Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Suncokret – lat. Helianthus annuus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Suncokret – lat. Helianthus annuus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 11:39
Ja sam ih imala u cvjetnjaku i na moju veliku žalost,nije bilo ništa od njih,a oni koji su bili vani direktno zasijani u red,s tima nisam mogla vladati,bili su pravi divovi!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2012 u 20:27
možda ima nade onda za moje :D crveni su od svjetlo do tamno crvenih i očekujem ih s nestrpljenjem :D .
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 19:03
Planiram posijati sjeme visokog suncokreta (ukrasnog) kao zaštitu od pogleda uz žičanu ogradu. Kako se nisam toga na vrijeme sjetila već sam na tom mjestu posadila lukovice gladiola i to cijeli jedan red odmaknut od obrade cca 10 cm, s razmakom između lukovica po cca 10 cm i one su već nikle. Plan mi je saditi još dva reda gladiola i to jedan sutra, a drugi kad nove izniknu.

Pitanjce, ima li smisla ovdje "utrpati" suncokrete. Vjerujem da to ne bi loše izgledalo, ali ne znam da li bi biljke imale dovoljno prostora za rast.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 14:46
Zribal ,visoki ukrasni suncokret je isto dok se razraste pravi div,tako da mi se čini ,gladiole i suncokret ti baš ne bi išli skupa,mislim da bi one otišle zbog njega ,jer je on visok i stvara sjenu manjim biljkama.No ništa te ne košta,ja nisam neki stručnjak,svaki čovjek može eksperimentirati s nečim i može sam zaključiti da li je nešto ispravno ili ne. Ako ti tako uspije,to ti može biti samo jedno novo iskustvo i saznanje da ti je uspjelo nešto što se nekome drugome čini nemogućom misijom.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 22:36
Od mojih posađenih u zemlju još ništa a one koji su nikli u teglici posadila sam i na očigled rastu . Jučer sam posadila i "teddy bear " i sada sam u isčekivanju hoće li izrasti. Prvi puta se veselim kiši :D jer sam sigurnija da će posijano i posađeno uspjeti :D
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 22:51
Stonka i bolje da ti još nisu niknuli,sad bi svi otišli,ovo glupo vrijeme i njima jako smeta.Suncokret naročito ne trpi hladno vrijeme i začas ugiba ako mu je prehladno!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2012 u 23:07
Dobro si ovo napisala monstrea. Ma, imam problem sa susjedovim plastenikom. Kupili smo plac, napravili kuću s prekrasnim pogledom na ravnicu i oranice, a onda susjed postavio plastenik pola metra od međe i dužinom cijele moje parcele. Sad izgleda kao da sjedim u balonu. Htjela bih to nekako ozeleniti i zato mi na um pali suncokreti. Da gladiole nisu već nikle ja bi njih izvadila i posijala suncokret, ali sad mi žao. Ovo će biti moje prvo proljeće u novoj kući i nemam nikakav osjećaj za taj prostor pa se još snalazim. Da je plastenik tu bio ranije ja bih već o tome razmislila, ali meni to zelenilo treba što prije, a ne da čekam da naraste za koju godinu. Pokušat ću ovako kako sam zamislila pa ćemo vidjeti. jedino me sad muči razmak između dva suncokreta, pa ako znaš, molim te napiši mi.

Na ovoj slici se dobro vidi moj problem - plastenik. Ovako je vrt izgledao na jesen.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 00:20
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

   Stonka i bolje da ti još nisu niknuli,sad bi svi otišli,ovo glupo vrijeme i njima jako smeta.Suncokret naročito ne trpi hladno vrijeme i začas ugiba ako mu je prehladno!



Jupiii znači ima još nade za naaas ! Nadam se da će sakriti ružnu ogradu i poglede susjeda a s obzirom da su crveni posebno im se veselim Fala baš sam utješena .
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 09:53
Imam nesto sjemena visokog suncokreta viska
pa ako netko zeli, samo se javite, u zamjenu razveselila bi i mene kakva sjemenka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 12:27
Eeeeeej ljudi ,evo me! Imam posla pa nisam baš ovdje ,ali ništa me ne može spriječiti da malo virnem! Ovako Zribal,ja da sam na tvom mjestu,sad bih stavila te suncokrete,a za jesen bi isplanirala tu posaditi par Thuja onih za živicu i imaš trajno riješen problem.Osim što imaš lijepo zelenilo,imaš i lijep miris na borovinu.Mi isto imamo živicu od Thuja,meni je to nešto prekrasno jer imam dojam kao da sam na moru.No dobro da ne skrećem s teme jer ovo je tema o suncokretu,pa ćemo i pisati o njemu.Ja sam suncokret uvjek sadila na razmak jedan korak ili možda nekad i manje,uglavnom nekih 40-50cm.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 12:31
Da Stonka kao što sam i napisala bolje da ti suncokreti još nisu vani jer bi se smrzli,ja svoje još nisam sijala niti planiram dok god dobro ne utopli,za njega nema brige da neće doći na vrijeme,jer kad je lijepo i toplo on je začas vani i ako ga se pravilno održava i tretira raste ko lud!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 16:39
Jedino se bojim da ih nisam preduboko posijala jer oni koje sam upiknula samo u zemlju tanjim dijelom prema dolje već niču :S Hvala ti M. na utješnim riječima vidjet ćemo ovo je tek moja prva godina vltralenja imam još vremena naučiti tek sam Proklijalo sjeme :D
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 19:42
Za sve postoji pri puta.Dok sam došla MM bila sam totalni tutlek što se tiče bilo kakvih biljki,bilo da se radi o cvijeću ili povrću.S vremenom sam sama štošta naučila i evo sad se već 12g. bavim biljkama,povrćem i cvijećem,no još uvjek mi se dogodi da negdje kiksam. Evo i sad mi se dogodilo nešto što mi se u ovih 12g.nije nikad dogodilo,a to je da su mi se pola flanaca cvijeća i povrća smrzli,jer nisam dobro postupila s otvaranjem plastenika ,jer sam ostavila otvoren prozor i nisam bila kod kuće.Na žalost dogodilo se to što se dogodilo.da sam kojim slučajem ostavila zatvoreno ,a da je prigrijalo sunce ,sve bi se skuhalo.Eto vidiš ljudi griješe i uče cijeli život na svojim greškama,neka te to ništa ne poljulja ,nego glavu gore i reci,Ja to mogu,ja to znam i nisam sama u tome ako mi nešto nije uspjelo,drugi puta ću znati bolje postupiti!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Stonka View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 124
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stonka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 22:11
Mene za sada izgleda fala Bogu prati početnička sreća :D . Uh žao mi smrznutih biljčica mogu samo zamisliti kako je to ugledati.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2012 u 22:32
Nikako,crno i jadno....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 01:38
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Nikako,crno i jadno....

monstera, pa mislim da nije tako kasno da se još posiju. Tongue
MPK je posijala par sjemenkiu vrt, a par u teglice od jogurta.
Vidjet ćemo kako će uspjeti presađivanje u vrt i dal će opstati od puževa;
prije par godina sve su popapali.
Nadam se da će ove godine uspjeti (zalijevam sa talogom od kave) Wink.
Mislim da su moji obični - žuti. Vaši u raznim bojama su predivni Clap. Skupite malo sjemena.
Sretno sa divnim cvjetićima.

Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 09:32
Silvy,nisi me razumjela,ne radi se kod mene o sucokretima nego općenito o svim flancima povrća i cvijeća.Suncokret još nisam sijala,niti mi se žuri po ovom glupom vremenu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 11:01
Joj monstrea, zaista žalosno i crno. Gledam ove svoje ruže stablašice, hortenzije i bugenviliju i da nije ovo malo nade u meni najradije bi ih isčupala i bacila u kompost. Par sati mraza i malo naše nepažnje i sve ode u nepovrat. Uvijek sam bila oprezna kad su biljke i mraz u pitanju i ne znam šta mi bi da moju jedva uzgojenu bugenviliju tako riskiraam. Ali, još se nadam, valjda nije zaista cijela smrizla, sve mislim da su stradali prvi listići.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2012 u 11:56
Da,evo kod nas se čak i orahu smrzli listići,od ploda znači ,ništa!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 19:50
zribal i kod mene su smrzli prvi istjerani listići, ali evo već su novi potjerali, vjerujem da ćeš i ti imati sreće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.