Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Poremećaji- konkretni recepti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Poremećaji- konkretni recepti

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 11:51
Dobrodošla u poklonike liječenja ljekovitim biljem.Approve
 
Švedska grenčica nije jedna biljka pa da ima latinski naziv.
To je tinktura od 20-30 biljaka koja pomaže kod velikog broja bolesti.
 
Ali ima ti posebna tema na ovom forumu o njoj pa pročitaj.Evo link:
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 11:53
Ovo "grenčica" zapravo znači - gorčica.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 19:02
Hvala na dobrodošlici i linku. Ostaje mi sad samo da to sve polako proučim.
Bit će tu još pitanja s moje strane, pa se nadam da vam se i dalje mogu obratiti za pomoć.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 22:04
Samo naprijed.Smile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 15:18
Nakon  svojeg malog istraživanja od 1 godine mogu tvrditi da tinktura konopljike pomaže kod većine problema s menstrualnim ciklusom, od amenoreje( izostanka ciklusa ) do dismenoreje ( prejakog i prebolnog izljeva ).
Kod upotrebe ove tinkture ciklus se stabilizira, smanjuju se bolovi i grčevi, nadutost nestaje kao i bolne grudi i ostali problemi vezani uz ciklus.
Konopljika uravnotežuje, balansira proizvodnju ženskih spolnih hormona iako ona sama nije fito hormon.Ona djeluje izravno na centar, tj. hipofizu kojoj "naređuje" koliko kojeg hormona će proizvoditi (laički rečeno ).
Ona je u mnogim zemljama vani ( napr. u Njemačkoj )prvi izbor lijeka kod  PMS-a ali i endometrioze, policističnih jajnika, problema u klimakteriju, lučenja mlijeka kod doilja, pa čak i liječenja akni.
Samo naši ginekolozi sve ove probleme riješavaju hormonima propisujući ih mladim djevojkama ili ženama u klimakteriju kao HRT terapiju (zamjenska hormonalna terapija ).
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zdravlje-zene/hrt-potice-razvoj-raka-jajnika/
 
Ono od čega mi se zaista diže kosa na glavi je toliki broj mladih djevojaka i žena na hormonima.Sigurna sam da bi se u 90% slučajeva problemi riješili našom dragom, dobrom konopljikom.Ona nema nikakvih nus-pojava, ne stvara nikakve probleme.
Kontraindikacija je uzimanje  hormona, trudnoća i alegija na samu biljku ( što je vrlo rijetko ).

Ali problem je u tome što ovaj lijek može svako sam sebi napraviti ili ga jeftino kupiti pa bi tu netko izgubio veliku lovu.
Tko brine za zdravlje mlade ( i stare ) populacije???!!!

btw:nadam se da ovaj tekst neće nestati kao što je nestala cijela tema o konopljiki nedavno s ovog foruma!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2010 u 17:55
..pitam se kamo je samo završila, ma to su kompjuteri, SIGURNO se može vratiti...... :)

Ja zadnjih par godina radim intenzino sa konopljikom i vrkutom u kombinaciji što mi se kod klijentica pokazalo kao vrhunska metoda ne samo za ove simptome koje si ti navela nego i za ciljano podizanje imuniteta genitalnog područja (pogotovo kod gljivičnih i virusnih infekcija, hpv). To je i najbolja moguća biljna terapija kod stanja kada treba zacjeliti ranice u maternici jer obije djeluju ciljno na to.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 15:39
Konopljika je zakon za sve ginekološke probleme.

Za ranice na maternici bih ja još dodala tampone natopljene kantarionovim uljem. A možda bih ga pojačala sa još nekom zacijeljujućim uljima.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 18:51
Gde se moze naci sastav "tinkture konoplje", volela bih probati? Imam ciste na jajnicima,i nisam za hormonsku terapiju.
 
Ja sam pila tri puta na dan caj od hajducke trave,i on je dobar za ciklus...al ja nikako ne mogu da uspostavim redovnu menstruaciju...Molim savet.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 18:52
Inace sam ovu temu tek sada nasla,i imam jako puno pitanja...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 19:04
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

.

Za ranice na maternici bih ja još dodala tampone natopljene kantarionovim uljem. A možda bih ga pojačala sa još nekom zacijeljujućim uljima.


Slažem se upotpunosti!Tamponi natopljeni kantarionovim uljem i domaćom kremom od nevena riješili su me problema sa ranicama !


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2010 u 22:31
Originalno poslano od člana caca5 caca5 napisao:

Gde se moze naci sastav "tinkture konoplje", volela bih probati? Imam ciste na jajnicima,i nisam za hormonsku terapiju.
 
Ja sam pila tri puta na dan caj od hajducke trave,i on je dobar za ciklus...al ja nikako ne mogu da uspostavim redovnu menstruaciju...Molim savet.


Tinktura konopljike, ne konoplje jer radi nje bi pošli u zatvor.

Sastav je jednostavan:sjeme biljke konopljike (Vitex agnus castus ) i alkohol.
Ovaj grm raste na jugu uz more i rijeke.Nisam sigurna da ga kod vas ima ali možda ima proizvoda od nje za kupiti.
Ja pravim odličnu tinkturu od konopljike koja je mnogima pomogla.
Za tebe bi mogla biti jako dobro riješenje ova tinktura s obzirom da nisi za hormonsku terapiju, srećom, jer ti to hormoni i onako ne bi riješili.

Konopljika bi ti sigurno normalizirala ciklus.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2010 u 15:54
He,he,he...znam da nije ta konoplja inace da jeste sve bi zene bile na njoj kakvo je vreme doslo...Znaci biljna apoteka tj zdrava hrana i znace sta trazimSmile
Mama ce da mi sizne,ko sta radi ja samo pijem trave...
 
Nego,imam ja jos jedan problemcic pa ako mogu da izlozim....
Usled podivljalih hormona kosa mi se tanji i opada...Ja je redovno ispiram cajem od koprive,a nekad i korenom koprive...E sad neznam pomaze li to?
Imate neki savet za mene i po tom pitanju?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 00:11
Imam, to će riješiti tinktura konopljike.

Sama si dala dijagnozu "usljed podivljalih hormona..." a lijek za to je- konopljika.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 13:17

Al koliko konoplje u koliko ml alkohola?

Koje vreme da odstoji?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2010 u 14:20
E, sad to je već za PM (private message )
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
caca5 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 608
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje caca5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 12:38
Trebam savet! Inficirala sam nos nekim cudom,i sad neznam sta da radim...Jel zna neko neki lek za to...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 16:55
Inficirala?
Što?Kako to izgleda?
Ako je herpes, onda skuhaj jaki čaj od matičnjaka (Melissa officinalis ) i s time ispiraj više puta dnevno.
Pomogla bi i aloe vera (Aloe barbadensis ) tako da nanosiš njen gel na ranu.

Ostale trave koje također mogu pomoći: neven ( Calendula officinalis )sok ili jaki čaj, sok od trputca (Plantago lanceolata)....
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 09:54

da li se čaj od stolisnika smije piti svaki dan?

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 14:13
Smije, ali samo 2 šalice dnevno ako se pije sam.
Inače ga je bolje piti u mješavini koja se pravi u zavisnosti od toga što liječimo.
Za manje-više svaku kombinaciju čajeva vrijedi pravilo da se nakon mjesec-dva napravi pauza od tjedan dana.
Radi predostrožnosti a i da se tijelu da vremena da se "sabere".
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Anson View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2010 u 16:01
hvala Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.