Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 82>
Korisnik
Poruka
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2013 u 22:37
Ja imam jednu mucenicu, pa mi treba vase iskustvo i savjet. Skratila sam joj dugi vrat i ostavila 10-ak sasvim malih listica i tog vrata oko 3 cm. Ima li sanse da pusti zilice u vodi u sred decembra? Je li ikom ovo uspjelo? Unhappy
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2013 u 22:40
Inace, bila je vec u zemlji cio mjesec i nista, pa sam je prebacila u vodu. Mozda ce se kad pusti zilice u vodi, posle lakse primiti u zemlji? Ipak ce imati kakav takav korjencic...
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2013 u 17:43
Kacunak mislim da bi više sreće imala kada bi otkunula listiće i posadila ih odmah u zelju. Imala bi mlade zdrave biljčice, a ovako baš ne znam hoće li se razviti mlade biljke iz "vrata"
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Iris1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Iris1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2013 u 21:45
Kacunak, moje mišljenje je da trebaš posaditi odmah u zemlju i prekriti prozirnom vrećicom. Ovako, bojim se da se neće spasiti. Treba biti strpljiv.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2013 u 22:42
Hvala vam objema. Jedan njen veci list sam vec posadila, pa valjda spasim ili tu rozeticu bez korijena, ili list. Jedva cekam mart smile219
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2013 u 05:43
Kacunak, dobro ti Iris veli. Odmah u zemlju i pod najlon, tako će ići najbrže.  Mogu se one zakorjenjivati u toplome i u ovo doba godine, samo strpljenja treba. 
Uvijek ti je bolje odmah u zemlju, zato što u vodi razvijaju korijen prilagođen vodi, a taj je drugačiji od onoga prilagođenom zemlji. Kad biljku s vodenim korijenom staviš u zemlju, njoj treba vremena da taj korijen prilagodi zemlji, i onda joj treba dugo da krene, pa tu opet gubiš u vremenu.
 
Kad zakorjenjuješ vrat, možeš ga malo ostrugati, (kao što se struže mrkva), onda kreće brže. I uvijek sadi u svježu, novu i čistu zemlju, ne u staru u kojoj ti je već nešto raslo. I kad zakorjenjuješ, odlično je staviti dosta perlita u zemlju, da bude vrlo lagana i prozračna, to isto ubrzava stvar. Ako nemaš perlita, jednom sam na slikama jedne uzgajivačice iz Češke vidjela da ona u zemlju miješa mnogo šumske mahovine, pa možeš i s tim, jedino mahovina vremenom trune, pa zamlja opet postaje  teža, a perlit ne trune.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2013 u 21:56
Hvala puno, divni ste, jako mi je stalo da mi ova ne propadne. Cak sam ispod saksija stavila tanji stiropor na prozorsku dasku, da im ne bude hladna podloga. Evo cvjetaju skoro sve! Dajem sve od sebe. smile95
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2013 u 22:34
Još jedna iz lisne reznice



Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2013 u 21:29
smile141
Na vrh
komadek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2012
Lokacija: koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje komadek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2013 u 11:44
superClap

Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 17:19
Ja sam jednu od svojih obukla u praznično ruho i poklonila svekrvi...

Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2014 u 21:28
Blago svekrvi! Tina, ne javljas sta je sa onim drustvancem sto si kupila, one cetiri? Jesu se malo probudile?
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 00:55
Joj da, zaboravila sam! Sve cetiri su zive i zdrave. Jedna se sprema na cvatnju (mislim da ce joj trebati nekih mjesec dana da procvate), drugoj tek izbijaju cvjetne stabljike, a preostale dvije imaju dosta novih listova pa pretpostavljam da ce i cvjetici brzo. :-)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 09:24
Super! Kad bude vecina u cvatu da nam sliknes da vidimo kakve su boje! Ma joj kakve god da su, svaka je ljubicica najljepsa na svijetu...
Na vrh
Tina :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 39
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tina :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2014 u 21:24
Naravno! ;-) Bas su fino krenule, jedno vrijeme su stagnirale i oni mali pupovi koje su imale kad sam ih kupila su se osusili pa sam vec pomislila da ce mi sve propasti, ali eto... Malo brige, ljubavi i gnojiva cuda cini.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2014 u 22:21
Danas sam kupila tri koje nisu u cvijetu, ali sudeci po listovima, takve nemam. Bas sam obradovala samu sebe Star I cijena je dobra, 11,50 kuna. Sve tri! Ima li kraja ovoj ljubavi prema ljubicicama, prijete da mi kucu zatrpaju...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2014 u 20:04
kaćunak, bila je to jako dobra kupovina! Thumbs Up Ma već ćeš ti pronaći mjesta za njih! Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2014 u 21:25
Tako je, smjestila sam ih za pocetak odvojene od ostalih dok ne vidim da li su zdrave. Listovi su sasvim ok, zdrave, jedre, nista nisam uocila ali vidjecemo. Neprijatelj je sitan-ali dinamitan Smile Mozda se krije negdje. Ali presrecna sam. Na jednoj su bila tri poodrasla izdanka, i njih sam posebno posadila.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2014 u 21:40
uvijek se nađe mjesta za nove biljke, samo se ne smije razmišljati o tome prije kupovine jer onda nema... kada se kupi onda se i pronađe mjesto za nove stanare.
 
fascinantno je kako svatko ima neku biljku koji skuplja i voli.
 
Kacunak nadam se da cemo uskoro vidjeti i ta tri ljepotana na slikama kada procvijetaju.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2014 u 23:32
Obzirom da mi je uvijek vecina u cvijetu cak i sada po ovoj magli i nedostatku svjetla, sacekacu i na ove tri da procvjetaju i saljem vam slike da vidite... U pravu si, svako ima svoje ljubimice! I uvijek se nadje mjesta! Ponekad pomislim da me samo ovde ljudi sa foruma u potpunosti razumiju kad je u pitanju ljubav prema biljkama.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.