Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 136>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 07:10
Samo za informaciju da znaš, trebat će sjemenu puno vremena da nikne, tako da teglice skloniš nekdje u polusjenu i zaboravi na njih, osim na zalijevanje, tu i tamo. Kažu da je potrebno od nekoliko mjeseci čak do godinu dana da niknu.

Gricka prekrasni Miss Bateman i The President. A i Hagley.SmileSmileSmileSmile
Sve pohvale.ClapClap
Koji je ovaj bijeli? Liči na M_L_C ali ne znam ovako po slici, možda se na nekoj drugoj bolje vidi.

Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 08:35
jučer sam sasvim slučajno otkrila prvi cvijet mojih clematisa - jer je bio okrenut prema zidu



znalci koji je ovo clematis?
možda hagley hibrid?
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 09:32

Henryi Klimatis.  Nadam se da će se danas otvoriti do kraja pa će se bolje vidjeti. Stavit ću sliku poslije.Hvala.Da to je hagley hibrid Natalija. Jako je lijep.

Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 12:11
smile71
Tena 28.3.2010
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 12:14
prelijep smile64
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 13:17
hvala Smile
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 18:04
Lijepo,lijepo...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 19:50
koji je ovo, kupila ga kao dr. rupel, ali mi jako liči na pilu



jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 07:05
Piluu, Antonija Smile
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 07:23
Pillu je to Antonija, onaj iznad je dr rupplel, malo jačih boja(iako je možda tvoj izblijedio)Vidjet ćete i našeg uskoro.
Neka se sve zeleni
Na vrh
cvijetic33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetic33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 09:55
pozdravljam vas clematisoljubce :-))

danima vas vec pratim pa reko red je i da vas pozdravim...ja sam skroz nova u ovim vodama...kod nas u slunju na vrtnom sajmu na blef kupila dva clematisa...jedan je jackmanii...kasnije sam negdje procitala da je odlican za pocetnike (znaci prvo zrno sam dobro pogodila :-))...a drugi je nelly moser....a nisu neke sorte koje ovdje spominjete pa prepostavljam da su neki jednostavni...al ja stalno virim u njih :-))...ovaj prvi ima par grana dugih oko skoro dva metra...a drugi ima cijelih pola metra...smjestila sam ih u posudu jer deda ima losu naviku da mi bez pitanja pipka oko cvijeca a ovako ga sprijecim :-))...
jel mogu ja ocekivat ove godine da vidim koji cvjetic?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 09:59
Nelly Moser sam kupila nedavno ali nažalost mi je uginuo ali vrlo je lijep na slici, slično kao dr rupel samo malo tanja  roza nit na latici.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 10:58
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

koji je ovo, kupila ga kao dr. rupel, ali mi jako liči na pilu



na kakvu ti to pilu liči antonija, na ručnu ili motornuLOLLOLWink
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 11:25
Mari, ja ti se ne zamaram sa točnim pisanjem naziva! Ti odluči na koju ti je pilu nalikWink
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 11:27
Originalno poslano od člana cvijetic33 cvijetic33 napisao:

pozdravljam vas clematisoljubce :-))

danima vas vec pratim pa reko red je i da vas pozdravim...ja sam skroz nova u ovim vodama...kod nas u slunju na vrtnom sajmu na blef kupila dva clematisa...jedan je jackmanii...kasnije sam negdje procitala da je odlican za pocetnike (znaci prvo zrno sam dobro pogodila :-))...a drugi je nelly moser....a nisu neke sorte koje ovdje spominjete pa prepostavljam da su neki jednostavni...al ja stalno virim u njih :-))...ovaj prvi ima par grana dugih oko skoro dva metra...a drugi ima cijelih pola metra...smjestila sam ih u posudu jer deda ima losu naviku da mi bez pitanja pipka oko cvijeca a ovako ga sprijecim :-))...
jel mogu ja ocekivat ove godine da vidim koji cvjetic?


Ako su te grane suhe ili odrvenjele na Jackmaniiju onda ih malo skrati, a cvjetove naravno da možeš očekivat. Ovo je tek prva cvatnja u proljeće, dok većina clematisa 3. skupine cvate tek kasnije
Neka se sve zeleni
Na vrh
cvijetic33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvijetic33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 13:07
grane na jackmaniju su potpuno zelene...malo samo pri dnu su crne i odrvenjele....mozda kojih 20 cm od zemlje...

sorry ak su moja pitanja svakava ali zaista sam pocetnik ali sam se prek usiju zaljubila u te biljke...vec zakoniti kaze da vise gledam u njih nego u njega Embarrassed
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 13:46
Ma pusti ga i doljnji dio probaj zaklonit od direktnog sunca. Malo malčiranja i prihrane te možeš očekivat cvjetove.
Neka se sve zeleni
Na vrh
strada View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 19 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje strada Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 15:26
Moj star of india se fino poceo penjati po ruzama. RAzdijelio se na dvije strane i jucer vidim da se ova jedna strana cijela pokunjila!!!! Cry
Ne znam sto mu je i zasto je tako klonuo!!??! Sto da radim!!??smile143

I jos nesto..popeo se vec do samog vrha ruza i vidim da bi htjeo ici jos
u vis ali nema se za sto uhvatiti..Da li ce smetati ako ga ja usmjerim malo u stranu da se omota oko ruza na visini na kojoj one vec jesu???
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 18:18
Ako je klonula reži do najdoljnjeg pupa, a ovu drugu omotaj bilo gdje.
Neka se sve zeleni
Na vrh
d.i.n.a. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 495
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje d.i.n.a. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 09:01
Klimatis je sav u klematisima doslovno! LOL
Super su, šalu na stranu.
Tena 28.3.2010
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.