Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 14:35
Akva, bravo na volji i trudu! smile141
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 21:16
Hvala , smile71
Priroda je izvor života
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2014 u 23:03

Koje biljke sa time zaljevaš?
Možeš, molim te, napisati od koliko jaja ljuske stavljaš u koju količinu vode?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 10:47
Ako imam dovoljno sve ...ako ne samo paradajz , papariku , krastavce ...zapravo povrće s plodovima .

Ja stavim šaku ljuski  u 4 l vode ( imam ih dosta jer ih skupljam cijelu zimu .) ostavim preko noći i zaljevam . Tako možeš usitniti ili kupiti kameno brašno ( ako si blizu kamenoloma još bolje Wink )i namoćiti preko noći i zaljevati povrtnjak .Oboje sadrže puno minerala potrebnih za povrće .
Priroda je izvor života
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 11:30

Puno hvala !
Stalno bacam ljuske, a šteta je - za ovo nisam znala.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 11:32
[QUOTE=akva]Ako imam dovoljno sve ...ako ne samo paradajz , papariku , krastavce ...zapravo povrće s plodovima .


Kaj znači sve? I ukrasno bilje u teglama u kući ili to ne?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 20:19
Sve što raste oko tebe ...te mljevene ljuske normalno od domaćih koka mogu se malo prepržiti u pećnici i svaki dan po jednu malu žl. piti u čaši vode ili čaju ...izvrstan izvor kalcija za nas žene .Thumbs Up
Priroda je izvor života
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 21:01
Ja sam danas, nažalost- suze su mi curile, morala 2/3 cijelih stabljika isčupati da mi ne zaraze i ono malo što je donekle zdravo.
Plamenjača mi je sav trud bacila u vodu. Sutra ću pošpricati s qvadrisom ( karenca mu je samo 3 dana ).
Jako sam ljuta i razočarana. Cry   Angry     smile194
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2014 u 22:40
I ja sam danas desetkovala lišće i nekoliko plodova unatoč prskanju preslicom i mlijekom. Ostatak poprskala qvadrisom da mi bar nešto ostane. A tek su počeli crveniti, ubrala 4 ploda prije qvadrisa. Kod mene je pepelnica, sive mrlje po kojima je kao brašno. Jučer ništa nisam uočila, a jutros više od polovice puno fleka po lišću i stabljici.smile193
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 08:01
Kod mene plamenjača. Cry Nemam pojma hoću li stići bar malo spasiti quadrisom. Preko noći je uzela maha. Evil Smile
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 10:27
Steta sto se slike  ne mogu jednostavnije staviti Unhappy
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 12:00
Vrlo jednostavno je staviti ih preko cifa. Pogledaj na temu "Kako staviti slike!!", a koja se nalazi pod Savjetima. Smile Probaj, samo izgleda teško.
Na vrh
Sasa22 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: otok
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasa22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 12:29
Evo napokon, slike od jucer (pocetnik)   

Smile

Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 14:38
U tom slućaju želim ti dobrodošlicu! smile75
Super, prava berba! Big smile Ono u pozadini druge slike su rajčice? Izgledaju vrlo zdravo. Clap
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2014 u 16:07
ja imam ove godine puno vrsta ali ove su mi novost, imaju više plodova nego listova i nemaju vrh iz kojeg bi ponovno cvjetale ili je to sve što će one dati Confused

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2014 u 20:49
Prvi put vidim ovakav paradajz ...da li znaš kako se zove ...ja imam sličan ovome i zove se uno , mali je i ima dugoljaste plodove kao šljivar ali ima više plodova nego lišća ...fotkat ću ga sutra .
Priroda je izvor života
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 12:18
Ova godina katastrofalna za mene i moj paradajz,prekjučer dve pue kante bačeno plodova.Sve zbog ovog vremena  .

Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2014 u 21:31
Zagi,većina nas ove godine ima problem sa paradajzom,tj,plamenjačom,biće bolje sledeće godine.
Na vrh
meja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Srpanj 2014
Lokacija: osijek
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje meja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 11:19
Ova godina nije za rajčicu, prava šteta. Ja sam u subotu radila zadnje vezanje i bio je prekrasan za vidjeti, kad ono...jučer..plakala bi, plamenjača i pjegavost su ga desetkovali, a do sada samo mu nisam pjevala. Moja rasada, u svaku jamicu pri sadnji stavljala malo mljevene ljuske jajeta, zaljevala
kap na kap gavezom i koprivom, tekućom gnojnicom od ovčijeg gnoja gnojila,  špricala mlijekom, visila sam više u rajčici nego u ostalom povrću i jučer očerupala sve bolesno lišće i plodove, da li ću išta moći spasiti samo nebo zna, dođe mi  da sve komplet počupam imam oko 300 sadnica..što mi predlažete... mislim da ću ga morati tretirati sa nekom kemijom sa što manjom karencom.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2014 u 11:30
Ajmeee, 300 sadnica  smile211
Bila bi stvarno šteta da ti bar nešto ne ostane.
Ja ti predlažem score i quadris- oba imaju karencu 3 dana.

Općenito uvijek prije kiše špricati i nakon kiše, bez obzira da li je prirodna mješavina ili kemija.
Ali, tko bi to sve pratio i radio- ni oni koji se bave uzgojem ne mogu si pomoći kad je takva godina.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6364656667 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.