Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 13:50



Proljeće, ako imaš uvjete za sijanje ja bi poslušao savjete od Tea i Emilly. Uvjeti su bitni. Znači nakon klijanja puno difuznog svjetla, odgovarajući supstrat, vlaga i toplota.

A što se tiče uzgoja adeniuma ja se držim savjeta da dokle god adenium ima lišće dotle ima i potrebu za vodom bez obzira što je sada početak zime. Svoje adeniume redovito zalijevam. Čak ih držim na konzervama tako da kada sunce zasije ugrije i tegle. Na taj način dobe više svijetla ali i toplote i to u pravom trenutku. Osim sunca i vode mislim da je jako bitan i supstrat. Supstrat mora biti propustan i hranjiv. Ako je supstrat bez komposta ili humusa isto je po meni sve OK. Samo tada treba prilikom zalijevanja i prihranjivati. (NPK + mikroelementi)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 07:56
smile113Dragi ljubitelji adeniuma,gledam i vaše,a moje 24 sata.
Hvala ti Bebolina!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:04
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

smile113Dragi ljubitelji adeniuma,gledam i vaše,a moje 24 sata.
Hvala ti Bebolina!
Pokaži nam te slatke buceEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 14:15
Pinus, dobra ideja ovo s konzervama. Ja sam svoje držala na praznim kutijama cigareta položenim na umjereno topao radijator, ali sad prelazim na konzerve. Duže će držati toplinu nakon što se radijator noću ohladi.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 14:40
Badava meni konzerva kad njima fali svijetlosti.Jedno bez drugoga nema smislaCry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 15:43
Andina, dobro je rekla Tea. Toplota bez sunca ne samo da nema smisla nego je i opasna. Adeniumi će se deformirati ako će biti na toplom bez sunca. Pogledaj još jenanputa sliku, kod mene tegle grije sunce a ne radijator. Ako držiš svoje adeniume na toplom a bez dovoljno sunca to je najslabija moguća kombinacija za adeniume to nikako nemoj raditi. Pogledaj gdje u svom stanu/kući imaš najsvjetliji prostor, tu je i najbolji položaj za adeniume.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 15:51
Moji su pored inače najsvijetlijeg prozora u stanu.Na taj prozor sunce piči svaki dan cijele godine ali baš zadnjih mjesec dana ili malo manje baš nikako.Zato im je bilo i otežano klijanje a drugi malecki stagniraju.Nije ništa strašno i zeleni su ali se vidi da napreduju puževim koracima.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 19:01
Tea,opeet spominješ puževe! a jooj,joooj!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 20:05
Ja si baš gledam svoje i ovaj jedan mi ima drugačije listove od drugih hm...
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 20:23
Moji svi imaju drugačije listove Wink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 21:01
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Moji svi imaju drugačije listove Wink
I mojiWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 21:02
....danasThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 21:13
Još malo, nestrpljiva sam smile188
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 21:18
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Još malo, nestrpljiva sam smile188
Nisi jedinasmile91
Godi im svaka zraka suncaEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 23:06
Cure,welcome to the clubLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 23:37
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Andina, dobro je rekla Tea. Toplota bez sunca ne samo da nema smisla nego je i opasna. Adeniumi će se deformirati ako će biti na toplom bez sunca. Pogledaj još jenanputa sliku, kod mene tegle grije sunce a ne radijator. Ako držiš svoje adeniume na toplom a bez dovoljno sunca to je najslabija moguća kombinacija za adeniume to nikako nemoj raditi. Pogledaj gdje u svom stanu/kući imaš najsvjetliji prostor, tu je i najbolji položaj za adeniume.


Ok, mičem ih s radijatora. Al strah me da će mi uginuti jer je uz sam prozor ipak malo hladno. Uzdam se u njihovu izdržljivost i vaše savjete.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 23:41
Koliko su stari ?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 09:37
Andina i moji su pored radijatora i prozora jer nemam drugačiju opciju a vidim da pomalo napreduju.Samo da imaju svijetla preko dana i ja zadovoljnaBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 13:58
Moji upravo dobili malo sunca..sretna ko ptičicasmile169
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 18:53

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Moji upravo dobili malo sunca..sretna ko ptičica . . . .

Tea u pravu si. Sunce i Adeniumi pašu zajedno kao tata na mamu. Na moju žalosti sunca kod mene upravo toliko da održava adeniume u vegetaciji, ali nedovoljno da procvjetaju. Od onog silnog broja cvjetnih pupova ostala jedna grupica cvjetnih pupova a i ta mi je sumljiva. Ne vjerujem da će adeniumi procvjetati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5758596061 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.