Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6162636465 151>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 07:33
Mira, Medo, hoya, šmrcko, Lora, hvala vam na utješnim riječima! Žao mi je što sam vas rastužila i neke od vas podsjetila na takve rastanke ili na ono što se neizbježno događa jer naši ljubimci u pravilu žive kraće od nas, ali puno mi je značilo da sam imala s kime podijeliti svoju tugu.
Jučer sam gledala kako moj crni, razmaženi vražičak Bleki (mačak) nježno liže (valjda umiva?) Skankija, ljubi ga i sve više vremena provodi uz njega,. Nevjerojatno je koliko osjećaja mogu pokazati ti naši ljubimci! Disapprove
Time is something you can never get back..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 07:36
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Iako su proljetne ruže sigurno najljepše, ova me "oborila s nogu" baš sad u jesen! Prelijepa, nježna jesenska ruža, u proljeće nije ni cvjetala, ovo je njen prvi cvijet!
 

 


Baš je prekrasna, nježna, mila.......Heart!!!!!
Volim razmišljati da je procvjetala da bi me utješila, ovu boju ruže volim najviše! Embarrassed
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 07:48
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Kad si spomenula sijanje i skupljanje sjemena.... već sam se "naoružala" sjemenjem cvjetića koji mi se baš sviđaju, rekla bih oduvijek, i baš se ubijam mozgareći o tom da li će biljke koje niknu iz sjemena na proljeće cvjetati isto ljeto ili pak neće, nego tek iduće? U sijanju uopće nemam iskustva, ama baš nikakvoga
Većina biljaka koje posijemo u proljeće cvjetaju istu godinu. Po mom iskustvu kadificama je najduže trebalo da niknu, ali su i one procvjetale u ljeto i još traju! Najbrže su niknuli suncokreti, posijani u četvrtom mjesecu, već su u osmom bili visoki (neki skoro 3 metra) i svi su procvali!
Krajem ljeta posijala sam sjeme dature i judinog drva u lončanice, oni će ovih dana u kuću kako bi im stabljike očvrsle zaštićene od zime.
Skoro bi se moglo reći da postoji osnovno pravilo kod sijanja, cvijeće, mislim na reznice, siju se direktno u vrt i cvate istu godinu, a grmlje i drveće trebaju više vremena za rast i treba ih zasijati u klijališta ili lončanice, ali možda i ja griješim Confused? Ponešto naučim šetajući vrtovima iskusnih, a ponešto i na vlastitim greškama LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2010 u 14:29
Baš sam se obradolala čitajući taj odgovor....bit će onda i kod mene šareno....hvala....znači direktno u gredicu kad je cvijeće u pitanju i onda uživanje....
Na vrh
springy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje springy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 23:58


Ovo je moj mili Bobi i mačak Medo - bili su prijatelji. Medo, koji je izrazito samotan i nedruštven mačak, prihvatio je Bobija koji je poučen svojim zločestim ponašanjem prema mačkama u mladosti (koje su ga nakraju i napustile jer ga nisu mogle više trpiti) odlučio da Medu neće nikad u životu gnjaviti jer mu ipak odgovara društvo, pogotovo u starim danima. I tako su se oni družili do posljednjeg Bobijevog daha, kojeg je izdahnuo upravo ovdje na pragu stare kuće prije dvije godine nakon dugih 19 godina sretnog, ispunjenog i nikad prežaljenog života. Medo nikad nije prihvatio Zivu, po svemu sudeći - ni neće. No ipak, Bobija se sjećamo sa radošću jer je zbilja bio poseban, a novo mjesto u našim srcima sama si je načinila naša mala Ziva i ponovo nas ispunila radošću kakvom nas je toliko godina ispunjavao naš dragi Bobi koji i dalje drži svoje mjesto tamo. Nadam se da ćete, kad prođe taj ružni dan prelaska, i vi moći prepričavat priče iz njegovog života koje su vas uveseljavale ili dirnule, a možda vam u život opet uđe i neka nova zvjerkica poput ove moje koja će vas podsjećat na njega i istovremeno stvarati neke nove radosti i uspomene!Hug
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 10:35
misty-da nadam se da si dobro,saljem ti veliki
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:46
Draga moja springy, odlasci tih dragih bića koja nas uvijek bezuvjetno vole ostavljaju nam tugu i veliku prazninu, koju će možda malo popuniti moj Bleki, vražičak koji izgleda kao blizanac tvom Medi! Ovo vrijeme do Skankijeva odlaska mi je dragocjeno, posebno..
Hvala ti što me pokušavaš utješiti .
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:51
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

misty-da nadam se da si dobro,saljem ti veliki
Hvala ti draga, potrudit ću se pogledati sve zaostatke iako sam baš nikakva
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:54
Jesen zna biti tako tužna! Malo je cvijeća koje u jesen izgleda lijepo Sad ali neko se tek sprema cvijetati, ova pacifička orhideja na pr.

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:55
Uz nju se još zeleni jedan od nekoliko grmića roza i plavih potočnica Very%20Happy

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:55
U kamenjaru se sve suši, jedino se zečići još drže Very%20Happy

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:57
Neke lončanice su već u kući. Još uvijek ne znam ime ovog sukulenta, ali je zanimljivo gledati kako je sve svoje grančice okrenuo prema svjetlu s prozora
 


Time is something you can never get back..
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:58

Konačno......bilo kakav post od tebe je prekrasan

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:58

Ova raskošna lončanica s ružama kao da prkosi jeseni! Ovaj prelijepi poklon našeg Mede sjećat će me na nezabaravno druženje s njim Very%20Happy

Time is something you can never get back..
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:00
Baš je zanimljiva i lijepa ova pacifička orhideja (ako sam dobro zapamtila ime), jer može ona prezimiti u vrtu na kontinentu ?
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:05
Ova sličica neba je samo za našeg Medu. Snimljena je s balkona koji mu se toliko dopao u sam cik zore
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:07
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Baš je zanimljiva i lijepa ova pacifička orhideja (ako sam dobro zapamtila ime), jer može ona prezimiti u vrtu na kontinentu ?
Nisam baš sasvim sigurna ni sama kako će i hoće li izdržati kontinetalnu zimu Confused
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:09
Originalno poslano od člana Tija Tija napisao:

Konačno......bilo kakav post od tebe je prekrasan

Hvala ti draga što sam sve nekako zapustila u zadnje vrijeme, nadam se da ćeš me i ti shvatiti Embarrassed
Time is something you can never get back..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 12:41

e baš lijepo da si stavila malo novih slikica. Pa ruže ti očito uljepšavaju dan, a u dvorištu pacifika ostaje jedna odrijetkih cvjećki u ovo doba godine i zato je volim.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 14:43
Djevojke drage, ja sam u Međimurju doma i pacifika bez problema prezimi kod mene, pa tako da znate.. Po savjetu naše Lantane treba ju (u proljeće ja mislim) ošišati pa će rasti gusto i imati više cvjetova iduće sezone.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6162636465 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.