Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 140>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 16:52
eto vidiš da imaš i ti prekrasnog cvijeća.... samo je kod suseda trava "zelenija",tak i ti cendraš kad dođeš k meni LOLLOLLOL a kaktus imamo isti. Tj. mama ga ima, baš ti je krasan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 21:54
Ma kat.rea baš je lijep božićni kaktus..moj ove godine nešta štrajka imao je samo jedan cvijet..bor je prekrasan..
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 23:08
Već danima pokušavam uslikati svoju pšenicu, ali ili mi je mračno ili baterije prazne Embarrassed
ovu sam sijala čak dan poslije Lucije i to mi sinula Lampideja...... posudice, haha, od "pokojnog" sokovnika napunila sa želatinastim kuglicama, pokrila vatom i na to posijala pšenicu pšenica
 
pšenica%20
a ovu sam posijala baš na Luciju...... u posudi su glinapor kuglice, na njih vata i gore sam posijala pšenicu koja je bila preko noći namoćena
pšenica%20
kada su krenule i prva i druga su lijepo potjerale, onda je ona prva ( u želatinastim kuglicama) bivala sve ljepša, a ova druga je već počela "zriti".
Iz slika se vidi da je  prvoj širi list, pa pretpostavljam da je u biti ječam, a druga je valjda baš pšenica, ali to da mi propadne već za Božić mi se već više puta dogodilo, a sijala sam u teglicu sa zemljom, zato sam sada pokušala nešto drugačije.......
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 23:12
Jako lijepoClap
Trebali bi organizirati izbor za miss pšenico-ječma. Tvoa ja bi bila u vrhu
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2009 u 23:15
Hana LOL, ma u pravu si....... kod susjeda je trava zelenija, ali kod tebe ima puno, puno toga na čemu pasem oći.
Štefi, ma ponekada je to naprosto tako, daš mu iste uvjete kao i prošle godine, a on neće pa neće, a možda će ti procvasti kasnije, za Uskrs recimo ili po ljetu. Moja svekrva je imala još večega ( mama od ovoga) i po zimi ga je držala u kući u negrijanoj prostoriji i znao je cvasti tek u proljeće.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2010 u 23:02
Pa ovo je stvarno prekrasno . E sad bi ja upitala da se nebi ko uvrijedio vidim da svi sijete pšenicu . Šta sad znači to kad posijet jer me baš zanima smile99-i jako mi to lijepo izgleda 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 14:13
Kat.rea, ovo si se baš dobro sjetila sa kuglicama, a božićnjak je stvarno lijep i bujan...moj će za nekih 10 god biti te veličine Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 14:46

baš ti je lipa pšenica!

niho, sijanje pšenice je jedan od božićnih običaja, a pšenica je simbol obnove života i plodnosti...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 15:30
krasna je pšenica...moja je svake godine bila ljepa i gusta no ove je malo zaribala....ma bit će bolja na godinu...tj.ove godine....heheh
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 15:47
Kad je žetva?Wink
 
Kakve su to želatinozne kuglice?
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2010 u 17:39
Pšenica ti je za na izložbu, najviše mi se sviđa u posudi od sokovnika, baš lijepo izgleda sa šarenim kuglicama Thumbs%20Up
Ja sam svoju danas bacila, sva je požutila strašno je visoka narasla i objesila se a po zrnima sve dobila ko pljesanj ali mi je bila jako lijepa preko Božića
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 15:45

Baš sam neka, nisam u svoj vrt zavirila od lani LOL.

Bako to su biogel kuglice, suhe su promjera 1 mm, a kada se namoče u vodi poveća im se volumen, pa su 0,5-1 cm promjera.

Korijenko i moja druga koju sam na glinapor posijala je sva požutila već prije Nove godine i isto dobila plijesan, ali ova u kuglicama je još narasla.
A sada malo zimske idile:
zimska%20idila%20-%20cedar
cedar
zimska%20idila%20-
ovo su moji "puzajući čempresi" - ako ih se tko sjeća Wink
zimska%20idila%20-%20kineski%20šaš,%20banana,%20borovi
pa kineski šaš, ovo gdje je ogradica je mjesto za trublje, zapakirana banana
zimska%20idila%20-%20panj%20sa%20kapicom
panj sa snježnom kapicom
zimska%20idila%20-borovi
ovakvi su mi borovi najljepši- pod snježnim pokrivačem
zimska%20idila%20-%20tuje
"Brijunske tuje" ako Bog da zadnju zimu odrađuju
zimska%20idila%20-%20dunjarica%20i%20vrijesak
i ispred ulaza u kuću dunjarice ( cotoneaster) i vrijesak na gelenderu
I to je to...... nema više Big%20smile.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 15:55
Baš su lijepe ove snježne slike, borovi su najljepši tako prekriveni snijegom..baš je super
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 16:24
Lijepo je i sada ali ipak lijeto je lijeto ...
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 18:35

Idilične slike - imam dojam da čujem onu tišinu koja prati snjeg. Bravo kat.rea!

Na vrh
kockavica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 227
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kockavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2010 u 20:06
prava zima i kod tebe... lijepe slikice, a i one prethodne mi se sviđaju...smile64
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 10:59
Katica, nas dvije niti kilometar daleko, a imam osjećaj da kod tebe ima više snijega. Brrrr!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 16:57
Ma ovo je prekrasno stvarno snijeg ima svoji čari a i kod tebe je prekrasnosmile72
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 17:35
Curke hvala na posjeti, slažem se zima ima svoje čari, ali po onoj nemma ptice do prasice, ja bih rekla nema zime do kada cvijeće procvjeta i zamiriše Wink. Hoya imaš pravo, jučer iziđem na dvorište, ono mir i čista bjelina, a onda meni vrag nije dao mira pa sam moju lijenu ljubimicu počela grudati, a onda se ona razjurila po dvorištu, skrivala u snježnim čempresima, ma poludila načisto, ali i svo dvorište isprešarala i više nije bilo tako bijelo. A danas...... danas je bljak, snijeg se topi, bljuzga......
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2010 u 18:08
Zimska idila je prekrasna, ali molim lijepo samo je ti zadrži za sebe .
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.