Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 64>
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2014 u 22:09
Cimi, hvala! Moji su bili mlade lukovice i posadjeni su sa 5-6 cm visine nadzemnog dijela, a sada su visoki nekih 25-30 cm. Ma, ni ne nazire se cvijet.  Ne znam koja su sorta... Zena mi je ispred neke prodavnice velikodusno iscupala par lukovica i ja sam ih odmah posadila pocetkom 4. mjeseca.
Smijem li ih ostaviti i preko zime na balkonu u saksiji? Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 13:27
Kačunak nemoj ih ostaviti na balkonu,smrznut će se.Moji su još u pupovima.Kada procvjetaju stavit ću slike onih koji su bili vani u vrtu,u kaliću u podrumu i u žardinjeri vani pa ćeš vidjeti.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2014 u 13:29
Prvi je procvao moj najdraži ljiljan...




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
mateja_t View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mateja_t Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2014 u 19:35
Joj, kakva steta...a toliko sam im se nadala :( I zanima me jos, na listovima, odnosno tmo gdje se spajaju list i stabljika su mi se pojavile kao neke male bijele loptice, nesto ovako kao na slici (slika sa neta)..pa me zanima sto je to?


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 00:45


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 08:27
Prelijepi bijeli ljiljani.... Moji još ne cvjetaju....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2014 u 23:56
Moji su uranili...do sv.Ante svi će ocvast
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 07:25
Originalno poslano od člana mateja_t mateja_t napisao:

Joj, kakva steta...a toliko sam im se nadala :( I zanima me jos, na listovima, odnosno tmo gdje se spajaju list i stabljika su mi se pojavile kao neke male bijele loptice, nesto ovako kao na slici (slika sa neta)..pa me zanima sto je to?
...
male loptice na ljiljanima, koje se kod nekih vrsta nalaze u pazušcima listova, a kod nekih ispod listova pri dnu biljke su bulbil- male lukovice koje se može odvojiti i posaditi ali će do njihovog cvjetanja proči nekoliko godina.
...jer u njegovu svijetu nije bilo ničega što bi postojalo u prirodi
a da nije djelom Božjeg bića - i obrnuto.
Sarah Dunant
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 21:55
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 21:56
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2014 u 22:18
Ajama,Vila2 predivne bojeTongue
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 07:30
Moj prvi procvjetani ove godine,preko zime bio u podrumu u kaliću
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2014 u 07:31
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 08:43
Spremni za sezonu 2014. Wink






  e, što volim ove etažne sa 16 pupoljaka Smile







Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 19:59
Ajme krasni su vam smile71
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2014 u 20:23
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Pozdrav ljubiteljima ljiljana. Počela sam iščitatvati temu ali ima dosta stranica pa će potrajati. Kakve su šanse uzgjiti ljiljane u teglama? Da li je netko probao?
Hvala!! 
smile113

Ja obožavam ljiljane a pošto sam u stanu sam bila "prisiljena" uzgajat ih u teglama i mogu reći da sam zadovoljna s time.Ljepo su mi napredovali i nisam imala nikakvih problema sa njihovim uzgojem.Koristila sam veće tegle da imaju mjesta i sadila ih po jednog u teglu.Gledala sam razne isječke s neta di savjetuju da budu zasađeni po grupama u tegli (recimo po 3) i drugi su me tako savjetovali ali ja sam ih ipak posadila po jednog u većoj tegli da imaju dosta mjesta i nisam požalila.Imala sam dobra iskustva s njima,samo im treba omogućiti dobre uvjete.Da se preselim u kuću vjerojatno bi nastavila i s uzgojem ljiljana u teglama radi straha od voluharica mada ima rješenja i za to.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2014 u 10:21
današnja postavka Wink, domaći, klasični ali najmirišljaviji




Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2014 u 11:59
I ovdje prekrasne slike!
A etažni je ....
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2014 u 12:54
Osice, Mimar, preeedivni su vam!
Evo još jedan od mene...




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2014 u 11:44
Vila divan je.........
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5859606162 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.