Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kala - Calla - Zantedeschia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kala - Calla - Zantedeschia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 35>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 08:58
evo i moje
 
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 10:58
nisu dva gomolja.ustvari tu kalu sam dobila iz njemačke od šogorice,i ko zna što su oni tamo križali!slavonka,tvoje kale su prepredivne.jesu to one koje su na početku bile žućkaste?smile64
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 11:23
kolko ih cesto i zalijevate i dal su vam u strogom hladu?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 13:18
Originalno poslano od člana Mala Boo Mala Boo napisao:

nisu dva gomolja.ustvari tu kalu sam dobila iz njemačke od šogorice,i ko zna što su oni tamo križali!slavonka,tvoje kale su prepredivne.jesu to one koje su na početku bile žućkaste?smile64
Hvala Mala Boo.Na početku je bila čisto bijela,sad dobiva roza boju i primjetila sam da cvjetovi duže traju nego kod obične kale i da su dosta čvršći,već 2 tj.ima cvjetove i stalno novi izlaze.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 13:19
Originalno poslano od člana vida7hr vida7hr napisao:

kolko ih cesto i zalijevate i dal su vam u strogom hladu?
Vida ja svoju svaki dan zaljevam,na balkonu mi je i prži ju sunce,mislila sam da će joj zbog sunca cvjetovi kraće trajati ali ona je neumorna i ništa joj ne smeta.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 13:26
stvarno ti je prekrasna! Ja sam svoju kupila vec gotovu i onda mi je postala sumljiva pa sam skuzila da joj je premala tegla i presadila sam je, ali u teglu bez rupe. stavila sam drenazu pa me sad malo strah zalijevanja. ne uspijeva mi bas, ne znam u cemu je problem :(( imala je 5 cvijetova, sad su se poceli susiti :((
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 14:08
nema na čemu,slavonka,stvarno su prelijepe!!!moja roza nije ni izrasla,krepala je još u zemlji!smile43
ja svoju zaljevam svaki drugi dan,i stoji mi na balkonu u recimo polusjeni (ima šarenu hladovinu od drveta).kale su močvarne biljke koje hoće puno vode,i malo sunca.i vele da ih je dobro špricati po listovima ali se cvjetovi moraju zaštititi.vidiš,svatko ima svoj način brige o njima!
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 17:31
pa da, bas to kaj velis. s time da ja jos uvijek eksperimentiram s njom, valjda nebu i moja krepala. jel istina da su kale ljubiteljice usiju? jer sam taman istrijebila uzasne usi pa ne bi htjela jos jednu najezdu smile108
Na vrh
Mala Boo View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mala Boo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 17:57
ja to baš i nisam čula za uši...a s čim si ih potjerala,da znam za nedaj bože??!!!
[IMG]http://smiley-msn.com/Smileys/Super-smiley//Smiley-msn.com-Super-Smiley-41065.gif" />   
Na vrh
vida7hr View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vida7hr Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 20:43
usi su mi bile na crassuli, kaktusu i nolini, a sad su malo napale gardeniju. kupovala sam prirodna sredstva na bazi buhača, ili ono od dr. (mislim) woolfa. treba biti uporan, ali djelotvorno je. :)
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 09:40
Kale su vam prekrasne i svaka je lijepa na svoj način.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2009 u 21:48
moja žuta je potjerala
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 08:34
još jedna kala cvate
 
čovjek uči dok je živ
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 13:59
WAO,crvena
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:42
nekako joj je cvijet čudan i jako debel,mislila sam da izlazi kržljavi list jer je bio zelen.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 19:15
ma važno da je lijepa
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 19:41
predivna je
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 08:59
Ja imam ljubicastu kod mame mi je. Sad, ja bih uzela jedan dio gomoljčića, jer je pustila oko 6-7 stabljičica. Može li mi netko pomoći savjetom kako i kada da to napravim?
Voljela bih da mi procvjeta, i meni i mami, ove godine. Ali vidjet ćemo. Prezimila je vani na balkonu, mama ju je izvadila iz zemlje i pustila da se listovi osuše, a u ožujku ju je stavila natrag u zemlju i počela zalijevati. Nije odmah potjerala, treba joj neko vrijeme.
Sad ima puno izdanaka, a ne znamo kako s njima. U tegli je.
 
Evo, nasla sam i sliku od prosle godine
 
 
Na vrh
Griff View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Griff Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2009 u 11:53
Nadam se da će mi netko moći odgovoriti na pitanje Smile
Jutros sam kupila preslatku malu žutu kalu, no čini mi se da je u premaloj teglici, korjenje joj ide van kroz rupe... zanima me smijem li je presaditi sada dok cvjeta?



Nikada nisam imala biljku s lukovicom, pa ne znam što s njom ujesen. Trebam li je prestati zalijevati da sama ostane bez listova, ili joj porežem listove? Isto tako, čula sam da neki lukovice vade iz zemlje i čuvaju ih na prozračnom, hladnom i tamnom mjestu, dok drugi lukovice ostavljaju u zemlji i jednostavno ih do proljeća ne zalijevaju, što je bolje?

Pošto imam biljke koje vole špricanje po listovima, zanima me voli li to kala? Ne bih je htjela uništiti, nadam se da ne zamjerate na početničkim pitanjima.


Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2009 u 12:13
Ja sam svoju presadila odmah, nije joj ništa bilo. Ovako, pokušali smo ostavljati u zemlji, strunula nam je, ali valjda ju je napalo nešto. Ovu smo ujesen prestali zalijevati i izvadili van iz zemlje (kad je bila suha zemlja, zajedno s lišćem). Pospremili smo u preznu teglu, amlo papira ili nešto slično. U rano proljeće je mama posadila i dosta zalijevala (paziti da se ne smrzava, posebno ako je zemlja vlažna/mokra). Dugo je trebalo da nikne, ali je niknula. Još uvijek su tanki listići, kojih 10-15 cm u visinu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.