
hvala na komentarima i pomoci, imam gnojivo za paradajze pa cu poceti lagano za vikend dok se vratim doma.

buduci imam plastenik od oko 35m kubnih u koji ne smijem stavljati ove papricice da ne zaljute sve ostalo kaj se unutra uzgaja, htio bih napraviti neki manji.

koji je volumen optimalan za 8 biljaka? :D ne bih htio raditi nista preveliko, a opet do koje faze rasta biljke mogu biti u plasteniku, ima li ga smisla sad raditi?
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 11:23
Jel sadiš u zemlju unutar plastenika?


Papričice vole plastenik, već je pisao Andrej o tome par stranica unatrag - stvara difuzno svjetlo. I dobro dođe da reducira količinu vode u ova kišna vremena :)

Da je nužno - nije, ali dobro dođe još nekih mjesec dva dok ne prođe opasnost mraza ili niskih noćnih temperatura da zaštiti biljke i da ih ne moraš unositi unutra. Ja ga koristim do kraja svibnja.


A dok ne počnu cvjetat, ljute papričice možeš slobodno držati uz slatke (druge biljke ni ne može zaljutit) :)

Tih osam biljaka nakon toga ne trebaš imati u plasteniku (po veličini rekao bih da barem još mjesec dana neće počet cvjetat) bit će im ok i vani.


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 11:23
kolega, ja neznam gdje je taj urbani mit zapoceo, ali cuo sam ga od puno ljudi i prilicno je neutemeljen - neposredna blizina nasih ljutih biljaka nece uciniti plodove drugih vrsta ljutima. To je jedino moguce kad su plodovi oformljeni pa neki eventualno pukne ili ga kukci ili ptice probuse
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 12:25
to ti je ko da kazes da ne zelis pariti bijelu macku sa crnim mackom da i ona ne pocrni :))
ako cuvas sjeme iz takvog krizanja (ili macice) onda je vec druga stvar.
velika gorica
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 12:57
S obzirom kakve sam mitove sve cuo (da mogu i paradajzi zaljutiti) prije bih to usporedio s parenjem macke i misa :)

Kako doziras Siforgu ? Koristim nesto slicno (Biogrena) i drzim se 1g na litru zemlje i na prvi pogled djeluje dobro ali ne volim kad moram pogadati :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:13
Najbolji mit koji sam čuo je da po obliku ploda se kuži da li se paprika hibridizirala :D :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:14
wolfsbane, a da isprobaš clumping tehniku s tim scotch bonnetima?
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:27
Ja imam doma 6 komada Douglaha proklijalih u jednoj čašici i ne da mi ih se razdvajat, a razmišljam da ih puknem u jednu velku 40l teglu  i da vidim kak će se ponašat :)

Tako nešto dobro dođe u velkim vrućinama gdje onda spojene biljke  stvaraju svoju mikroklimu.

Viđao sam po forumima i varijantu isprepletenih/spojenih dviju papričica koje zajedno rastu. ne znam efekt na rast plodova, ali fora izgleda :)


Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:31
Originalno poslano od člana mikislavac mikislavac napisao:

hvala na komentarima i pomoci, imam gnojivo za paradajze pa cu poceti lagano za vikend dok se vratim doma.

buduci imam plastenik od oko 35m kubnih u koji ne smijem stavljati ove papricice da ne zaljute sve ostalo kaj se unutra uzgaja, htio bih napraviti neki manji.


Stovane kolegice i kolege su vec napisale kako stvari stoje ali nije zgorega za pojasniti par cinjenica:
1. papricice ne mogu zaljutiti plodove bilo koje biljke i ono sto si zasijao ove godine je ono sto ces dobiti pa makar kraj obicne paprike stajale tisuce ljutih.
2. krizanje je moguce ali se posljedice vide tek u sljedecim generacijama, dakle ako bi ove godine na jednoj hrpi drzao razlicite sorte njihove krizance ces mozda vidjeti tek ako iz njih izvadis sjemenke i s njima zapocnes sljedecu sezonu.
3. isto tako se mogu krizati samo sa srodnim dusama u obliku paprike domace ili onog sto nazivamo feferonima, paradajz/rotkvicu/zelje nece zaljutiti koliko se god trudile :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:33
Originalno poslano od člana MisterNo MisterNo napisao:


Ja imam doma 6 komada Douglaha proklijalih u jednoj čašici i ne da mi ih se razdvajat, a razmišljam da ih puknem u jednu velku 40l teglu  i da vidim kak će se ponašat :)Tako nešto dobro dođe u velkim vrućinama gdje onda spojene biljke  stvaraju svoju mikroklimu.Viđao sam po forumima i varijantu isprepletenih/spojenih dviju papričica koje zajedno rastu. ne znam efekt na rast plodova, ali fora izgleda :)


Cekam povoljan trenutak da sparim TSB/Douglah i Morouga/Bhut ali mislim koristiti podzemnu barijeru u obliku tanke ploce stiropora jerbo je iskustvo pokazalo da takve dvije biljke u konacnici rode kao jedna u normalnim uvjetima.
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
MisterNo View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 308
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MisterNo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:38
Misliš dvije rode kao jedna u slučaju da ne odvojiš podzemni dio ili u oba slučaja?
Na vrh
Andrej View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andrej Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:45
Dvije u kanti od 50 litara rode ukupno manje od jedne u 25 litara, a uz pomoci podzemne barijere im onemogucavamo borbu za nutrijente dok istovremeno imamo sve prednosti grupiranja :)
Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke, a sve sto sam pametnog znao reci o njima je vec visestruko ponovljeno u ovoj temi
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2013 u 13:49
Andrej, doziram na otprilike... sorry, jednostavno kad vidim da neka biljka vuce jace dodam joj zlicu dvije po vrhu i zalijem. jako je dobro sto se ovi peleti za razliku od plantelinih odmah otapaju i rasporedjuju po mediju.

mememe, mogla bih, dobra ideja. taman onda ako ih ostavim do presadjivanja u veliku posudu u ovome mogu vidjeti koliko ce dalje napredovati i onda se ne zezati sa razdvajanjem.
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.