Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 09:57
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana bugic bugic napisao:

 
bebolina, imas pravo to je ljubav. Kad me ukoce leda kad spustam tegle s kata...pitam se sto mi je ovo
trebalo ...ali kad me oduseve svojim cvijetom nitko sretniji od mene
To je kemijaClap

Cure,slažem se s vamaEmbarrassed smile84 smile84smile84
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 10:08
sve ste u pravu.i ja kad ocvatu kažem ma to mi je bez veze,a kad procvatu sve to nadoknade
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 00:19
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

beby da li se otvorio crveni-čekamo ga
Evo ga, upssss, evo ihEmbarrassed

...i jedan šareniEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 10:40
smile39smile55
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 17:19
Imam 3 amarilisa i sva tri su lijepo krenula ali čisto bijeli je u jednom trenu odustao, već je imao pup i iz nekog razloga, pup je otpao. Preostala 2 su bila prekrasna, svaki sa po 4 cvijeta.
http://public.fotki.com/Rene2/kale/dscn2593.html
http://public.fotki.com/Rene2/kale/amarilis.html
 
 
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 17:20
Iz nekog razloga mi public.fotki neće hotlinkati sliku, pa onda samo link kopirajte u adresno polje vašeg browsera.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 18:00
Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

Imam 3 amarilisa i sva tri su lijepo krenula ali čisto bijeli je u jednom trenu odustao, već je imao pup i iz nekog razloga, pup je otpao. Preostala 2 su bila prekrasna, svaki sa po 4 cvijeta.
http://public.fotki.com/Rene2/kale/dscn2593.html
http://public.fotki.com/Rene2/kale/amarilis.html
 
 
 
evo  sad hoće
 
 
DSCN2591
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 18:46
krasni su vam Clap
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:01
Originalno poslano od člana Sunburst Sunburst napisao:

Imam 3 amarilisa i sva tri su lijepo krenula ali čisto bijeli je u jednom trenu odustao, već je imao pup i iz nekog razloga, pup je otpao. Preostala 2 su bila prekrasna, svaki sa po 4 cvijeta.
http://public.fotki.com/Rene2/kale/dscn2593.html
http://public.fotki.com/Rene2/kale/amarilis.html
 
 
Prekrasan jeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:02
Evo ih danasThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:02

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 22:36
smile94oh kako su vam krasni.....bebi ovi crveni su bomba!!!!!!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 22:56
bebolina....krasssssni su...vidim posađeni u vrt, i ja bih svoje u vrt posadila, no frka me....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:02
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina....krasssssni su...vidim posađeni u vrt, i ja bih svoje u vrt posadila, no frka me....
Zimus sam dobila jedan amarilis koji je procvao unutra u teglici i to mi je prvi put od kad imam amarilise, moji su vani i samo vani. Kako vidiš i opaku zimu preživljavaju vani bez problema, bitno da nisu jako plitko posađeni, ili pred zimu zemljom nagrnuti.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:07
Ovo me je jako razveselilo, reci samo molim te koliko lukovicu treba ukopati u zemlju, da li da viri van ili ju skroz prekriti
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:17
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ovo me je jako razveselilo, reci samo molim te koliko lukovicu treba ukopati u zemlju, da li da viri van ili ju skroz prekriti
Moje su na dubini od 15-20 cm. i super su. Na taj naćin svake godine dobijem po koju mladu lukovicuWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:23
smile126i ja ću tako napraviti, samo ne znam kad da ih presadim, moj je jučer počeo otvarati cvijetove, da li na jesen ili kad odcvjeta, auuu što gnjavim
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:25
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ovo me je jako razveselilo, reci samo molim te koliko lukovicu treba ukopati u zemlju, da li da viri van ili ju skroz prekriti

Moje su na dubini od 15-20 cm. i super su. Na taj naćin svake godine dobijem po koju mladu lukovicu[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />

To je super.Mislila sam da se oni sade samo onako da im lukovica bude na površini zemlje Pak sam nekaj novoga naučila
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:51
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

smile126i ja ću tako napraviti, samo ne znam kad da ih presadim, moj je jučer počeo otvarati cvijetove, da li na jesen ili kad odcvjeta, auuu što gnjavim
Na jesen ih presadiš i ako još imaju zelenih listova, sve to porežeš na nekoliko centimetra iznad lukovice. Wink Šteta bi ih bilo sad dirati dok cvatu ili se spremaju za cvatnju.
Sutra ću poslikati dio vrta gdje se samo množe ko veliki. Tamo prekopam svake dvije godine i izvučem po dvadesetak većih lukovica, samo male ostavim. Te male već iduće godine daju krasne cvjetove.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:55
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Ovo me je jako razveselilo, reci samo molim te koliko lukovicu treba ukopati u zemlju, da li da viri van ili ju skroz prekriti

Moje su na dubini od 15-20 cm. i super su. Na taj naćin svake godine dobijem po koju mladu lukovicu[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />

To je super.Mislila sam da se oni sade samo onako da im lukovica bude na površini zemlje Pak sam nekaj novoga naučila
U pravilu svaku lukovicu sadiš na dubinu tri puta veličina lukovice. Ako je velićina lukovice 5 cm, sadiš je na dubinu od 15 cm. Za ove koje prezimljavaju vani, taj je omjer veći.
Ja neke lukovice amarilisa koje su ogromne, gurnem u zemlju i do 40 cm. Svaka u proljeće izađeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.