Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 94>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 21:46
Moram se uključiti, ja svoje više ne sklanjam bez obzira na kišu samo iz podloška izlijem višak vode ako je ima, sad više kiša ako su ukorjenjene ne smetaju (bar kod mene Dalmacija) mislim da im dodatak željeza odgovarao ako su tri dana u komdu sunčana, međutim željezo usporava cvatnju ali sad u ovoj fazi i nije nešto što bi bilo bitno jer sam sam do prije desetak dana ionako zakidala cvjetove da bi pospješila rast lista i grana, međutim čitam da nas ovo ljeto očekuju paklene vrućine i do 43 C pa baš i nisam sigurna da ćemo uživati u njima bez obzira na zaljevanje i prehranu, one zahtjevaju i zračnu vlagu , iz iskustva govorim jer ako je ljeto  manje vruće i vlažnije (kakvo jekod mene bilo preklani) one bujaju i dostižu nevjerovatnu dužinu a cvijetnja se oduži i do kraja studenog
 
evo mojih sedam dana razlike od predhodnog posta
 

 
 

 
 

 
 

 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 21:50

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 22:20
Jako su ti lijepe i guste! :) Sutra idem po 4 sadnice za svaku žardinjeru po jednu...vidim da svi gušće sade i zato postižu bujnost..moje su rjeđe i to me nervira :D :D u žardinjeru od 70 sadm stavila 3, ali jedna od njih je moj žgoljavi pelcer :D nadam se samo da ću naći jednake ili barem tu vrstu :)

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 22:45
Ja u pravilu u takve zaldinjere stavim četri komada, imam ih na balkonu ali nisam slikala , ovih dana ću i to staviti, Gustoću postižem prvom prehranom i za list (ne za cvjetajauće biljke već za sobno koje ne cvjeta ) i zakidanjem cvjetova u samom začetku a i poneki vrh zakinem ako vidim da se izdužuje, kako je to u samom početku dio koji sam otkinula pospem malo cimetom, ne škodi a neznam da li pomaže ali mi se nisu do sada razbolili, ako sam pomogla bilo bi mi drago
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 11:41
Hvala ti :) Nisam znala ovo za cimet! i ja sam zakinula cvjetove :) i dobro su dobili na gustoći, ali je ipak malo sadnica. Kupila sam ih...idem ih lijepo ugurati unutra :D malo su manje sadnice, ali narasti će :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 12:06
Kupila sam danas po sadnicu za svaku saksiju jer su mi bile rjetke. Idem ih presaditi i vidim da u zemlji nešto migolji....sitno je, ali ne znam što je...poprašila sam to s neopitroidom...ne znam što da radim...jel će ih to ubiti ili da sadnice ne stavljam u saksije? 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 12:27
ja ne bi stavljala nove sadnice u zemlju u kojoj nešto migolji....pričekaj da se prosuši zemlja pa ćeš vidit jel nestala ta gamad
aralija, tvoje su baš lijepeClap
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 12:36
Grozota! Samo u jednoj je nešto jako sitno...vjerujem da to mnogi ne bi niti primjetili...ali ja uvijek baš gledam pažljivo! Naprašila sam s neopitroidom i ne vidim više! Ovu što sam stavila sam izvadila i u zemlju sam okolo naprašila...možda su uši ili tako nešto...imam nekakav insekticid....ne znam jel da i s time pošpricam?
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 15:02
pozdrav,evo da se i ja pohvalim svojim prošlogodišnjim ljepoticama ( doduše, malo su zatrpane papirom i perjem jer se rodilo moje dijete, ali to nije omelo njihov prekrasan rast cijele prošle godine ) slikane su 30.06.
ovogodišnje su zasađene početkom travnja i postaju prekrasne ,ali slikicu šaljem nešto kasnije Big smile
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 15:03

ufff i ne mohu poslati sliku Cry zašto??

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 19:06
ako gmiže neopitroid je po mom saznaju dovoljan, možda netko drugi ima neko drugo iskustvo, ja se ježim kad u presadnicama koje donesem iz rasadnika između žila vidim žute kuglice koje na pritisak pucaju, nikad nisam saznala što je to pa ako netko zna neka javi i kako ih se osloboditi, da li šteti, koliko i što upotrijebiti ako je štetno osim mehaničlo uklanjanje
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 19:11
Lu Lei dobrodlošla nisi napisala preko koga prenosiš sličice, ako je preko foruma slijedi upute a ako ne ide zamoli admine da ti pomogne, ja idemo malo preko foruma , malo preko žabca "imagesach" i ide bez problema
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:20

Hvala na dobrodošlici Wink ma pokušavam preko foruma, ali nešto me zeza...možda je upitna veličina slike...hm....

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:39
Lu Lei, dobrodošla na CIF.........bilo bi lijepo da nam se predstaviš u temi namjenjenoj za to, Predstavite se (klik) da ti i ostali članovi požele dobrodošlicu, a ovdje pričamo o pelargonijama Smile
 
kako nisi uspjela sama staviti fotku, evo ja to činim
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:44
Evo što su naši admini, ako ne mogu sam mogu oni, Hvala vam od srca na pomoći. Lusmile55 prekrane su
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:52
Draga Pčelice,hvala na pomoći Smile ih da nisam uopće čitala pravila a to sigurno negdje piše pa se zato nisam ni predstavila Embarrasseduffff,hoću u kratkom vremenu...
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 21:53

Draga Aralija, hvala od Heart na pomoći....

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:05
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Draga Aralija, hvala od Heart na pomoći....

Nema na čemu imala sam i ja porođajne muke, ali kako se družimo više  postaje sve lakše i lakše a tu su dragi ljudi koji u savakom trenutku isprave, poprave , dodaju i sve savršeno funkcioniraWink
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:22
Eh da, kazu svaki pocetak je tezak a da nema svih vas tu skupa, da nas koji vec duze vrijeme sveljamo forumom i upijamo vase savjete, to nebi bilo to
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 22:39
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

ako gmiže neopitroid je po mom saznaju dovoljan, možda netko drugi ima neko drugo iskustvo, ja se ježim kad u presadnicama koje donesem iz rasadnika između žila vidim žute kuglice koje na pritisak pucaju, nikad nisam saznala što je to pa ako netko zna neka javi i kako ih se osloboditi, da li šteti, koliko i što upotrijebiti ako je štetno osim mehaničlo uklanjanje

posipala sam po korjenu i nakon nekog vremena nisam ništa vidjela...i još sam malo u zemlju trucnila i po cijeloj saksiji :D nadam se da im to ne smeta!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.