Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 19>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 07:35
Ovo je moja mala pandorea, uzgojena iz grančice. Još ne cvjeta, ali zato ima šarene listove


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 08:33
divna je tak šarena!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 09:27
Ja imam zelenolisnu i šarenolisnu iz semena, samo što ona varijegata jako sporo raste u odnosu na one sa zelenim listovima.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 09:51
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Ja imam zelenolisnu i šarenolisnu iz semena, samo što ona varijegata jako sporo raste u odnosu na one sa zelenim listovima.


Ista stvar kod mene :-(
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2010 u 15:18
OTOK -  do sada nisam ni znala da postoji pandorea sa šarenim listovima. Želim ti puno uspjeha s njom!
 
Jagoda  - moja pandorea je kupljena lanjske godine na sajmu kod vas u Rijeci. Ove godine me po prvi puta obradovala cvijetom. Za sada sam zadovoljna iako mi dosta sporo raste (iako je penjačica). Vidjet ćemo kako će se ponašati dalje. Zaista ne bih voljela da mi osuši jer mi se sviđa!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 07:30
nije pandorea nego podranea, ali moram se pohvaliti da moja kontesa sara napokon cvjeta


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 01:58
Otok lijepa je šarenolisna pandorea...Moja je sada krenula rasti u visinu, nadam se da će za drugu godinu biti visoka i bujna....
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2010 u 02:03
Evo krenuli su novi izboji moje  pandoree ....
 
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 06:14
Natalija, rano ti je procvala podranea. Moja jos nema pupoljke, a ogromna je. Neko mi je rekao da se cvatnja moze protegnuti sve do Bozica.
 
Pandorea i Podranea su super biljke, zajedno maltene pokrivaju cvatnjom cijelu godinu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 07:07
Evo kako sada izgleda moja pandorea sa početka ove stranice


Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 07:29
Lijepa je, Otok. Ali bih ja njoj odsjekla vrh da se grana.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 07:49
Hvala na savjetu Semira
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 09:10
Ma nema na čemu. Jučer sam svoju pandoreu koju sam ljetos ožilila malo skratila, pa me to drži :) Inače, ovih dana samo obilazim svje biljke i gledam ima li se gdje šta ošišati.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 11:15
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Natalija, rano ti je procvala podranea. Moja jos nema pupoljke, a ogromna je. Neko mi je rekao da se cvatnja moze protegnuti sve do Bozica.
 
Pandorea i Podranea su super biljke, zajedno maltene pokrivaju cvatnjom cijelu godinu.


nina stvarno?
moja bi bila cvjetala još početkom ljeta da je nije pas stalno kidao - posadila sam je uz box, da se penje po njemu, a pas kida svaki list i grančicu koju dohvati kroz rupe od mreže

još je u cvatu, baš me zanima do kada će potrajati cvjetovi

može li se ona razmnožavati grančicama u zimu? nisam primjetila niti jednu mahunu sa sjemenkama ove godine, a već imam par zainteresiranih za pelcer
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 11:20
@natalija, koliko ti je stara Podranea? Iz reznice ili iz sjemena?

I nije pas odgovoran za necvjetanje nego sama biljka. Podranea počinje cvjetati u 9. mjesecu i nastavlja sve do 1. mjeseca.

Najbolje se razmnožava položenicama, a sigurno ćeš oko nje naći i mnogo mladih biljčica ( kao kod tekome ).
http://picasaweb.google.hr/sonja1911
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 13:42
Mene zanima stvaranje sjemenki kod pandoree. Cvjetala je solidno, još je sva u pupoljcima. Ali ni jednom nije pokazala da bi moglo biti sjemenki. Do čega je, zna li ko? Pčela i osi je bilo dovoljno. Možda njoj treba neka posebna vrsta insekta :)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2010 u 22:28
Semira, moja pandorea je imala doslovce na tisuce cvjetova ove godine, ali nikad nije napravila sjeme. Znam da nekima (u kontinentalnoj klimi) pravi sjeme, ali da li je to bas potpuno ista pandorea kao moja, to nisam sigurna.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2010 u 07:49
Hvala Nina. Čekaćemo sljedeće ljeto, pa ćemo vidjeti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 09:27
Originalno poslano od člana sonja50 sonja50 napisao:

@natalija, koliko ti je stara Podranea? Iz reznice ili iz sjemena?

I nije pas odgovoran za necvjetanje nego sama biljka. Podranea počinje cvjetati u 9. mjesecu i nastavlja sve do 1. mjeseca.

Najbolje se razmnožava položenicama, a sigurno ćeš oko nje naći i mnogo mladih biljčica ( kao kod tekome ).


biljka je kupljena prije 2-3 godine, u rasadniku
te prve godine je imala par cvjetića i formiranu mahunu
prošlo ljeto nije bilo ni cvjetića, a ove godine cvjeta (prije sadnje u vrt sam je orezala, ali nije mi uspjela niti 1 nova biljka iz reznica)

a pas je(st) odgovoran za kasnije cvjetanje jer je već početkom ljeta bilo grana sa formiranim pupoljcima koje je luna - pas, zubima otkinula jer su joj bile na dosegu iz boxa

ove godine nema novih biljaka oko nje, možda bude idućih godina jer joj je ovo prva sezona u vrtu
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 14:58
Natalija, vrlo je cudno to sto kazes da ti je podranea pravila pupoljke vec pocetkom ljeta. Bas me zanima sta ju je potaklo da promijeni sezonu, jer ona zaista cvate tek u jesen. Mozda imas neki kultivar koji cvate u proljece...
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.