Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - arčilend
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


arčilend

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 54>
Korisnik
Poruka
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 20:49
smile141 Baš ste bili vrijedni! Puno posla ste obavili... čak se i Čupavko umorio

Puno uspjeha u uzgoju novih voćkica ti želim!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 21:57
temzi,
hvala puno na prelepim rečima...inače mi, svi volimo da provedemo dan u arčilendu...nema stresa...nervoze...:sviruckam: :sviruckam: :sviruckam:...najčešće dan provedemo radno...ja i MM, ali priroda leči i dušu i telo...duujem ti slike sa izvora...biće...
 ...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2014 u 22:18
Miranda, hvala puno što si navratila :sreca:...:volim: ...
voćke su zasađene...zemlja jako teška za obradu...videćemo :mislim:...

mrtva sam...svaka košcica me boli...malo sam se preforsirala :celo:...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 08:26
predivan vrt..vidim da slamu koristis...ja ju zasad samo oko paprike stavim...al nisam znala da ide i papir novinski ili karton ispod...e iduce godine sve radim tako jer nemogu puno kopati...nadam se da nece biti grijeh sto ti kradem ideje...al stavrno si me odusevila....puno truda ulazes i isplatio ti se...imas na sto biti ponosna...hvala ti na savjetima aiko sam samo dosla u setnju puno sam naucila...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 18:54
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

predivan vrt..vidim da slamu koristis...ja ju zasad samo oko paprike stavim...al nisam znala da ide i papir novinski ili karton ispod...e iduce godine sve radim tako jer nemogu puno kopati...nadam se da nece biti grijeh sto ti kradem ideje...al stavrno si me odusevila....puno truda ulazes i isplatio ti se...imas na sto biti ponosna...hvala ti na savjetima aiko sam samo dosla u setnju puno sam naucila...smile57


JosipaNu, ...najpre dobrodošla...naravno da možeš da "ukradeš" svaku ideju koja ti se čini korisnom...i ja "kradem"...
Slamu koristim zato što je trenutno imam...komšija želeo da je se oslobodi, a meni treba...
koristila sam i seno...suvo lišće...treset, koji nađem u bagremaru (grabuljom zahvatim malo dublje)...sve ono što je organsko, u kuhinji...papir...karton...kesice čaja...talog kafe...nakupi se...(imam jednu koficu, od eurokrema, na poslu, kažu da gliste to posebno vole)...počela sam ovog proleća...predhodne godine sadila sam direktno u zemlju, koja je u arčilendu...skoro ništa...ove godine, slike govore više od reči...već sam napunila skoro sve gredice materjalom, gore navedenim...mogu ti reći da gliste već rade za mene...ušuškane su...čekam da padne sneg...i to je to... pokušaj...nećeš se pokajati...zaboravila sam da kažem da sam ove jeseni u svaku gredicu stavila i po jedna kolica konjskog gnojiva...

priroda divlja, (po mom ukusu)...ja nemam snage da kopam po starinski...
a i bolje je ... :vrucina:  :kafaaaa:dok glistice i "slepi kučići" raduckaju za mene...
dođi opet...:u_raju: , staviću još neku slikicu, vezano za ovaj slučaj...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 19:36
komposter koji je MM napravio...napunila sam ga brzinom svetlosti...



ovaj sam ja sama skarabudžila...



...u bagremaru prelepe papice za gliste...pročitala sam negde da vole suvo lišće i zelenu travicu...poslastica za male vrednice...nisam uopšte verovala u komposter dok se nisam uverila svojim očima...sve ono što se ubaci u komposter, a da je organsko...pretvori se u crni pepeo...balon u kofi pored kompostera, već skoro ispražnjen...bio je pun monsterinog bio enzima...  :sok: :mislim:...
ja to zovem monsterina mućkalica...nešto kao, leskovačka mućkalica...i jedno i drugo...VRH...:pozdrav:...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 19:50
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 20:07

:sesir:...krpice za vezivanje vinove loze...paradajza...i dr...:mislim: ...ima vremena do toga...:kez:...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 22:37
bravo..a ja se bacam na posao...moram hitno napraviti komposter..imam nesto inprovizirano al cu ga ograditi drvetom...ima svega smao volje....ja se ubi kopkajuci a sve je tako jednostavno u tebe...moram si olaksati i bas sam vesela sto sad znam i kako...samo nastavi tako...eto mene po ideja....ClapThumbs Up
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 22:57
Draga Arcik , obzirom na to da sam ti prvi puta dosla u posjetu najprije ti zelim od Heart    
Willkommen bilder
a o tvojem Arcilendu da ni ne govorim koliko mi se dopada ! Svidja mi se nacin na koji nam   
prezentiras svoje carobno imanje sa svim svojim radnim a i onim lijepim , prelijepim slikicama !
Vidi se da si imala prekrasne plodove paradajza , o ostalom da ni ne govorim ! Samo za tvoj info
mi smo posadili 67 flanci paradajza , ubrali nismo ni jedan jedini ! Kisa je ucinila svoje !

Ah da ,  tvoja mala pomocnica a i oni slatki cetveronosci su me odusevili ! Dodjem ti ja negdje opet !
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2014 u 00:24
JosipaNu,
... samo napred :to:...komposter je prava stvar za organske vrtlare...sigurna sam da ćeš to napraviti kako treba...onaj koji sam ja sama majstorisala, napravljen je od paleta...kupila sam 4 komada na stovarištu...
odem ja jedanu subotu i kupim palete...zamolim momke koji tamo rade da mi to natovare na ručna kolica...moj plan je bio da to odmah odvezem u arčilend...
onaj ko me video sa natovarenim paletama, morao je da se krsti od čuda...
toliko je to bilo teško, da mi se činilo da ću pasti u nesvest od tereta...jedva sam stigla do kuće...to je par ulica dalje...od stovarišta...
kasnije sam te palete prebacivala ceo mesec do arčilenda...svaki vikend po jednu...:lol:...
iskreno se nadam da me nije niko uslikao...nisam se predala :predaja:...:likujem:...sigurna sam da ćeš i ti uspeti...:cvece:...

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2014 u 00:50
gute Fee,
...dobrodošla...drago mi je da ti se sviđa arčilend...kad god poželiš, da prošetaš, samo dođi, bićeš mi dragi gost......
a što se tiče paradajza, iskreno mi je žao...biće bolje...i kod mene je bilo kiše...sunca...više kiše nego sunca...:duga:...
ja sam svako malo sa kanticom za zalivanje ili sa kanticom za prskanje...po listu kopriva, gavez...kozje mleko...pa opet kopriva...u koren monsterin bio enzim... otopina koprive, kamilice, nane...sve to potopim u bure...koliko stoji, nemam pojima...ne stižem da sve propratim, kako se savetuje...mislim si... :mislim:...ako mi možemo da pijemo čajeve i da nam ništa ne fali, što bi falilo biljkama...
...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 19:54

lešnik...:to: :sreca:

"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:05
breskva...prelepih ljubičastih listova...pošto prvi put cveta, ostavila sam samo tri breskvice...da vidim kakve su...:mislim:...prelepe...krupne...nisam verovala, svojim očima...kupljena sadnica kod biologa, koji ima svoj vrt zdravlja...retko bilje...prelepe perunika i svašta nešto...raj...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:06
Originalno poslano od člana arčik arčik napisao:

JosipaNu,
... samo napred :to:...komposter je prava stvar za organske vrtlare...sigurna sam da ćeš to napraviti kako treba...onaj koji sam ja sama majstorisala, napravljen je od paleta...kupila sam 4 komada na stovarištu...
odem ja jedanu subotu i kupim palete...zamolim momke koji tamo rade da mi to natovare na ručna kolica...moj plan je bio da to odmah odvezem u arčilend...
onaj ko me video sa natovarenim paletama, morao je da se krsti od čuda...
toliko je to bilo teško, da mi se činilo da ću pasti u nesvest od tereta...jedva sam stigla do kuće...to je par ulica dalje...od stovarišta...
kasnije sam te palete prebacivala ceo mesec do arčilenda...svaki vikend po jednu...:lol:...
iskreno se nadam da me nije niko uslikao...nisam se predala :predaja:...:likujem:...sigurna sam da ćeš i ti uspeti...:cvece:...

od paleta...pa ja brdo paleta imam nez kud bi sa njima...kako sam tupava....oma sutra se radi koposter....budes vidjela....strasno kako sam mislila da moram ulagati...nevjerojatno.....hvala ti sad odo panirati sutra dan...jedva cekam....smile51ima da bude lijep kao iz konzuma....hehehhesmile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:24
Draga JosipaNu, drago mi je da ti se dopala ideja...   :mislim::aha:...ne moraš čak ni zakucavati ekserima...nego samo žicom vezati da ti bude lakše...ja nisam baš vešta, zato i kažem da sam komposter "skarabudžila"...:celo:...ali služi...odličan je...:sviruckam:  :mig: ?...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 20:33
mušmula...voćkica, za koju ne važi dobra i loša godina...čista istina... :as:...:lepo:




"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 21:04
Redovito pratim tvoju temu i uživam u prekrasnoj prirodi koju ti, sa velikom ljubavlju i trudom želiš oplemeniti i stvoriti prirodni raj.
Oduševilo me stabalce sa zadnje slike, kod nas ga zovu mušmula.
Veliki pozdrav arčiksmile57
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 21:21
Jabuke...cimet...heljdine kore...šta više reći...:tuzan:...:sreca:...











"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 21:50
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Redovito pratim tvoju temu i uživam u prekrasnoj prirodi koju ti, sa velikom ljubavlju i trudom želiš oplemeniti i stvoriti prirodni raj.
Oduševilo me stabalce sa zadnje slike, kod nas ga zovu mušmula.
Veliki pozdrav arčiksmile57


SlavujVk, :cvet:dobrodošla u moj arčilend...svaki posetilac Broken Heart je dobrodošao i više od toga...prerećna sam, što ti se sviđa...:igrac: :igrac: :igrac:...daleko sam ja od vaših prelepih vrtova...već nekoliko godina svaki radni dan mi počinje uz kaficu smile142 ....i pregledavanje vaših tema...i ne samo to...kad god sam u neki bedak...ja brže bolje u CIF...:mig: :mig: :mig: ...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 54>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.