Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 11:04
Ma jedan dan kad se vozi krupni otpad pored ostalog mislila sam baciti i te cigle (to su one iz termo peći) pa sam onda došla na ovu ideju, na malo mjesta stane dosta toga
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 11:23
Otok, i tvojim sam vrtom sad šetala,ajme kakvog lijepog cvijeća!
Kak si uzgojila bananu,iz sjemena,kaj bude imala plodove?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 11:25
Ma ne, kupila sam bananu malu, to je kućna, ali kada sam je stavila van naglo je narasla.

Inače kod nas ove banane koje su vrtne daju čak i plodove, ali ne mogu narasti, budu mali, recimo kao mali prst na ruci
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 11:33
Sukulenti i kaktusi su predivni, tako njegovani i zdravi smile99
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 14:59
baš su ti sukulenti krasni vidim  da će biti razmijene Wink makar kod tebe je teško nać nešto što nemašLOL ova tvoja paulovina je lijepo drvce sa prekrasnim cvetekima ali i ovi plodovi su baš simpatični..Thumbs%20Up
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 18:26
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Moji raznorazni sukulenti su prilično zanemareni i zgurani na jednom mjestu dok je vrt pun ljetnog cvijeća, ali još malo i ponovno će oni biti glavni i "krpati" rupe u vrtu




 

Te tegle sa sukulentima uvijek kriju neko iznenađenje, valjda zbog zemlje pomiješane s pijeskom u njima uvijek iznikne poneka biljčica koja se sama zasije

ovdje  iz jedne tegle viri helychrisum



a ovdje je iznikla mala paulovnia









nisam već dugo razmnožavala svoje sukulente, ali oni se pobrinu i sami,
s lijeve strane vidi se list koji je sam pao na zemlju, pustio žilice i ima male listiće, s desne strane listić iz susjedne tegle, a iz pozadine isto viri jedna mala biljčica



--Ma neću biti bezobrazna i tražiti nešto ali bi voljela da su svi moji -eto u kratkoWink
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 19:08
Kolekcija sukulenata ti je zakonStarStarStarStarStar - naravno nemogu izdvijiti favoritaBig%20smile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 21:58
Sukulenti kod tebe mogu biti zgurani i zanemareni, ali svi mi imamo mnogo toga zahvaljujući tebi, tako da ovu predivnu kolekciju možeš i dalje zanemarivati na isti način, jer oni te očito vole, kao i mi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 22:33
Zavidna kolekcija sukulenata!
Vrlo maštovito napravljena stalaža za njih!
Zaista sam oduševljena!smile202
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:14
Hej draga došla sam te samo malo pohvaliti i da me ni slučajno nisi prekidala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:29
smile96
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:35
TrišaLOL
 
Ja predlažem kolektivni izlet Otok!Wink
Zezam se, ipak je podalje. Ali nikako da zamislim cijeli vrt. A imaš čuda toga, sve tako lijepo složeno, puna ideja...Clap
Sukulentići idu u zimi u zatvoreno?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:46
Pa baka ja sam odmah za (sada će moderatori skočiti i reći  da nismo u temi). No tema je da je otočni vrt koji ima otok predivan, da nas svih zanima kako to izgleda u živo i da bi zbilja izlet na njen otok i u njen vrt bio pun pogodak.
No bojim se da bismo se dosta teško organizirali, ipak nikad se ne zna.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:49
Razveselio me danas cvjetić gardenije, otkad je vani lijepo se je oporavila, a eto i procvjetala





heba (bar mislim da je to) nije cvjetala, da li su to takve vrste ili je moja ljenčina





bosiljka više nema, pobrala sam ga i napravila pesto genovese (mljac)





felicia ponovno kreće sa cvjetanjem



Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:55
Predivno cvijeće..gardenija je prekrasan cvijet a tek njen miris...
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 15:56
smile141za sukulente
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 16:41
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

TrišaLOL
 
Ja predlažem kolektivni izlet Otok!Wink
Zezam se, ipak je podalje. Ali nikako da zamislim cijeli vrt. A imaš čuda toga, sve tako lijepo složeno, puna ideja...Clap
Sukulentići idu u zimi u zatvoreno?




Istina, malo je podalje, iako ništa nije neostvarivo, a da bi mi bilo drago - bilo bi mi neopisivo drago. A vjerujem da me valjda ne bi zaobišle ako vas ikada put nanese na otok.

S vrtom bi vjerovatno bile razočarane, jer se u živo vidi i ono što se ne slika, nadam se da ćemo na jesen nešto urediti od onoga što ne možemo sami, nego moraju majstori, pa će biti ljepše. Jedan veliki dio je pomalo divlji, to je moje "brdo" koje sam ipak malo ukrotila.

Što se tiče cvijeća, nisam od onih koji nešto zapile i to moraju imati, imam ono što mi je dostupno, pa pokušavam kombinirati. A najviše od svega guštam u razmnožavanju biljaka, to je poseban užitak kad vidiš da od grančice naraste grm, da nikne posijano sjeme.


A zimi ništa, baš ništa, ne spremam u kuću, nešto sklonim u zavjetrinu, a dalje se biljke moraju same izboriti za mjesto pod suncem.

I moram priznati da mi je drago što vam se sviđaju moje biljčice, pa i to me gura naprijed

 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 17:05
Bravo niti nemoj ništa pospremati, to kod tebe možda nije niti potrebno.
Heba, imaš pravo tako se zove j dekorativna i bez cvijeta. Moja je cvjetala u rano proljeće, pa valjda će tvoja dogodine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 19:46
Samo ti uživaj u cvijeću,a i ono kaj nije sređeno,jednom bude.Ja isto volim kad mi iz sjemena ili iz grančice izraste cijeli cvijet,stvarno predivno.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 21:21
Dugo nisam šetala tvojim vrtom. Čitam i gledam tvoje ljepote već pola sata i na kraju ću izgovoriti samo jednu u nizu pohvala: Predivno!
 
Bugenvilije i tvoje i susjedove i sve vaše otočke najljepši su ukras vaših gradova.
A tvoje sukulente nesmijem više gledati. Opirem se dugo, dugo, ali mi se nekako oko sve češće zaustavlja na njima.
 
I dok ste vi pričale o posjeti samo je malo nedostajalo da ti ovaj vikend ne banem na vrata.
Trebali smo ići na Silbu, ali smo odustali zbog najave kiše.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6061626364 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.