Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorišče
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorišče

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 89>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 19:50
Te mi se ukrasne trave sve više sviđaju.

Kod tebe uvijek prava raskoš.

Ruselija - pronašla sam jednu koju bi mogla očerupati - da li treba uzeti reznicu (to će biti lako) ili se mora odijeliti  dio grumena (to ću već morati lijepo pitati)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 19:57
Otok,pitaj Bromeliju,ona je ovu zapelcala meni no koliko vidim,uzela je grančicu i tako je zapelcala.Stajala je nekih mjesec dana,otprilike,pokrivena vrečicom,Tek nedavno sam joj skinula vrečicu.
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 21:21
Prava raskoš,imaš svega lijepoga ,a ona me pampasica očarala dok me ova moja doma razočarala.
Jednu sam imala dvije godine i nije mi uopče cvala.
Onda se prošlu zimu smrzla,(nisam ju zaštitila),
pa sam si ovo proljeće kupila drugu.
Ona je sad ogromna ,a od cvijeta niti C .
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 21:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

 
 
 
 
 
Ove ciklame si friško kupila ili su od proljeća? prekrasne suuuuu
Ako se ne varam to su dvije različite lantane, divne su smile93.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 21:53
Štefica,stigne još potjerati cvijet.
Kar.rea,poima nemam.Sa tim lantanama nikad nisi na čisto ,koja je boja,jer svaki cvijet bude za nijansu drugačiji.Ko bi ih znaoBig%20smile
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 22:01
Zaboravih ti napisati za irezinu( crveni cvijet)
, ako hočeš da ti bude grmasta otrgni joj vrh, a ako ne onda ti bude visoka.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 22:05
shasha baš mi je drago da se primila ruselija već sam ih dosta podijelila

nije baš neki problem zakorijeni, ja to radim sa grančicom koju umočim u hormon rasta i stavim u zemlju u kojoj ima perlita, treset i vrtna zemlja prekrijem najlon vrećicom i tako stoji nekih četiri tjedna, onda izbušim rupice da se navikava na zrak i to je to

prekrasno ti je cvijeće a lantane posebno, predivne su i stalno cvijetaju

mislim da će i moja jedna ima pup smile213
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2009 u 22:18
Zavidim na tritomi Clap (meni nikada ne prezivi u zemlji, glina).
A vidim nabavila si svakavih trava, i ja ih sve vise i i vise koristim u vrstu, daju malo drugaciji izgled cvjetnjaku!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 00:23
I mene su oduševile trave, posebno ona frčkava. Clap I ja imam ovaj crveni zvjezdan i kao mali grm je prekrasan kad je rascvjetan.
život je more
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 09:59
Jesu Shasha, od mene su asteri. Zanimljivo je kak je meni ispao crveni drugačije boje na slici. A rozi je kod mene tamniji. Još bi trebao biti jedan skroz svjetlo rozi dupli.  Ako ga nisam zaboravila poslat, ako ga nisu iskopali mački...Confused  A plavi sam sigurno poslala, on ti je nešto niži od ovih.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 11:48
I ja sam tebi zaboravila reći,Kat.rea,te ciklame sam sad kupila u kauflandu.A nisam im mogla odoljeti a znam da je pretoplo još za njihEmbarrassed.
Horti,vidjet ćemo kad procvate jel iste boje,ovako ,u pupoljku,zna prevariti.Ok,sad ganjam astere koji još ne cvatu da plavog nađem.
Lantana,mora da su krasni niski crveni.Ja od niskih,ovaj crveni je visok ko i roza,imam samo onaj ..hmm na plavkasto vuče.

Zvrk,ja bi ih i više posadila no jako mali izbor je pa kad neku nađem ,ajme koje sreće.A ne znam šta ti je sa tritomom,jel sigurno zemlja??Kod moje mame isto u nekoj žutoj ,groznoj zemlji rastu i ne smeta im.
Što ne iskopaš malo veći dio i ne staviš kupovnu zemlju.S vremenom će ona nestati no koliko sam vidjela tritome nisu"izbirljive"previše i mislim da će se s vremenom prilagoditi .Ako treba daš još prihrane,kad nestane komposta.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 12:50
Prekrasna je...
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 16:15
Kod shashe uvijek lijepo cvijeća ali danas su me posebno oduševile ukrasne trave!Thumbs%20Up
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 21:56
Sasha, blaaaaaaaaaago tebi. Clap Tongue Smile

Molim te za savjet, di kupiti i kako njegovati eukaliptus?


Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:09
srića tvoja da ti nisam blizu!!!!!!!!!!!!Cry
Na vrh
renn View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 435
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renn Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:13
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Baka,Silvek veli da se taj "padobranac"zove abolution,onda valjda je tako.Mislim da je "po domaćem"to sobna lipa.
Bumo mi i neki amarantus za tebe našliWink

a di ja mogu "naći" "padobranca"? Tako bi ga rado ...i ama.. i b...
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:13
Sve mi je divno, predivno, zdravo, ma što još reći!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:32
Renn,ne znam odakle si,ja sam ga kupila....(ajme..gdje???)a mislim da u gradskoj vrtlariji u Vž.A kako ga njegovati,poima nemam.Već sam prije rekla,no ponovit ću.Imala sam ja"mali razgovor"sa njim(eucaliptusom) I dogovorili se mi da ,kako ga ja nemam gdje u kući držati preko zime,ide on u vrt.Ako mu nebude previše zima ok,ako bude,a šteta,znači da ga ne mogu imati.Eto prezimio je(ova zima nije bila baš topla a i snijega je bilo)vani,bez zaštite.Ne prihranjujem ga,kiša ga zalije...i to je to.
A padobrance  ćeš moći dobiti,pelcere naravno,od mene no ne sad.Baš sam danas par obećanih pripremila a kako sad cvatu,žao mi ih je rezati no najesen ih budem morala pa bude pelcera.Samo me sjetiti moraš.Nije da pamtim ko riba no nisam ni ko slonLOL
Hvala curicesmile78
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:49
a kaj je ovo crveno kraj te ljepotice lantane??
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2009 u 22:50
crveno je kalanhoa,već je pri kraju sa cvatnjom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6263646566 89>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,233 sekundi.