Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cinije - Zinnia elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cinije - Zinnia elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 15:08
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

Sanjalica, odlicna mi je ova zelena cinija!


nasla sam tipa na ebay-u koji prodaje ovo sjeme za 1$ pa cu si narucit. vidjet cemo hoce li bit bas takva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 15:29
A kolika je postarina?
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 15:31
pt je free
evo link
http://www.ebay.com/itm/A039-Flower-Rare-Green-Zinniaa-Elegans-Seed-Pack-B-/270610980479?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f01abde7f
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 15:58
E hvala za link, cijene su jako dobre i povoljne!
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 16:08
racunaj da je klijavost oko 50-70%...mozda i manje. ja zato radim test klijanja jer sam onda sigurna da ce sjemenke proklijat i cim vidim klicu stavljam ih u zemlju. to mi nekak najsigurnije s tim sjemenom jer pitanje je koliko je staro
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 16:19
A kako radis taest?
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 16:36
evo da ti malo pomognem
http://www.youtube.com/watch?v=zNtJyrYcrNc
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 16:56
Hvala :) prosle godine sam mami kupila knjigu Zeleni kvadrat, vjerojatno u njoj postoji opisan ovaj test provjere klijavosti ...:)A sada idem istestirati sjeme koje mi je stiglo iz Engleske isto preko ebaya kupljeno, pa bas da vidimo kolika je klijavost...
Na vrh
josip150 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josip150 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 12:44
Imas li ikakvih problema na carini kada kupujes sjeme preko ebaya, placas li samo postarinu?
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 13:25
nema nikakvih problema. sjeme mozes kupovat ali gomolje i odrasle biljke nije preporucljivo jer treba fitosanitarna dozvola koja je skupa.ja sam hrpu sjemena narucila i do sad nije bilo problema sa carinom
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 17:50
Ni ja nisam imala problema sa carinom kad sam sjeme narucivala.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:26
Posijala sam cinije pomalo niču,sada me interesira koliko listova moraju imati da bih ih mogla opsaditi u zemlju?
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 23:28
NE opsaditi nego posaditi
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 09:12
Nikad do sada noisam sadila cinije u posudice nego odmah u gredicu i imala sam ih hrpu. Bas me zanima kakva su vasa iskustva sa sadnjom presadnica.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 09:16
Zinie (kao i ostalo cvijeće koje posijem - kadifice, astre i sl) presađujem na gredicu kad dosegnu desetak cm visine.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 10:34
Ja ih svake godine krajem aprila sijem direktno u vrt.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
jasss View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 08:23
Moje cinije niknule Approve...
Kad ih trebam presađivati posebno? U slavoniji sam... neznam niti kada da ih iznosim van...
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 08:30
Originalno poslano od člana maslacak7 maslacak7 napisao:

Nikad do sada noisam sadila cinije u posudice nego odmah u gredicu i imala sam ih hrpu. Bas me zanima kakva su vasa iskustva sa sadnjom presadnica.


Moje iskustvo je lose ,prosle godine sam ih posijala u posudice ,i pocetkom 5mj sam ih presadila u vrt ,a jedan dio sam posijala direkt u vrt ,puno bolje su mi uspijele te u vrtu .
Prije su i cvale ,i puno ljepse su izgledale nego ove presadjene ,
tako da ove godine sijem direkt u zemlju.

Originalno poslano od člana jasss jasss napisao:

Moje cinije niknule Approve...
Kad ih trebam presađivati posebno? U slavoniji sam... neznam niti kada da ih iznosim van...


Mozes ih vec iznosit da se suncaju a navecer unosit ,a u vrt kad prodje opasnost od mrazova.
Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 19:09
Ja sam kupila karticu pepermint cinija (šatirane) na kojima je precrtana slika sijanja u kontejnere, nego odmah u zemlju, vani i tako sam oduvijek radila.

Mislim da cinija baš ne podnosi presađivanje, kad se jednom zakorijeni, ne diraj.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 20:52
Sunburst ako je tako ja ću nabrzaka čim prođe ovo ludo vrijeme s njima u vrt.

Moja prošlogodišnja iz neke vrećice mješanog sjemena u kombinaciji s plumbagom . Sjeme odokativno bačeno na zemlju 01.07 i izniklo čudo od cinije By stonka69 at 2012-04-15
By stonka69 at 2012-04-15









Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.