Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:01
Lantana...divni su
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 00:01
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Bebolina amarilisi  u zemlji  sami se šire, uz matičnu lukovicu naraste mlada i s vrmenom iz nje nikne cvijet, ja ih imam u zemlji i u ovom potu već više od 10 godina, krcat je lukovicama i nemaju više mjesta za širenje, ali meni se sviđaju ovako zbijeni



Tako se i moji razmnožavaju u vrtu, vadim ih samo kad više nemaju mjesta gdje širit se.
Ovi tvoji su genijalniClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 08:19
Lantana   smile120
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:13
Lantana, ako nemaju više mjesta za širenje obavezno ih presadi u više tegli ili u veću, ili u zemlju- to tebi ne bi trebao biti problem s obzirom da si na moru. 

Ako su jako zbijeni samo se pate- a mogli bi se debljati...

LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:22
lantana pot ti je ODLIČAN .....ja san ti inače "sakupljačica" starih teča,pota...lonaca
pogledaj u temi Cvijeće fotografije - Ružino novo carstvo....kolekcija teča..

ovaj pot sa amarilisima ti je za 10
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:26
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Ja ću svoje amarilise ostaviti u zemlji ...tamo su već par godina i nije im ništa bilo....imam jedne u pitaru i njih mislim na jesen pribaciti u zemlju pa nemam nikakve brige .

Da li su ti se ovi u zemlji razmnožili u tih nekoliko godina vani?




jesu...razmnožili se ali ja to razrijedin i podilin na proljeće ....ne volim ih imati puno na kupu jer kada ocvatu ne sviđaju mi se listovi koji propadnu a ne smiju se rizati.....ali sad san razradila strategiju okolo posadila ljubičice koje kad ocvatu imaju divne listove...sad amarilisi odlaze...cvitove kidam a ružne listove /dobar dio/ prekrili listovi od ljubica.... ....jesam ih zeznila ...e

stavit ću fotografiju kad budem slobodna .
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:32
evo ovo je starija fotografija kada su tek počeli se otvarati pupovi....u međuvrimenu ljubica ispod njih je još nabujala i izgleda prilipo....ocvale amarilise sam odstranila (ima ih još ) a njihovo lišće se ne vidi od ljubice tako će cilo lito izgledati lipo.... sad ih više neču razriđivati nego ću samo ubadati ljubice okolo

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:32
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 12:35
tako bi rado tila imati bijeli amarilis....ako bi neko minja lukovice samnom bila bi zahvalana
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 17:30
Ružo, predivni su ti amarilisi, i super kombinacija sa ljubicama, a vidim da imaš i onaj šareni puzavac - padavac (ne znam lat.) koji ti lijepo prekrije usahle listove amarilisa. Clap
Jel ti to rastu kraj trsa?
A, što se tiče boja, i ja bi rado više boja.

Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 18:00
silvy hvala ... a ne znam kako se zove puzavac...triba pitat Nataliju (ona zna skoro sve nazive ) on mi raste desno u kamenjaru .
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 18:44
Kada mi je lorica10 poslala lukovice, jedva sam čekala da vidim kada će izaći mali zeleni smile71
Usput, šetajući sa mojom Loly, pronašla sam u šumi bačeno ovo



Gornji dio je potpuno sagnjilio, ali je lukovica bila tvrda. Donijela ja to doma i stavila u vazu sa pelargonijama, koje sam poslije unijela u stubište zgrade. Naravno, bez vaših savjeta tko zna dal bi ugledala cvijet.
Čekala sam da se nešto mrdne i krajem 2. mj. je to ovako izgledalo. Ugledala sam i bebicu. Da li da je na jesen odvojim od mame, ili da ih još pustim zajedno?



A zatim su tri lukovice završile zajedno.



Ove prve dvije su "lorice10"





Da bi se u 5. mj. iz pronađene stare lukovice razvio ovakav cvijet, pa još dva.





Ne znam zašto mi nisu procvale "lorice", ali mislim da se dobro drže. Ako ne procvjetaju o. g., čekam ih iduće Tongue.




Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 18:49
prekrasni su,,,spasila si ih...takvo cviče mi je najdraže
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 20:26
Ne mogu vjerovati da je netko bacio tako veliku lukovicu!

Krasni su!

Silvy, bebicu lukovicu možeš razdvojiti tek kad vidiš da sama ima korjenčiće.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 20:31
Hvala sunceeee,
iako sam pročitala sve o amarilisima, nisam bila sigurna kad se odvaja.

                                  cure. Tongue
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 22:12
Silvy...prava si doktorica za amarilise Clap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 22:13
I moj je konačno procvjetao, još ima jedan cvijet koji se treba otvoriti
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 00:15
@SilvyClap Nadradio je tvoju pažnju i ljubav prema cvijetuThumbs%20Up
Prekrasan je!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 01:36
moon, bebi,,
hvala, iako još puno toga moram naučiti, ali mi je najdraže kada spasim biljčicu, nekako se osjećam kao da sam pomogla nekome tko treba moju pomoć.
Postoji još jedna biljčica, koju, nadam se uspješno spašavam, ali je moram staviti u temu Spatifilum.
Cure, hvala vam na savjetima bez kojih ne bi išlo.
    
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 11:39
doktorice Silvy

ajde na temu BOŽUR i udri mi jednu dijagnozu i terapiju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6465666768 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.