Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
Korisnik
Poruka
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2010 u 22:11
Zna li netko kako se zove ova biljka i njezine osobine ?
 
 
 
a
 
 
 
 
 
 
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 13:03
Uslikano je više deblo, nego list, ali ne bi li ti bila mušmula?
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 13:04
Originalno poslano od člana LOVRO LOVRO napisao:

Uslikano je više deblo, nego list, ali ne bi li ti bila mušmula?

Odgovor za medomanna.
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2010 u 22:33
Pomoć molim, a koja je ova biljkica???
 Neka vrsta scindapsusa???
 Umire, htela bi ju spasiti. Lepo je rasla, al onda mi je pala tegla i nikak da se opravi. Već su uginule dve velike "grančice" i još je samo ova jedna.

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2010 u 21:50
mislim da ti ne preostaje drugo nego da probaš ukorjeniti nove mladice dok ti grana pokazuje znakove života
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 22:19

      Molim vas  da li netko zna kako se zove ova biljka? To je grm, koji se po zimi osuši a u proljeće opet izrastu nove grane. Hvala !    Hvala na trudu. Saznala sam. Zove se polygonum.                                                                                                     
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 10:54
Molim ako netko zna, kako se zove ovaj cvijet?

Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 11:14
Milice7, ovo ti je kohleria.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2010 u 12:52
Hvala, Hoya na odgovoru.smile78smile78
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 11:43
Originalno poslano od člana LOVRO LOVRO napisao:

Pomoć molim, a koja je ova biljkica???
 Neka vrsta scindapsusa???
 Umire, htela bi ju spasiti. Lepo je rasla, al onda mi je pala tegla i nikak da se opravi. Već su uginule dve velike "grančice" i još je samo ova jedna.


to je vjerojatno Scindapsus, rođak monstere i filadendrona, poput filadendrona scandens, uzgaja se kao penjačica ili kao viseća biljka,
najbolje ga je uzgajati u umjereno loženoj sobi na svijetlom mjestu, zaštićenom od jakog sunca
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 11:45
HVALA mari 5510
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 11:47
nema na čemusmile78
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 10:55
dal netko ima feioja ili feđoja ?
našla na goglu slike ali se baš ne sjećam da ima netko od forumaša ...
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 11:40
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ovo mi liči na neku vrstu seduma ??!!!
 
peperomia
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 11:40
Originalno poslano od člana LOVRO LOVRO napisao:

Pomoć molim, a koja je ova biljkica???
 Neka vrsta scindapsusa???
 Umire, htela bi ju spasiti. Lepo je rasla, al onda mi je pala tegla i nikak da se opravi. Već su uginule dve velike "grančice" i još je samo ova jedna.

liči ma hoya carnosa, ali hoya je mesnatija
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 11:41
Originalno poslano od člana seni seni napisao:

Danas sam kupila ove dvije biljčice kod prodavača koji nema pojma o cvijeću. On ne zna ni kako se zovu, ni jesu li trajnice ili ne, koliko velike narastu. Naravno, ne znam ni ja. Ako netko zna, molim da mi odgovori.

 
 
plavo je torenia,žuto je lysimachia
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 11:45
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Prepoznaje li netko ovaj cvijet?

 i malo krupniji plan da se vidi i list
 Ova biljka navodno tjera voluharice
a ova bi trebala otjerati moju Reu ( psa) sa neželjenog mjesta Confused
prva biljka sa vrvenim cvijetom je schyzanthus
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 12:20
Originalno poslano od člana sun of eart sun of eart napisao:

Imam big problem! Imam neko sobno cvijeće jako je osjetljivo,brzo se množi,i isto tako ugiba,smeta mu jaka sunčeva svjetlost,ne podnosi veliku vlagu.Ne cvjeta lisnato je cvijeće, list mu je sličan divljem bršljanu tanak i krhak zelen bez šara,preljep je kad se proširi u grmić,imam ga već par god.i stalno isto dok se lijepo raširi i krene onda se poćnu listovi sušiti.

Neznam koje je to cvijeće i šta mu treba da ne boluje?

Promijenila sam mu u proljeće zemlju, držim ga u polu sjeni u sobi,ima vlage taman koliko treba,neznam više šta bi s njim! Hellp!

Nažalost nemam mogućnost staviti nj.sliku. 




Mislim da je to lozasti bršljan!
I ja sam si kod zubarke u hodniku "posudila" grančicu, tak je lijepo napredovala, i druge godine, šmrc, umrla!!!!
Baš sam nedugo išla kod zubarke na kontrolu i sa željom da si opet šćuknem grančicu, ali biljčice nigdje na vidiku-
Sliku sam skinula s neta, samo radi identifikacije!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2010 u 13:57
Originalno poslano od člana viridarivm viridarivm napisao:

Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:


 i malo krupniji plan da se vidi i list
prva biljka sa vrvenim cvijetom je schyzanthus


ako ova biljka izbaci dugu cvijetnu stapku sa ljubicastim cvijetovima, i ako mirise na luk onda je to Tulbaghia violacea Silver lace.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 23:50
 
Kat.rea ovu biljku sam i ja kupila ime joj je : COLEUS CANINA (Mačija trava).
Mislim da je kao i tvoja
 
Čula sam da tjera pse i mačke da vrše one stvari po cvijeću.
Mačke je otjeralo ali pse ne.
Da li je kod tebe uspijelo sa Reom?
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.