Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov vrt 2010
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov vrt 2010

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 71>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 00:23



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 00:25


Hojčekina aloica, zaljevana samo vodom da bude ljekovitasmilie_ga_061.gif


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 00:28
Ružičnak je skockan za zimu, nabacana bukova piljevina. Još samo grane crnogorice da zaštite mlade grane ruža .




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 00:39
Mogu samo receno potvrditi : sve je fenomenalno !

Ali Smrcko , nemoj jos zvati zimu ! Mi jos moramo stici natrag u HR da barem jos nesto pripremim za proljece !   
                                                                 smile158smile161
ako padne snijeg , gotovo je !

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 08:02
Biljke ti uzvracaju
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 14:15
Hvala vam na lijepim rječimasmilie_love_399.gif

Ma ne zovem zimu, ali činjenica je da su temperature duplo niže na mom terenu nego u Rijeci. Moram se naučiti živjet sa timCry

Ako bude sve po planu moram sutra na teren sama i cijeli dan kopati i pođubriti zemlju prije većih hladnoća. Tamo ubrzo će nokti otpadati od hladnoće, bar mojismilie_girl_079.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 14:44

divni prizori šmrskoTongue,iako jesenji,al tako je kad nam sve hladniji dani idu u susret!smile158

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 17:35
Ušuljala sam se jer sam vidjela da su vrata od terena otvorena. Da nešto ćopim. Ili bereš gljive ili si na eko-wc-u LOL.
 
Vidim da si se zahuktala u zaštiti biljčica. Je l' ti ostalo stiropora od lani?
Barem ispod i sa strane da zaštitiš. Ako nemaš - znaš gdje za tebe uvijek ima Wink!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 19:50
Bravo vrijednice našaClap
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 21:21
Clap za cvijeće na balkonu i za vrt, onaj pitar onako krcat kaktusima je za 5
život je more
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 21:38
Smrcko kod tebe se sve rascvalo i razbujalo kao da je proliće,a gledajući prognozu vrimena ,pametan je potez zaštititi cviće od smrzavanja,noći su jako hladneThumbs%20UpClap
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 21:58
Baš sam i ja došla vidjeti kakvo je stanje u tvome vrtu, na terenu. Vidim da je još uvijek dobro, samo nisam sigurna da ti je piljevina dobra zaštita za zimu. Ona će se po zimi namočiti, kao i suho lišće i moglo bi biti više štete nego koristi......Mislim  da ti je bolje korijen ruža nagrnuti za zemljom, napraviti humak oko korijena cca 15 cm i onda poslagati odozgor borove grančice ili ako imaš stajskog gnoja razbacati po zemlji, pa ga u proljeće zakopati. Ovaj jarčić što si napravila ispred gredice isto zatrpaj, jer po zimi će ti u njemu stajati voda, a time će i vlaga više dopirati do korijenja, a time uvijek postoji opasnost da se korijenje smrzne......Nadam se da češ sa projektom "plastenik na balkonu" uspjeti jer bi stvarno bila šteta da ti toliko lijepoga cvijeća propadne. Držim fige......
Zaboravih smile42, onaj Bergi-sedum ti je prekrasan smile93, koja boja cvijeta......
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 22:16
Draga Smrcko,
najprije ti želim dobrodošlicu u moju Općinu. Hug Već sam duže vrijeme  registrirani član, ali forum intenzivnije pratim tek od prije par mjeseci.
Mislila sam da ćemo se upoznati na Riječkoj kavi, ali s obzirom da nisi došla - možda se sretnemo nekom drugom zgodom.
Na temi o sedumima odgovorila sam ti da prezimljuju bez problema kod nas.
A sad još samo kratki osvrt na tvoju nedoumicu oko ruža. Pišeš da ti ruže  pupaju, niču nove grane (nisi čak sigurna da li su to divlje grane), misliš da si ih prihranila u krivo vrijeme.... Ništa ti to nije neobično - to se sad događa i kod mojih ruža, ne brini. Tako je bilo lani, tako i ovu godinu. A nećeš vjerovati - ničim ih nisam prihranila niti lani niti sada. Embarrassed
Znači, ne zamaraj se da nisi nešto dobro odradila.

I mnogo biljaka ti kod mene prezimi: monarda, sedum, aster, hemerocalis, liatris, lavanda, phlox, santolina, penstemon, campanula, rudbeckia, delphinium, echinacea, heliopsis.. ne mogu se sad sjetiti (možda jednom stavim slike na CIF).

smile57
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:17
Prvo da odgovorim Nati i zaželim doborodošlicusmilie_love_299.gif

Hvala na dobrodošlicu u općinuHug, to će biti prvadobrodošlica.

Znaš od početka kupovanja terena su se otkopale sjekire sa ljudima koje niti ne znam, niti sam riječ progovorila a već su me osudili uzduž i porijeko. Čak im je i moja kilaža smetala, savjetovano mi je da jedem manje i da mi je muž podhranjenLOL Ovo mi je bio najsmješniji trenutak u životu.LOL

U biti domaći ljudi ne prihvaćaju promjene, mrze moju ogradu, htjeli bi mi urediti puteve preko terena. Na žalost iz krajeva sam di je sa susjedom mir jer se odmah pukne ograda i nema više tvoje - moje, nego ovo moje bilo i biti će.  I još jedna stvar mrzim da mi netko bude dekorater i da mi dira u kilažusmilie_girl_093.gif Eto odlazila sam sa kobrom u želucu, dok nismo stavili ogradicu i svatko me moga napasti na sred mog terena,a sad mi srce puno mog vrta i mira.Tongue
-----
Brine me to što moje ruže do dna smrznu i penjačice, a prošlu zimu je prvoj susjedi do dna smrzla višegodišnja penjačica.

Kod mene ima ovogodišnjih ruža, ali bit će što mora biti. Voljla bi da Don Juan sačuvam. Na žalost kažu da će ova zima biti sibirskaCry
---
Hvala na spisku biljčica, od velike mi je koristi. Ima liepih a da nisam ni znala za njih.

Znaš li koja je živa ograda najbolja za te uvjete? Voljela bi da bude višlja bar 1.2 m.Embarrassed

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:30
E da Vilmač, vrijeme je još dobro. U ovo vrijeme prošlu godinu ništa nisam mogla više raditi. Planiram ovaj tjedan još 2 puta u vrt, a za poslije ćemo vidjetiWink

O Hoja vrata su otorena zato što bacam bačve od najmanje 50 lit pune korova u grmlje preko pruge nek tamo đubri ( i to hrpe korova onaj sa sjemenima i invazivnim korjenjem).
Da sačuvala sam stiropor, samo da ulovim MM da mi nešto sklepa kao stakleničić. HvalaHug

Mali Kaktusček, Lantana, Mirčeka hvalaHug

Katica sad si me zabrinula za piljevinu, vidim da je vlažna i kad sam je kupila. Stavljala sam prvu godinu i ukrasni malč od komadića drva (treščice), to bi trebalo biti slično. Vidjet ću što da radim, možda to uklonim, a baš sam natrpala toga.

Voda ti se kod mene ne zadržava, kad padne kiša  i puhne vjetar već dan poslije je zemlja suha. Pjeskovita je i propusna. Jarak i jeste nastao jer sam navlačila zemlju na ruže.

I ja se nadam da ću uspjeti sa zaštitom balkonskog biljaHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:38
E da vam pokažem ružu koja je zanemarena i na drugom mjestu u vrtu. Ova zemlja na kojoj je ruža je još najbolja, ali ruža nije bila ciljano prihranjena kao one zdrave. Ako su vam ruže zdrave znači da vam zemlja ima dovoljno hranjiva u sebi, sve zahtjeva hranu bez toga nema ni života a ni zdravlja. Moja je živi pjesak na kome je bila šikara i ledina decenijama. Jednostavno moraš dati biljci na takvom tlu što traži.

Trebate vidjeti moje krastavce sve bi vam bilo jasno. Prošlu godinu sam dodala ureu 7 i za tjedan sam imala sasvim drugačije biljke. Ovu nisam ništa dodavala tako da nisam ni imala ništa, žali Bože truda. Moja zemlja zahtjeva debelo obogaćivanje, preiscrpljena je.




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:41
Joj zanemarite ovu motkusmilie_girl_099.gif, nije bilo MM da je otpili.



Ljepoticasmilie_girl_089.gif


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:44
Moj alissium ( moguće iberis, još nitko ništa ne znaLOL). Onaj koji je kod vas mršav. Neuništiv je pravi ljepotan, cijelo ljeto je ovakav, pa i sada.smilie_girl_125.gif




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:46
Nemogu odoljeti, ovo su ružice ubrane u nedeljusmilie_girl_073.gif




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 00:46



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 71>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.