Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 23>
Korisnik
Poruka
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 06:54
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

hvala schumy, slika nemam, ne cvjetaju mi lijepo kao tvoji,
na žalost ovaj sa slike je pokojni, sad kad gledam prvu sliku, čini mi se da se i vide neke sitne napasti na tijelu kaktusa

Natalija, dobro jutro, vidim da si ranoranilac. Da, ovo po kaktusu su vunaste uši, kod napada ja to tretiram sa alkoholom i "baby-štapićem". Šteta, baš lijep kaktus, dali ih imaš još od ove vrste?
Pozdrav.........scchumy

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 06:51
volim se ustati ranije, dok su moji još u carstvu snovai na miru poppiti kavu uz ove prekrasne slike Wink
to mi je jedino tiho doba dana

ove vunaste uši uopće nisam primjetila dok nije bilo prekasno, kaktus je već bio gotov, samo je promjenio boju i cijela jedna strana (do zida, stajao je na prozoru između stakla i škura) je bila prekrivena tim bijelim točkicama

imala sam sreću da se nije proširilo na druge kaktuse koji su bili uz njega, zato sad svako malo provirim kad stignem

imam još, mislim, 2 jako slična tome, ako trebaš 1 , proslijedim ti ga
ne znam zašto, ali jedan se ljetos savio, mislila sam da je i njemu odzvonilo, ali ne izgleda loše ni bolesno, samo što je promjenio smjer rasta...
možda je uzrok težina... nisam sigurna, moram priznati da sad izgleda prilično prosto LOL

drugog sam dobila kao uskrsnog zeca, tj. iamo je uši, oči... mrzim kad unakazuju biljke na taj način - silikonskim vrućim pištoljem i kad im zabadaju žice u tijelo
i on ima čudnu formu, morati ću ih slikati da vidite o čemu se točno radi

pravi su komedijaši
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 07:17
I meni se tako "polegnu" pa izgledaju kao morski krastavac. To je bolest mammillaria, one nemaju čvrstu strukturu tijela kao drugi kaktusi (cereus, npr.) pa se kod obilnog vlaženja (čitaj-zalijevanja) polegnu. Tu nema lijeka da ih ponovno uspraviš. Ja pokušavam presađivanjem osoviti ih "na noge" da stoje uspravno, nekad mi uspije nekada ne, onda ih ostavim u tome položaju do idućeg presađivanja......
Pozdrav............schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 15:12
Dobar dan , moja mammillaria spinosissima cv. UN PICO i dalje u cvatu "sve u 16" (!!??) pa me i dalje razveseljava svaki dan!
Komentare molim!?











Pozdrav............schumy smile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 16:22
Schumy,dobra je ova tvoja mammillaria. Neobično je vidjeti kaktus koji cvjeta preko zime, barem meni kontinentalcu. Na kojoj temperaturi prezimljava tvoja mammillaria ? Kako je sa vodom ? Dali ju zalijevaš preko zime ?

Evo moje m. „un pico“. Prošlu sezonu je cvjetala skoro dva mjeseca bez prekida. Ovih dana sam pobrao sjeme sa ove mammillarie. Početkom proljeća ću probati prvi puta sijati sjeme kaktusa i ostalih sukulenata .
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2012 u 16:29
Uh dečki,kako su vam lijepe ove mammillarie,ja isto imam ovakvu,dobila sam je najesen i još mi nije cvala.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 07:11
Dobro jutro, Pinus i ostali forumaši, ja sve svoje kaktuse preko zime uzimljavam u "zimovniku". Imam tri (3) "zimovnika", a ova "un pico" je u mojoj kancelariji u firmi, ambijent je:
1.) Pozicija je na prozorskoj dasci, okrenuta na jug, ako ima sunca izložena je suncu oko 4÷5 sati (od 9,00 do 14,00)
2.) Temperatura (prohladno), to mi najviše odgovara za posao kada sam u uredu
3.) Zalijevam ju oskudno, svakih 10÷15 dana doslovce par kapi odstajale vode iz slavine
Pozdrav..........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 07:19
Objavljujem i "susjeda" ove moje gore prikazane mammillarie, to je mammillaria elongata, koja ovako lijepo "samozatajno" cvate cijelu zimu......











Pozdrav..............schumysmile213
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 09:55
to je m. gracilis
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 09:56
Originalno poslano od člana Gricka Gricka napisao:

to je m. gracilis

Dali si sigurna?
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:00

100 %

 

Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:06
Provjerio u mojim "knjižurinama" imaš pravo 100%, bravo!!!
Puno hvala, trebaš pelcer?
Ja bih trebao mammillaria duveii ako imaš?

**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:14
imam je, duwei također, moram vidjeti da li d.ima malenih pa javim
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 10:31
Što od mojih kaktusa nemaš, za razmjenu, dali trebaš coryphanthu scolymoides, npar? (to je ona kojau sam objavljivao u cvatu (?!)
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
tara2009 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tara2009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2012 u 12:34
e schumy nije mi cvijetala mamillaria marxiana,a i neznam staviti slike na forum pa ako nekog zanima imam kaktusa za razmjenu nek posaljem mail ja im posaljem slike....
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 10:20
nema schumy duwei pelcera, nekako i ovaj izgleda jadno
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 12:05
guglam tu duwei da vidim kako izgleda pa možda naiđem na nju, moram priznati da me jako podsjeća na jednu koju imam
identificirana mi je kao bombycina ssp perezdelarosae

meni su one jako, jako slične jedne drugima, a da ne kažem da ih još mješam i sa drugiom vrstama,
valjda ipak treba čekati cvjetiće da bi se moglo odrediti vrstu kaktusa

naišla sam i na jednu super stranicu o mammillariama, možda nije stavljen link pa evo sve o mammillariama na engleskom

u plodinama su dobili divne, prilično velike mammillarie, e sad koja su točno vrsta... to ne bih znala reći
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 12:08
i usput da pitam, je li i ovo mammillaria


na slikama je ista biljka, kliknuti na sliku za povećati je
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 12:53
Ovo su moji cvjetaci, mozete mi pomoci s nazivima. I dal je koji Mammilaria...
1.
2.
3.
4.
5.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 12:56
Pinus, nana, Gricka, schumy,
ne znam šta im radite da su ovakvi, sve pohvale na prelijepim rascvjetalim primjercima svima Clap

                  
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.