Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:56
bebolina, odlično, sutra gledam slikice...pa sad baš nešto razmišljam - lukovica kao lkovica, zašto bi morala viriti iz zemlje van, pa i druge lukovice zakopamo pod zemlju, jel' tako?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 00:16
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina, odlično, sutra gledam slikice...pa sad baš nešto razmišljam - lukovica kao lkovica, zašto bi morala viriti iz zemlje van, pa i druge lukovice zakopamo pod zemlju, jel' tako?
Zabodi štihaću u zemlju, malo zemlju razrahlaj i gurni je unutra, zakopaj je koliko misliš da je dovoljno i ne brini kako će im zimi biti!
Na proljeće ćeš imati i bebu amarilisa.
Ovo boldano potpisujem! Svaka lukovica mora biti pod zemljom, jer kad joj dođe vrijeme ona se uredno pojavljuje na površiniWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 00:22
E sad si mi otklonila svaku sumnju da sam nešto krivo skužila. Na jesen du one u moju vrtnu gredicu smile78
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 00:33
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

E sad si mi otklonila svaku sumnju da sam nešto krivo skužila. Na jesen du one u moju vrtnu gredicu smile78
Pametno!smile78
Meni nikad nije bilo jasno, zašto se svi na kontinentu boje lukovicu amarilisa posaditi u vrt, dok sve ostale lukovice, kao npr. narcisa ostavljaju vani. Pa nije amarilis ništa osjetljivijiEmbarrassed Bitno je da je dublje pod površinom zemlje i to je to
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 08:27
Moje su lukovice od prošle godine, preko zime sam ih držala u pairnoj vrećici u podrumu na temp. oko 12°C.
Međutim i tako u posudi su se stvorile nove mlade lukovice pokraj velike.
Te mlade još nisam dirala, sad su opet u zemlji i kad ocvate, ja sam stabljiku cvijeta odrežem i još ih do rujna prihranjujem.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 10:11
E sad ste i mene stavile u veliku nedoumicu- da li saditi van u zemlju ili ne, te pustiti preko zime- a imam ih već 25 g.

Kažu da jedino amarilis beladona može ostati vani... a vidim da kod tebe osim običnog crvenog vani je i svjetliji...

Bebolina pa gdje si nam ti to doma na kontinentu da se usudiš ih pustiti preko zime vani?

Kod mene u zagorju je zimus bilo par dana i - 20, da ti se kosti smrznu....
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 14:15
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

E sad ste i mene stavile u veliku nedoumicu- da li saditi van u zemlju ili ne, te pustiti preko zime- a imam ih već 25 g.

Kažu da jedino amarilis beladona može ostati vani... a vidim da kod tebe osim običnog crvenog vani je i svjetliji...

Bebolina pa gdje si nam ti to doma na kontinentu da se usudiš ih pustiti preko zime vani?

Kod mene u zagorju je zimus bilo par dana i - 20, da ti se kosti smrznu....
Sunac, nisam na kontinentu, ali znam da i na kontinentu opstaju dublje zakopani u zemlji. Ako ih imaš više, probaj jednog zakopat dublje u zemlju, tamo sigurno temperatura nije tako niska.
Nekoliko sam lukovica poklonila kolegici iz Siska, u zemlji su joj duboko zakopani, plus ih zimi još nagrne i ni jedan joj se nije smrzao.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bugic View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 337
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 15:55
Zna li netko kada treba mlade odvojiti od maticne biljke....moj cvjeta trecu godinu i svake godine ima 2 stabljike sa tri ili cetiri cvijeta, a sastrane u tegli tjeraju mali listici. NJih sam primjetila jos prosle godine ali nisam nista dirala jer sam mislila da ce ove godine cvjetati...dali ih trebam u jesen posaditi zasebno u teglu?
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 18:00
bugić, ako su samo listovi onda ih još pusti neka rastu uz matičnu biljku.

Ako se je već formirala lukovica onda ih možeš presaditi.... iako ih ja ne diram tako dugo dok imaju mjesta u tegli.
Te mlade lukovice će kasnije cvasti- za recimo 1-3 godine, ovisi o tome koliko ti preko godine narastu ( zadebljaju se ).

LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 18:18
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

U pravilu svaku lukovicu sadiš na dubinu tri puta veličina lukovice. Ako je velićina lukovice 5 cm, sadiš je na dubinu od 15 cm. Za ove koje prezimljavaju vani, taj je omjer veći.
Ja neke lukovice amarilisa koje su ogromne, gurnem u zemlju i do 40 cm. Svaka u proljeće izađeWink

Ti kopaš grobiće za njihLOLOčito dobro radiš kad svaki put iznova izlaze i vesele te cvetekimaClapWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 18:22
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

bugić, ako su samo listovi onda ih još pusti neka rastu uz matičnu biljku.

Ako se je već formirala lukovica onda ih možeš presaditi.... iako ih ja ne diram tako dugo dok imaju mjesta u tegli.
Te mlade lukovice će kasnije cvasti- za recimo 1-3 godine, ovisi o tome koliko ti preko godine narastu ( zadebljaju se ).

LP

Bebać od mojeg amarilisa je formirao lukovicu još pred kraj vegetacije prošle godine ali nisam ga odvojila jer sam se bojala da ću ga krivo odvojiti ili da ću mu ozljediti korjenjeConfusedNaprosto se ne usudimCry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 19:28
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:

bugić, ako su samo listovi onda ih još pusti neka rastu uz matičnu biljku.

Ako se je već formirala lukovica onda ih možeš presaditi.... iako ih ja ne diram tako dugo dok imaju mjesta u tegli.
Te mlade lukovice će kasnije cvasti- za recimo 1-3 godine, ovisi o tome koliko ti preko godine narastu ( zadebljaju se ).

LP

Bebać od mojeg amarilisa je formirao lukovicu još pred kraj vegetacije prošle godine ali nisam ga odvojila jer sam se bojala da ću ga krivo odvojiti ili da ću mu ozljediti korjenjeConfusedNaprosto se ne usudimCry
Dakle malaEmbarrassed zašto te strah odvojiti malca,, zašto misliš da bi mu oštetila korijen?? Zar lukovici u mirovanju treba korijen???
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 19:35
Budem onda probala na kraju ove sezone.Ima li nekaj na kaj moram paziti ili ih samo primim i razdvojim?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 19:39
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Budem onda probala na kraju ove sezone.Ima li nekaj na kaj moram paziti ili ih samo primim i razdvojim?
Samo razdvojiš. Ako se čvrsto drži za mamu, slobodno ga malo zareži
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 20:03
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Budem onda probala na kraju ove sezone.Ima li nekaj na kaj moram paziti ili ih samo primim i razdvojim?
Samo razdvojiš. Ako se čvrsto drži za mamu, slobodno ga malo zareži

I to moramsmile181 ???Budem,budemLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 20:12
Ako te strah, samo pozovi na kavuLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 20:23
LOLThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 21:37
Ja ću svoje amarilise ostaviti u zemlji ...tamo su već par godina i nije im ništa bilo....imam jedne u pitaru i njih mislim na jesen pribaciti u zemlju pa nemam nikakve brige .
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 21:39
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Ja ću svoje amarilise ostaviti u zemlji ...tamo su već par godina i nije im ništa bilo....imam jedne u pitaru i njih mislim na jesen pribaciti u zemlju pa nemam nikakve brige .
Da li su ti se ovi u zemlji razmnožili u tih nekoliko godina vani?
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:00
Bebolina amarilisi  u zemlji  sami se šire, uz matičnu lukovicu naraste mlada i s vrmenom iz nje nikne cvijet, ja ih imam u zemlji i u ovom potu već više od 10 godina, krcat je lukovicama i nemaju više mjesta za širenje, ali meni se sviđaju ovako zbijeni



život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.