Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6162636465 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2015 u 21:26
Vrlo rado prošetam ovim školskim vrtom iako se ne javim uvijek,divim se opuštenom radu malih mraveka za čiju motivaciju je zaslužna divna duša.Hug
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2015 u 09:57
Kakvi krasni mini narcisi, lijepo ih je vidjeti ovako puno na kupu Thumbs Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2015 u 22:31
Nema ljepsega nego doci u tvoj skolski vrt , draga Andina , stati i uzivati i misliti si ,
kako jedna divna profesorica moze motivirati djecu da cijene rad svojih malih ruku
i budu mnogima ,  cak i odraslima ,  primjer !
                                                                                    Clap
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 19:44
...bila sam neki dan u inspekciji školskog vrta i samo mogu potvrditi da vrt izgleda odlično, a da se Andina načistila korova, bome je...a mini narcise izgledaju prelijepo, neobavezno i nepravilno posađene, bujne i rascvjetane...čista petica!Clap
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 22:38
Josipa, Pinus, Rubensica, Golden Leo, Catalpa, Gute Fee, zahvaljujem na posjeti i lijepim riječima. Usput se ispričavam što nisam prije odgovorila. Stalno sam u stisci s vremenom pa kroz forum samo prozujim i ni ne pogledam na svoju temu (Sram me bilo!). Embarrassed

Slavujko, hvala na identifikaciji, ovaj put pokušat ću zapamtiti. Smile

Korijenko, drago m i je da ti se sviđaju ovi mići narcisi jer su i meni posebno dragi, naročito kad se sjetim da sam ih prošle godine kupila već "otpisane" i to sve za 20 kn. Imam osjećaj da sam im podarila novi život. Smile

Sarice draga, e nek smo i mi jednom dobili peticu iz vrtlarstva. Big smile Samo da znaš, sadili su ih mraveki i to po slobodnoj volji. Samo sam im rekla na koju gredicu da ih posade i da ih malo "razbacaju". Očito su to dobro napravili. A što se tiče korova, ja mislim da su se sve korovne biljke svijeta naselile u našemu vrtu. Angry Čupam ga, čupam, ali imam osjećaj da gubim bitku i da ću ove godine ipak posegnuti za kemijom. 

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 22:52
Uhvatila sam malo vremena pa, rekoh, da dokumetiram trenutno stanje.
Dečki su napravili novu stazicu.

Budući da nemamo za pijesak i šljunak, jedan tata nam je donio sipinu (onaj sitni šljunak što je razbacan po ulicama protiv poledice) koju je pomeo u svojoj ulici i dao nam ideju da i sami to učinimo. Dobro je poslužila kao podloga za cigle.

Malecki su posijali Ageratum, Celosiu, vinkice i još nekoliko biljčica.

Velike cure pikirale su izop i Salviu "Blue Queen".
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 22:59
Htjela sam razbacati kompost na gredice u sjeni, ali moramo prvo napraviti sita i prosijati ga jer je pun treščica i puževa. No, čini mi se da se biljke ne bune.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 23:14
Na sunčanoj strani središnja gredica polako dobiva oblik koji sam zamislila, no tu još ima puno posla.

Procvao je jastučac.

U kamenjaru se napokon pojavljuju boje.

Arabis u punom cvatu

Oba kamenjara s dijelom nove stazice (sipinu ćemo pomesti kad se sve slegne i stabilizira).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 23:22
Nekoliko novoprocvalih cvjetića









I na kraju, kamelija sa samo tri cvijeta. Druga je puna pupova, nju ću pokazati kad se rascvjeta.



“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2015 u 23:37
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Htjela sam razbacati kompost na gredice u sjeni, ali moramo prvo napraviti sita i prosijati ga jer je pun treščica i puževa. No, čini mi se da se biljke ne bune.
Andina, ne moraš praviti sita za kompost koji razbacivaš na gredice. Ja svoj kompost prosijem kroz plastičnu gajbicu koja nema prevelike otvore na dnu. Nakon sijanja u gajbici ostanu grančice, pokoji puž i što je najvažnije, debeli bijeli crvi koji mogu uništiti korijenje biljaka ako dođu u vrt. Posebna poslastica su im korijenje heucera kojoj mogu pojesti cijeli korijen.
U kompostu su korisni za razgradnju.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 01:12
Ponovno akcija vrt na djelu. Iznenadim se svaki puta kada vidim koliko se brzo vrt razvija smile55
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 01:39
Hvala ti, Slavice, na savjetu i informacijama. Mi, nažalost, imamo puno komposta i prosijavanje kroz malu gajbicu dugo bi trajalo. Moramo pronaći neko brzo i učinkovito sredstvo. Palo mi je na pamet da kupim mrežu za piliće i razvučem je preko starog sušila za rublje, onog sklopivog. A te debele bijele crve, na sreću, još nisam vidjela u kompostu. Možda nas još nisu otkrili. LOL

Moon, nas smo dvije, čini se, istovremeno jedna drugoj u vrtu. Wink 
Znam da se tebi čini brzo, ali meni je to tako spooorooo!!! Uz posao, pripremanje za posao i ispravke dječjih radova, kućne obveze, četvoro unučadi i bolesne roditelje, teško pronalazim vrijeme za ostvarivanje svega onoga što sam zamislila u vrtu. A najradije bih stalno tamo bila.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 02:13
Evo moje ekipice za koju se ponekad vikendom isplati napustiti vrtne aktivnosti.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 02:15
Što mislite, jesam li na pravom putu da od ove ruže napravim stablašicu?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 02:21
Moram vam pokazati prekrasno kamenje koje nam je jedan tata donirao. Postavit ćemo ga oko jezerca koje je trenutno u fazi čišćenja i preuređenja. Radovi su malo stali, no čim se dečki vrate s proljetnih praznika, krećemo u akciju.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 07:46
Svidja mi se sto se i roditelji ukljucuju u vase aktivnosti. Znaci da zaista vide koliko je tebi i djecici do toga svega stalo.
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 08:28
Prekrasne proljetne boje u školskom dvorištu,
nova stazica i prekrasne grote koje će se savršeno uklopiti oko jezerca
Mala ekipica je preslatka Zbog njih se isplati
preskočiti poslove u vrtu,jer posla će biti,a klinci prebrzo rastu
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2015 u 09:41
Dok ima ovakvih vrijednih ručica, nema straha da će biti puno rascvjetanih, mirisnih i šarenih vrtova Hug
Ma gledaj kako su lijepi ovi noktići - prljavi od zemlje, plavi, crveni..... Big smile

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2015 u 11:30
Predivno za vidjeti kako ručice svih veličina obavljaju svoj dio posla i pri tome uživaju i dobro se zabavljaju. Vrt vam je stvarno lijep, već i dobrano rascvjetan i stvarno možete biti ponosni na njega. Bravo za sve.

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2015 u 18:15
Rubensica, i ja sam sretna zbog pomoći roditelja koji su se povremeno uključivali već od samog početka (donacijama cvijeća, cigli, kamenja, vrtnih ploča...). Da nema njihove pomoći i potpore, bojim se da bih imala puno više problema u realizaciji projekta zvanog školski vrt. Wink

Miška, ovi malecki su mi na drugoj strani grada, rijetko ih viđam pa zato imam više vremena za vrt. No, da su bliže, sve bi bilo doslovno zagušeno korovom.  LOL

Korijenko... LOL Hug To ti je sada fora: na jednoj ruci plavi, na drugoj crveni. No, curkama ipak ne smeta zamazati ih zemljom. Dapače, ova s lakiranim noktima je krasna djevojčica, najviše zainteresirana za hortikulturu i najvrjednija.  Big smile 

Rajski vrtovi, puno ti hvala. Hug Polako uviđam pogreške koje smo napravili i ispravljamo ih. Napravimo i neke nove, ali to je valjda tako kad se uči. Bitno je, kako ti kažeš, da je rascvjetano. Sve ostalo će doći s vremenom. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6162636465 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.