Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anaida  - vrt, cvijeće, kamen, dom...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anaida - vrt, cvijeće, kamen, dom...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 245>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2009 u 22:50
Slikice snijega su prekrasne.
Ovo u vezi bake pored šporeta si se lijepo sjetila. U zadnje vrijeme i ja razmišljam o starim vremenima. Sjetim se moje prabake uz koju sam odrasla u djetinjstvu. Nekada davno ovaj period je izledao sasvim drugačije i nije bio potrošački, što mi se nikako ne dopada. Sam Božić je sada ono što ne bi trebao biti, djeda mrazovi lete na sve strane a nigdje se ne spominje što je u biti Božić. I to me jako žalosti, gubimo polako tradiciju. Valjda tako mora biti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 07:03
Ja sam također odrasla uz baku, djeda i prabaku - i sve je bilo drukčije (kao da sam umirovljenica kada tako počnem pričati..ali zaista je tako). Mi smo baš bili prava seoska obitelj sa svim običajima - djed je unosio slamu, mi bismo molili klečeći na njoj, u slami bi mi bila pokoja jabuka koju je Isusek donio ili pokoji bombončić (ne cijela vrećica nego baš pokoji bombončić... Iako su mama i tata radili u Austriji i, načelno, mogla se već tada naći i Milka... Ali nije jer su baka i djed oduvijek bili skromni, radišni ljudi - i tako su nastavili sve svoje dane živjeti, te odgajati mene i seku..) Bor smo kitili na Badnjak, išli smo na polnoćku (prije koje smo odspavali, od 21 do 23h, jeli smo kad bi došli od ponoćke.. Pa se drugi dan išlo na misu (mi djeca ako nije bilo nastave, jer nekada Božić nije bio neradni dan, sjećate se toga?) i onda svečani ručak i , obavezno, kolačići - šape. Smile ..Bilo je drukčije. A sada..sada sam i ja drugačija i mnoge sam osjećaje zaboravila, običaje zanemarila, sjećanja blijede.. Zato me veseli upravo naš forum jer se tu toliko toga sjetimo, podijelimo poneko sjećanje i uspomene - i puno toga počnemo natrag činiti. Jer su naše bake znale - i jer su mnoge od njih i danas spremne putnike-namjernike ponuditi buncekom i zeljem. Iz skromne pocinčane zdjelice, ali s velikim srcem.
 
Znam da ovo nije tema za moj vrt u slikama, ali meni su upravo slike prošlosti navrle u sjećanje pa sam ih s vama podijelila. Sretan nam Božić, dragi moji!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 08:10
Anaida imaš prekrasna sjećanja. Rijetki su sretnici. Zar nije lijepo bilo ovako tradicionalno slavljenje.Danas se sve pretvorilo u shopinge i obžderavanje. Nažalost.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 09:55
smile79-baš lijepo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 21:22
A jesi nas raznježila, pala mi je na pamet ona pjesma
...kad bi moga vratit vrime... smile91
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2009 u 22:13
baš tako lantana kao čovijeku mogu nedostajati tako neke stvarismile71
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2009 u 10:04
Ma nema šanse da ne dođem u tvoj vrt i vidim kakav je prekriven snjegom...
Sretan ti Božić draga......ugodno se provedi sa familijom i prijateljima smile78
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2009 u 06:48

Hvala svima na divnim čestitkama..  Ja i danas radim (pola radnog vremena). Malo sam dekorirala jučer, pa evo slikica.. Zamislite, bor sam zaboravila slikati Smile , to ću danas.

Ovo je mirisna božićna košarica - grančice bora, kora drveta i prirodne kuglice za bor od šibe.
 
 
Još jedan maleni božićno - prirodni aranžmančić sa svjećnjakom od kvarca u sredini. (moja velika ljubav su i minerali i kristali, slikat ću vam svoju kolekciju istih)
 
 
 
Izradila sam male čestitkice uz male darove obitelji. Motivi na njima su, kao što vidite, omiljena nam tema - cvijeće!
 
 
 
Kitila sam bor, ukrašavala dom, posljednje pripreme za današnji dan primicale su se kraju i onda sam, slučajno, išla provjeriti poštanski sandučić. A kad tamo - sreću mi je iznenađenjem i divnim ručnim radom višestruko uvećala draga naša Otočanka kojoj od srca zahvaljujem!! Otok, hvala ti najljepša!
 
 
 
Želim vam svima svako dobro, radosti i mira!
 
Vaša Anaida
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kockavica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 227
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kockavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2009 u 20:49
Clapsretan  Božić!!! sve je lijepo  aranžirano..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2009 u 21:11
Ovo je prekrasno, a voljeli bi i vidjeti kristale i minerale.
Danas je MM preko Max TV slušao radio Koprivnicu, želje, a ja sam mislila na tebe...Wink Sretan Božić!
život je more
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2009 u 21:19
Prekrasno je bilo ući u tvoj dom, viditi i pomirisati tvoje aranžmane Thumbs%20Up
Sretan Božić tebi i tvojm najmilijim .
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2009 u 15:28
smile169-Ljepota moja
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 13:46
Ovih dana bit ću manje s vama.. Ali nosim vas u mislima!
I ostavljam slikicu mojeg borića (od lani, ali isto je kod mene i ove godine, jedino je korpica ove godine postala aranžman za sebe..)
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 14:15
Lijep i miran božićni ugođaj. Krasne dekoracije si napravila, jednostavno i skromno, a dojmljivo, Čestitam.
Lijepi pozdrav
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 15:19
Fino, lijepo i otmjeno!Thumbs%20UpBig%20smilel
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 15:42
jako lijepo, uživaj i sretno nam se vrati
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 16:49
Elegantno - kao i uvijek!
Na vrh
kockavica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 227
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kockavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 20:29
Clap jako lijepo...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2009 u 23:29
Ostala sam bez riječi. Pa predivno napravljeno ---------nemam riječi svaka ti častsmile79
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 20:46
Prekrasno AnaidaClap
Ono cvijeće na zidu je farbano ili tapetaSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 245>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.