Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja povrtna razbibriga
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja povrtna razbibriga

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 23:14
Originalno poslano od člana marta78 marta78 napisao:

Smail, ja već dugo pratim vaše vrtove, korisno je puno se toga nauči, neke zaboravljene stvari se podsjete i u tišini uživam u vašim vrtovima.Nisam se do sad javljala jer nemam puno iskustva sa povrtlarstvom (MM je "šefica" našeg vrta),kako već dvije tri god. nisam zadovoljna ukusom paradajza ove godine sam sama sijala 9 sorti (za sad izgledaju super).Danas sam ga već pošpricala sa mlijekom samo se bojim dali će to biti dovoljno s obzirom na ovo kišovito vrijeme.
(Oprostite tri godine šutim , a sad nikako da stanem)

Ma draga Marta, bez obzira koliko dugo radim vrt, puno toga sam naučila na forumima i baš me veseli da tako nešto postoji, mlijeko će ti sigurno pomoći, nema veze što pada kiša, mlijeko stvori zaštitni sloj na listu i tako ga štiti, bilo bi lijepo kada bi i ti otvorila svoju temu i pridružila nam se, uvijek učimo jedni od drugih, nešto ti od nas, nešto mi od tebe. Lijepo si se dosjetila posijati više sorti paradajza, samo si obilježi koji je koji pa ćeš iduće godine izdvojiti one najbolje.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 23:49
Pa Smail ja sad tek otkrih tvoj vrt!!!Ne znam kako mi se to dogodilo...Svašta lijepog imaš za vidjeti i eto me prvom prilikom u obilazak.Do tad ti želim obilje povrtnih plodova.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 00:21
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Pa Smail ja sad tek otkrih tvoj vrt!!!Ne znam kako mi se to dogodilo...Svašta lijepog imaš za vidjeti i eto me prvom prilikom u obilazak.Do tad ti želim obilje povrtnih plodova.
Draga Camellia, još uvijek sam budna a sutra naravno idem raditi, i ja jedva čekam kada ćeš više doći do mene, znam draga moja da imaš puno posla i ne stigneš, pogotovo kada stalno imaš neki novi projekt, eto znaš da i sama malo stignem negdje otići,  svejedno jedva čekam kada ćeš navratiti.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 09:06

Smail, prekrasan ti je plastenik, a i povrće vani mi izgleda lijepo, sve zahvaljujući tvojim vrijednim ručicama. Samo da ti kažem , sadila sam krumpir prvi put, isto nisam zagrtala, ali sam prekrila debelim slojem slame, vidjet ću kako će ispasti za prvi put.

smile79
Lipik
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 09:50
super ti sve napreduje bez obzira na ovoliku količinu kiše, u svakom slučaju bolje nego da su bile temperature oko30 i suho, kako bi tek onda mi kukale, što se tiće krompira nisam ni ja moj ogrnula ali namjeravam svakako čim se bude moglo, ako ne frezom onda motikom zbog njegove visine, ako ne ogrnemo slabo će ga biti jer njegovi gomolji rastu više na površini nego što idu pod zemlju, mi smo lane čak dva puta ogrtali i bio nam je super, imat ćemo ga do novog, a nešto smo i poklonili, nadam se boljem vremenu i želim ti dobar urod Thumbs Up
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2013 u 10:37
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

super ti sve napreduje bez obzira na ovoliku količinu kiše, u svakom slučaju bolje nego da su bile temperature oko30 i suho, kako bi tek onda mi kukale, što se tiće krompira nisam ni ja moj ogrnula ali namjeravam svakako čim se bude moglo, ako ne frezom onda motikom zbog njegove visine, ako ne ogrnemo slabo će ga biti jer njegovi gomolji rastu više na površini nego što idu pod zemlju, mi smo lane čak dva puta ogrtali i bio nam je super, imat ćemo ga do novog, a nešto smo i poklonili, nadam se boljem vremenu i želim ti dobar urod Thumbs Up
 
Drage moje curke ljiljuš i nona, jučer sam bila u vrtu i krompir je svaki dan sve veči, gledam prognozu za 7 dana, svaki dan kiša, a znam da nije dobro ogrnuti dok je mokro, neznam, vidjet ću što će se desiti, svakako ga treba ogrnuti, bit će sigurno kasno za vaditi, prošle godine sam već 1.7. nosila na more, bio je super ali sam ga sadila već u 3. mjesecu.Cry
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 12:33
Plastenik je jučer dobio maramu, konačno je došlo sunce, biljke u plasteniku nisu baš bile oduševljene pa sam im stavila zaštitu.


Počele su prve paprike.


Biltva se može početi pomalo papati.


Cheri rajčice od kada sam ih posadila nisu narasle. ali već imaju dosta ploda.


Presađen je komorač u vrt.


Gaillardia x grandiflora arizona apricot ovisno o staništu mijenja boju, na suncu je skoro smeđa a u hladu je žuta, ova je u povrtnjaku ispod jabuke, bir će na jesen sjemena pa kome se sviđa može mi poslati adresu na pp pa ću vam poslati.



Mrkva baš dobro napreduje, dugo godina ju nisam sijala, jer mi nije bila dobra.


Višnja će za koji dan ako ostane ovakvo vrijeme biti za branje, jučer je bio sv. Medardo, od davnina je moja baka kazala, kakvo je taj dan vrijeme da će tako biti 40 dana, kod mene je obečavajuće onda dobro.


Svima  šaljem  smile78.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 15:54
Zeno pa ti imas i paradajzica sad ce to zacas uzreti.Sve ti je jako lijepo,plastenik ti zanimljiv unutra sa tom zelenom zastitom.Thumbs Up
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 16:40
čovjeće paprike počinju.da tek vidiš moje skoro da se ni ne vide-struk mi je kao kod tebe plod..smile96.bez šale nikad mi lošija nije bila paprika.previše joj je vlage i zime
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 18:40
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Zeno pa ti imas i paradajzica sad ce to zacas uzreti.Sve ti je jako lijepo,plastenik ti zanimljiv unutra sa tom zelenom zastitom.Thumbs Up
 
Draga Pustolovka da ne stavim tu zaštitu ljeti nebi moglo ništa biti u plasteniku, a ovako paprike dobro napreduju jer one vole toplinu.Smile
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 18:44
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

čovjeće paprike počinju.da tek vidiš moje skoro da se ni ne vide-struk mi je kao kod tebe plod..smile96.bez šale nikad mi lošija nije bila paprika.previše joj je vlage i zime
 
 
Draga ajama i kod mene paprike vani ne izgledaju nikako, ova je u plasteniku, ja sam svojim paprikama u plasteniku potrgala zaperke i ostavila gore samo tri vrha zato je tako dobra.Smile
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 19:56
Ja bih  došla u berbu višanja , to mi je voće broj 1.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:58
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Ja bih  došla u berbu višanja , to mi je voće broj 1.
Draga Milice samo dođi, bit ćeš mi dragi gost, imam dvije ovakve višnje, bit će dosta za obadvije.smile79
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 22:53
E pa sad sam stvarno bez teksta!!!Što ti radiš sa paradajzom i paprikom?Kod meni nema ni cvijeta.Prošle godine brala sam mahune 15.11.čini mi se da ću i ove tako.Stižem na poduku iz vrtlarenja,samo da okopam povrtnjak.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 07:47
[QUOTE=Camellia]E pa sad sam stvarno bez teksta!!!Što ti radiš sa paradajzom i paprikom?Kod meni nema ni cvijeta.Prošle godine brala sam mahune 15.11.čini mi se da ću i ove tako.Stižem na poduku iz vrtlarenja,samo da okopam povrtnjak. [/QUOTE
Draga Camellia, dođi pa vidi.smile78
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 07:53
Dragi moji povrtlarci, jučer sam konačno ogrnula krumpir i posadila flance poriluka, oko 45 komada, i nije uopće bilo jako mokro, onako skoro najljepše za ogrtanje, jedini je problem bio što je krumpir razgaranao korijen sve do drugog reda pa sam nešto krumpira posijekla.Cry
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 09:46
dobro je da si ga ogrnula on sad raste pa mu treba zemlje, ja još nisam sinoć opet pljusak ali evo najavljuju prestanak kiše ali visoke temperature što opet nije dobro i mi povrtlari nikako na zelenu granu Unhappy
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 11:09
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

dobro je da si ga ogrnula on sad raste pa mu treba zemlje, ja još nisam sinoć opet pljusak ali evo najavljuju prestanak kiše ali visoke temperature što opet nije dobro i mi povrtlari nikako na zelenu granu Unhappy
 
Da Nona izgleda da sam pet do dvanajst uspjela uhvatiti, i ovako ga mi je bilo teško ogrtati jer je već pružio mlade krumpiriće između redova i neke sam oštetila, valda ćeš i ti moći svoj ogrnuti, eto za petak i subotu se najavljuje ljepše vrijeme, meni se u subotu krsti unuka, pa sam morala to što prije stisniti.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 11:40
Jučer sam malo švrljala sa fotićem po vrtu,  i radila sam ponešto. Stavila sam mrežu za visoke mahune i krastavce.

Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 11:55
Fino si zapela tu mrezu Big smile kod tebe udzunglilo svega gusto.sta ti se tamo u pozadini zuti jel kadifice ili neven?
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.