Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 25>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:47
Ovo je slika posude u kojoj su gomoljčići ahimenesa.



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:50
Jedan sam iskopala da vidim da li su još uvijek  u zemlji, istrunuo nije a ima ih još i čini mi se da su malo nabubrili.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:53
Ovako mi je posuda pokrivena prozirnom folijom, uhvatile su se kapljice vode.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 17:10
Sara, procvao tiii, divno! ma moji nešto kilave, vani su na suncu, nešto malo su narasli ali nisu mi baš neka prezenca!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 22:27
moji su još daleko od cvatnje...milice pa sve izgleda ok...ako su nabubrili onda će biti nešto od njih...možda su stvarno bili presuhi gomolji pa im treba malo više vremena, svašta se prodaje po našim vrtnim centrima Confused
s njima na sunčanu stranu, povremeno im zraka daj da ne strunu i čekaj...ne znam ti drugo reći Embarrassed
ja namjerno nisam kupovala ove godine jer je to ista ponuda od prošle godine pa moguće da i stoje od tad i od tko zna kad Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 23:37
Ja ih po malo otkrijem pa onda opet zatvorim. Najteže ih je prvi puta odgojiti, tako ja mislim, poslije to rade sami , nema puno brige po zimi oko njih.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 22:56
slikala sam achimenese..ove godine baš gnjave Embarrassed

ovdje su dvije vrste i oni su još ok


ovdje su isto dvije vrste, roza je zaštekala poprilično (to je ova u sredini)





Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 23:08
Dobro je da su makar provirili, sad će oni,  samo kad krenu. Samo da makar nekoliko izraste, onda će se poslije sami razmnožavati, istresu sjeme.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:41
milice, kakvo je stanje sa tvojim achimenesima? ima li nade? Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 08:15
Još ništa na vidiku. Ja ga još uvijek tetošim i pazim  u nadi da će proviriti. Ljubičasti rastu , sada su oko 5 cm ali još nema cvijeta.Unhappy
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 08:33
napokonsu počeli cvasti moji achimenesi Smile


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 11:58
Kod mene isto počeli cvjetati ljubičasti ahimenesi. Za crveni ima novosti. Počeli rasti, izvirivati, najveći je sada oko 1 cm, možda ipak bude nešto a u toj posudi je posađeno 10   a sada ih se vidi 5 sićušnih. Sretna sam ali čini mi se da ih se ne usuđujem ni previše gledati, ni radovati se , ni hvaliti samo da porastu i da makar jedan procvjeta. Ako se ta sreća meni dogodi, stavit ću sliku, obavezno.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 21:53
milice slikaj obavezno čim budu da nam malo razbiju ovu našu ljubičastu rapsodiju Wink 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 22:03
Svaki dan ih pregledavam, u jutro obavezno. Cvijeće preko noći malo naraste pa će možda i ovi crveni ahimenesi. Slikat ću čim bude bilo nešto....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 16:04
Moj kupljeni crveni je procvjetao roza Confused
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 19:47
Odlično, Mira, dobro da je procvao. Moj još nije,  nadam se da će ipak procvasti. Javim kad procvate.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 19:50
Plavi odnosno ljubičasti su sada  puni cvijetića...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 23:37
Mira i ja kupile smo crvene ahimenese na istom mjestu. Nisu nikli 3 mjeseca i sad su krenuli sa cvjetanjem, onako sramežljivo, ali kako je i Mira napisala boja je roza, eto i slike... 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 23:45
Jagoda, eto to je ono što su govorili tu u temi.. nikada se nezna boja dok ne procvate. Ne razumijem zašto je to tako. Treba biti crveni, sliku stave od crvenog  a ne bude te boje. Ima li tko uopće crvenog, procvalog?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 08:02
Dobro je da su makar i ove boje, isto je lijepa. Mogli su biti i ljubičasti a na vrećici da su naslikani crveni. 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,311 sekundi.