Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 140>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 21:04
Mene impresionira puno cvijeća na jednom mjestu, a kako sam ja tek u fazi sađenja i razmnožavanja nije mi tako lijepo.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 21:33
Hoya i ja volim puno cvijeća na jednom mjestu, a nisam ni ja baš u puno boljoj poziciji. Moja nesreća je što je kuća smještena skoro na sredini parcele. Sa svih strana imam dovoljno prostora da mi susjedi ne gledaju u tanjur, ali ne za vrt kakav bih ja htjela. Bilo je tu dosta pokušaja i promašaja, jer je trebalo naći mjesto koje odgovara nekom cvijeću. Ali evo, jedno je sigurno, gliciniji odgovara sa južne strane pored terase, a bogme i nama jer radi dobar hlad. Ružama puzačicama, smokvi i zvjezdanima isto odgovara položaj. Tulipane tu ne mogu saditi, jer zbog povišenog zemljišta mi odu preduboko pa onda ne cvjetaju druge godine. Narcisi su mi zadnji put tako obilno cvali prije 3 godine. Uglavnom sa južne strane nemam baš neku raznolikost, ali nadam se da ću i tu uspjeti napraviti pomak u željenom smjeru Wink.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 21:39
Vidjela sam slike i zaista ti je predivno dvorište. A ja sam ti problem sa tulipanima riješila tako što ih stavim u probušenu kutiju od sladoleda. Od tuda ne mrdaju, a u njoj se lijepo namnože. Probaj!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2009 u 23:43
Kada smo uređivali okućnicu ja sam oko 150 tulipana posadila sa južne strane kuće u"kocku" gdje sada imam ruže puzačice. Prvu godinu bile OK, ali baš zato što je južna strana, zaklonjeno, povišeno, cvatnja jako kratko trajala. Drugu godinu več slabija cvatnja, a treću skoro ništa. Ja sam mislila da su sve krtice pojele. Međutim kada sam išla preštihati jer sam nešto drugo htjela saditi na dubini skoro 1/2 metra nađem prekrasne ogromne lukovice. Još sam jednom tu sadila, ali morala bih ih svake godine vaditi, pa sam odustala i sada ih sadim sa sjeverne strane. U jesen sam uspjela nabaviti nešto plastičnih košarica za lukovice, pa sam ih posadila u njih. Tu mi baš ne ide krtica nego voluharica Angry.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 03:25
A kakve su tvoje košarice. Ja sam nabavila nešto što liči na cjedilo i trebalo bi staviti 2 jedno na drugo da ima efekta. Voluharica može zaći u košaricu ako nije sa svih strana zatvorena. Te košarice kao da imaju ulogu lakšeg vađenja lukovica ili da ih krtica nepotkači odozdo.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 08:30
Ja nema problema sa krticama nego s tim bježanjem lukovica u dubinu. Sva sreća! Mislim da SilveK (?) ima prikazane košarice od žice
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 10:58
Ja svoje samo pikam- neke vadim neke ne, ali hvala bogu za sad su tu di bi i trebali bitiSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 17:22
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

A kakve su tvoje košarice. Ja sam nabavila nešto što liči na cjedilo i trebalo bi staviti 2 jedno na drugo da ima efekta. Voluharica može zaći u košaricu ako nije sa svih strana zatvorena. Te košarice kao da imaju ulogu lakšeg vađenja lukovica ili da ih krtica nepotkači odozdo.Smile
Stavila sam sliku košarica u savjetima. U jesen sam uspjela naći samo dva kompleta po 3 košarice, a sada ih ima koliko hočeš.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2009 u 19:23
wow,koji predivni narcisi,ljubičice..... smile73
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 21:48
Evo da vas još malo udavim sa mojim narcisima
Oni koje sam sadila su žuti sa žutim u sredini i bijeli sa bijelim

 




Sorry, nisam bijeloga okrenula, ali boju vidite

ali ova dva




bijeli sa limun žutim i bijeli sa narandžastim u sredini su vjerojatno zaslugom vrijednih bubica ispali takvi.
P.S. za veču sliku klik na nju
poruka ažurirana 09.02.2014.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 21:59
Ta dva sam tek danas uočila, a naj interesantnije je što od oba imam samo po jednu lukovicu.
Konačno mi procvao i roza zumbul



a ovo su ocvale visibabe, odnosno buduće sjemenke.


P.S. za veču sliku klik na nju
poruka ažurirana 09.02.2014.
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:08
Narcise su medenesmile71i zumbulčeki,naravnosmile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 22:41
Shasha ako te zanimaju bijele i žute samo reci, njih bar imam......
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 23:01
Nemam baš puno narcisa(nemam poima zašto a krasne su i njih mi ništ ne pojede) ali žute neke imam.Bijelu mi ostavi ,njih nemam,u zamjenu ti čuvam žutu dupluWink
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 23:19
smile82
smile95
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 23:29
Shasha dogovoreno. A da ti nisu možda otišle preduboko, pa zato ne cvjetaju?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 09:33
narcisi i zumbuli su super, kako bi bilo koji vrt mogao bez toga u proljeće, oni bijeli narcisi  mi se baš sviđaju.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 10:31
Kat.rea tako reci im siju duboko pa onda pitaju štaje ------eto rečeno vam jesmile96
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 12:56
narcisi i zumbuli su predivni,iako ih i ja imam kod mene jos nisu procvjetaliConfused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2009 u 13:34
Ma ne,Kat.rea,općenito ih nemam.Samo par grmića sam posadila,oni cvatu svi.Htjela sam reći da ne znam zašto nisam nikad više njih zasadilasmile42
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.