Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 22:53
Slavujčice, hvala ti što si mi potvrdila identifikaciju suručice. Jako mi je važno znati koje biljke uzgajamo jer ćemo uskoro postavljati pločice s njihovim imenima. Za bujnost biljaka nisam ja zaslužna, već glinasto tlo koje je odmoreno, dobro pognojeno, a puno cigala, šute i kamenja pa tako propušta višak vode, a ipak koliko-toliko zadrži vlagu. I sama pozicija vrta je odlična - okrenuta jugu, zaštićena sa sjevera dugom zgradom. Tu je ponekad kao u dnevnom boravku - ugodno i toplo dok na sjevernoj strani brije ledeni vjetar. Big smile

Monna, drago mi je da ti se sviđaju sličice. Nadam se da će uskoro biti još ljepših, samo da očistim korov. Wink

Korijenko, znam da ti se sviđa bijelo cvijeće. Nadam se da ću te uskoro moći obradovati još nečim bijelim. Wink

Kamenjarka1, počašćena sam tvojom porukom! Dobro nam došla!

Miška, veliki zagrljaj tebi i tvom macanu!Hug Nije kod nas baš sve tip-top i neće još dugo biti, ali težimo k tomu!Big smile

Moon, hvala ti na potvrdi dobre lokacije za lewisiu. Ponekad, unatoč detaljnom iščitavanju uputa o uzgoju, nisam sigurna jesam li neku biljku posadila gdje treba i kako treba ili ne. Još uvijek je kod mene puno nesigurnosti pa često premještam biljke, no, na sreću, uglavnom sve prežive te moje akrobacije. Embarrassed
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 23:10
Volim prošetati ovim stazicama i alejama koje su vrijedno stvarali profesorica i "suradnici" Nadam
se da konkurirate u izboru Najljepših školskih vrtova. A želim vam da budete prepoznati, i naravno nagrađeni Heart





Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 23:11
Moram vam se pohvaliti da nam je, pored gazanija i gaure, preživio zimu i lan koji jesenas nije stigao procvasti jer je kasno sijan! Jučer sam ugledala prve cvjetiće. (Nokti nisu moji.Tongue)

Još jedna nova biljčica u našem vrtu - Lithodora. Još je jako malena, ali čini se da joj se dopada kod nas jer otvara nove cvjetiće (imala je samo dva kad sam je kupila).

Još jedan šeboj.

Počeli su cvasti pakujci.

Razasuli su se po cijeloj povišenoj gredici pa ih sada polako grupiram na dva mjesta. Evo te gredice iz nove perspektive.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 23:27
Bucka123, zahvaljujem na šetnji! Moram te obavijestiti da nisam profesorica. Učiteljica sam razredne nastave, ali ovdje na forumu sam samo vrtlarica - amaterka koja još treba puno naučiti. Smile Mojim će suradnicima biti drago kad im prenesem sve vaše pozdrave jer oni na ove stranice ne dolaze (ne stignu od Facebooka LOL).

Mislim da ni ove godine neću prijaviti vrt na to natjecanje. Prvo moramo srediti stazice koje su niže od okolnog tla pa kiša na njih ispire zemlju i tako stvara blato na stazi. To je velik posao koji još nismo stigli napraviti. Jezerce čistimo i preslagujemo treći put - opet problem s probušenom folijom. Treba još premiješati kompost, počupati korov, nabaviti vrtne ploče... A vremena je tako malo! No, bili smo na jednom natjecanju, ali o tome ću pisati malo kasnije. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2015 u 09:32
volim vidjeti sliku cijelog vrta...predivno ste posao napravili....samo naprijed...smile76
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Ana S. View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Srpanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ana S. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2015 u 10:47
Pozdrav Andina, molila bih vas savjet za uspješno sijanje scabiose atropurpuree. Hvala :-)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2015 u 10:54
Javljam da sam opet prošetala i uživala.... Pozdrav vrijednoj ekipi.....smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2015 u 21:41
lan mi se jako sviđa, nokti su lijepo njegovani kao i školski vrtsmile113
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2015 u 22:39
Josipa, bit će slika cijelog vrta, samo da počupamo korov. EmbarrassedSmile

Milice, pozdrav i tebi. Još nismo posijali biskupov korov, nismo dobili žardinjere. Mislim da će sijanje još malo pričekati. Unhappy

Catalpa, nadam se da ću uhvatiti koju sjemenku lana, samo toliko da ga održim u vrtu kao ljekovitu biljku. A noktići pripadaju mojoj kćerki koja me posjetila u vrtu i izrazila želju da napravi nekoliko snimaka.

Ana S., pozdravljam te u našem školskom vrtu. Bojim se da je sada malo kasno sijati da bi ti Scabiosa cvjetala ovoga ljeta, no tko zna, možda te iznenadi. Ja sam je sijala u ožujku u teglice, u uobičajeni kompost za cvijeće, držala je na sobnoj temperaturi pokrivenu folijom dok nije niknulo. Tada sam maknula foliju i samo pazila da kompost bude dovoljno vlažan. Kad su klijanci bili dovoljno veliki za presađivanje, djevojčice su ih presadile u manje posudice, svaki zasebno. Istina je da ih je pritom nekoliko propalo, no jedna je bila dovoljna da preživi pa da nam ostane sjeme. U vrt smo je posadili tek negdje krajem svibnja, ako se dobro sjećam. Pravu ljepotu biljka je  pokazala tek druge godine, no sada se još nije pojavila. Izgleda da ćemo morati ponovno sijati. Ovaj put ću malo eksperimentirati i posijati sjeme direktno u vrt, baš me zanima kako će to uspjeti. Možeš i ti dio sjemena posijati direktno u vrt, a dio u teglice, za svaki slučaj. Želim ti uspješno sijanje i još ljepše cvjetanje.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 05:15
Andina, i ja prijavljujem ranojutarnju šetnju vašim prelijepim vrtom i ostavljam vam svima veliki pozdrav... smile79... upravo ovdje sam otkrila babosvilku i mačiće i kako lijepi mogu biti i tome se jako radujem.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 22:45
Pozdrav, Bugice! Baš sam polaskana time što si u našem vrtu otkrila neke biljke. Još uvijek me drži ono "Hoću imati nešto posebno!" Wink - no, ipak, popušta polako. LOL
Mačići se jako rasijavaju ako im nakon cvatnje ne odrežeš cvjetne stapke jer vrlo brzo odu u sjeme. Ja sam jučer odrezala sve - i stapke i listove na tri centimetra visine pa ću vidjeti kako će se sada ponašati. Ima ih još nekoliko malih koji još nisu cvjetali pa neću ostati bez njih ako ovi odrezani uginu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 23:01
Već dugo vam nisam pokazala stanje u sjenovitom vrtu. Neki dan sam otkrila da tamo sjenica ima mlade. Zamislite, pokraj tolikih kućica za ptice koje smo im postavili, ona jaja snese u rupi u zidu! Ccc... LOL

Prvo pogled na sjenoviti dio s jedne...

...a zatim s druge strane.

Ovaj otočić nije stao u kadar.

Malo krupnog plana:



I posebno izdvojen najveći otočić, gledan sa svih strana:



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 00:00
Prelijepo ste uradili sjenoviti dio, bravo za sve vrijedne ruke
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 07:08
prošetala i uživalaHug
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 08:11
Krasan vam je i ovaj sjenoviti dio smile57
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 08:53
bravo smile55uspjela si brzicu malu uslikati...kako se samo zavuku.....smile100
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 21:46
Hvala vam, drage moje Moon, Kamenjarka1, Enrikova nona, JosipaNu! Lijepo je pročitati vaše pohvale i komentare. Žao mi je što sam konstantno u nedostatku vremena pa samo protrčim kroz vaše teme i ne oglasim se, ali obilazim vas kad god stignem. smile79
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 21:51
Evo malo sličica naših perunika.

Ako sam dobro proguglala, ovo bi trebala biti sibirska perunika.

Ostale perunike smo rasadili po cijelom vrtu.





Malo sam eksperimentirala pa sam između ovih bijelih perunika posadila Liatris. Baš me zanima kako će to funkcionirati. Ispred njih je posijano nešto ljetnica koje tek niču, a tu je i ukrasni luk, Allium Gladiator. Nažalost, kupila sam u jednoj poljoprivrednoj trgovini posljednju lukovicu pa je samo jedna biljka. Evo njegove savršene kugle:

Cvate blaženak. "Lady Stratheden" 

Geum 'Mrs. J. Bradshaw' 


Sasa mi je, s ovim prozračnim lopticama, lijepa i nakon cvjetanja.

Neke borove grane nisko su se spustile nad gredice pa mi je lako bilo uslikati borov cvijet.

Od ovog starinskog klinčeka miriši cijeli vrt. Hvala ti, draga Sara!

Helianthemum i Cotula hispida

Gazanija, prezimila u kamenjaru bez problema, u društvu s karanfilima, sedumima, runolistom i neprocvjetalom perunikom.

I pogled za kraj današnjeg javljanja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 21:59
Podnosim prijavak: opet šetala i uživala.....smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 22:08
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:


Ako sam dobro proguglala, ovo bi trebala biti sibirska perunika.

Dobro si proguglala, to je prelijepa sibirska perunika.
I ostale perunike su ti krasne a vrt bujan i rascvjetan.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.