Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 14>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:43
Triša stefanotis ti je prekrasan.Želim ti da živi puno,puno godina i da te uveseljava svojim cvjetovima.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:46
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Da to je upravo i kod mene taj problem, pa ako tvoj živi na malo većoj temperaturi, valjda će i mojemu biti dobro.
Ovakav je pogled, vidiš gdje mi je cvijeće. Ovo je slikano iz kuhinje, tako da kad kuham ili bilo što radim gledam u cvijeće i to je to.
Hladnije je jedino na prozoru spavaće sobe, ali onda ga praktički ne vidim.
 
Triša a koja je biljka u zelenoj tegli,viđala sam ju u trgovinama i htjela ju par puta kupiti ali sam odustala jer neznam ništa o njoj?
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:49
I meni je to nova biljka, ali tako mi je bila lijepa, kao neki šaš da nisam mogla ne kupiti je.
Zove se scirpus cernuus.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2009 u 17:52
Hvala TrišaThumbs%20Upodmah zapisujem i bacam se u potragu za informacijama o njoj.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 12:55
Stvarno lijepi pogled iz kuhinje.Tak i ja volim ,dok kuham da gledam cvijeće.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:03
Evo Trisa,sad ja idem tvojim stopama ...moja jucerasnja kafica u carsiji je zavrsila u cvijecari hehehehe,gdje sam pronasla ovu ljepoticu,koja je bila i snizena 30 % tako da sam je platila 6 eura ...

Ima prelijep miris...i danas sam je presadila u malo vecu vaznu,tako da sam dodala i novu zemlju ali njenu nisam odstranila jer me je bilo strah da joj necu naskoditi,jer jos uvijek je u cvatu...!!










Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:14
Predivan je Jasmiiiin..Dugooooo dugooo ti krasio dom...Moj je još na oporavku,poslije onih šokova od toplo-hladno...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 18:52
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Predivan je Jasmiiiin..Dugooooo dugooo ti krasio dom...Moj je još na oporavku,poslije onih šokova od toplo-hladno...



Hvala ti Ali ... moram mu jos ocistiti liske,ali zeznula me je kisa danas,pa cu to odraditi sutra !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 19:04
smile227dzomba, pa fantastično, takomi je drago, tvoj je već u cvatu, ma baš neka si se počastila, moći ćemo pratiti što se događa. Ja sam svog presadila odmah na isti način kao i ti, bojala sam se previše čačkati samo sam mu na staru dodala nove zemlje i malo veću posudu.
Uživaj u njegovoj ljepoti, danas sam svoga malo pošpricala po lišću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
marya View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 21:30
Dobra večer!
 
Htjela bih pitati vezano uz plod stefanotisa. Naime, prvi put smo danas primijetili na njemu takav plod i nigdje ne možemo naći nikakve informacije vezane uz njega, barem ne malo šire, pa ako bi netko htio objasniti bila bih mu vrlo zahvalna.
Hvala puno!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 19:03
Ljudi luda sam, nije me bilo od petka,  moj ljubimac stefanotis ima danas 6 požutjelih listova, a otpala su mu dva pupoljka.
U hodniku gdje stoji spustila sam venecijane, onako rašireno, tako da je možda imao mrvicu manje svjetla nego inače, za zaljevanje ne znam - zemlja mu je mokra ali ne pretjerano, u loncu nema dolje vode, a temperatura se nije mijenjala - možda je bilo oko +15, ali to bi morao bez problema izdržati.
Poludit ću ako mu se nešto dogodi.
Jedino što bi moglo biti je to što je bilo malo tamnije nego inače i malo hladnije nego inače, ako je osjetljivija biljka to bi moglo biti.
Molim dali netko ima kakvih sličnih iskustava.smile85smile226
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 19:25
Triša, dont panic!Imala sam isti problem,kod nas nije bilo grijanja par dana,pa je temperatura varirala,nikada ispod 13s..Mom stefanotisu za par dana pozitilo je i otpalo više od pola listova,ja sam bila očajna.Onda sam ga premjestila na prozor,na kojem ima dosta svijetlosti i sunca(kada se pojavi na nebu),zalijevam ga kisnicom,i to cesto ,cim vidim da mu je zemlja poprilicno suha,jer on ne voli suhu zemlju,a niti previse vlaznu...I evo baš ovih dana vidim ima nove zametke,sad ne znam jel to cvijet ili su listovi,ali bitno je da se adaptirao...Znaci trebat ce mu vremena na adatapciju.ali evo uskoro ide proljeće,i toplije vrijeme,pa cemo ih iznijeti napolje i bit ce zahvalni i lijepi...Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 20:16
Hvala ti alisasmile128jedino mu se to moglo dogoditi, jer me nije bilo par dana pa su mu se uvjeti malo promijenili.
Ništa i ja ću svoga staviti još bliže staklu, sad ne idem nigdje, pa će se valjda aklimatizirati, zbilja bi mi bilo žao da mu se nešto dese, a već mu se desilo-užas.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 20:30
Trisa,bit' ce to sve ok...vratit ce on tebi ljubav koju mu pruzas!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2009 u 20:59
Hvala, malo ste me utješile, ali nisam baš sigurna, stavit ću sutra slikicu, još da vidim što će se događati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 22:37
Stanje mog stefanotisa sve je gore, nadam se samo da neće potpuno umrijeti, bar da ostane živa stabljika, pa ćemo sve ispočetka.
Najprije je bilo nekoliko žutih listova
 
Sad su skoro svi požutjeli
 
 
Suše se i pupoljci, i sada je već skoro sigurno da se cvjetovi neće otvoriti
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 22:58
 Ajoj, ova biljcica je moja tiha patnja, ali nikako je ne uspijevam imati...jednom sam dobila grancicu - nije se zakorijenila, onda sam u par navrata sadila listove - pa opet nista... smile43
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2009 u 23:14
Trisa,slazem se s tobom..i nije bas u dobrom stanju...ja sam je kupila nekako odmah poslije tebe i Hvala Bogu jos uvijek je Ok...da kucnem u drvo ...nadam se dobrom i za tvoju...


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 08:22
Trisa, stavi ga na najsvetlije mesto bez promaje i ne preteruj sa zalivanjem , tek na 7 dana, vise ga orosavaj. Tacno je da ne voli nagle promene temp. zimi mu je potrebna konstantno hladnija (moj je na 15 C) . Ako i odbaci lisce i cvetove oporavices ga preko leta kada ga izbacis u dvoriste.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2009 u 09:48
Evo,Triša,da te malo utješim.I kod mog stephanotisa je dosta listova opalo i sada trenutno ima samo šest listića.Izgleda da ne trpi nimalo promjene mjesta ali se ipak nadam da će se obnoviti.Ovako trenutno izgleda
 
 
 
A ovakav je bio kada sam ga kupila
 
 Slika nije baš najbolja sorry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.