Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bugičini cvjeteki
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bugičini cvjeteki

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 154>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:32
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Josipo, misliš na tropski hibiskus? Dobila sam ga ovo proljeće kao malu zakorjenjenu grančicu i sad je pravi grm. Držim ga na južnom balkonu, na mjestu gdje ipak ima i malo sjene. Mogu reći da ništa posebno ne radim s njim, samo prihranim kada i ostalo balkonsko cvijeće i to sa istim gnojivom. Kako non stop sve skupa ispire kiša, tako više i ne prihranjujem, mislim da nema svrhe.

Draga moja, vidi - istovremeno smo si bile u posjeti. smile79 
je vidim u isto vrijeme...da tropski hibiskus imam ga negje u slikama al nece da cvjeta ema sanse...a imam ga vec par godina...Sleepy
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:42
Jesi pregledala temu o tropskim hibiskusima? Možda pomogne. Smile  
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 22:35
Ako sam ti ja poslala zlatnicu (Solidago), to je sigurno bilo sasvim slučajno, prikrpano uz još neku biljku. A za pacifičku krizantemu sam sigurna da sam je poslala. Drago mi je da se primila. Dogodine će biti lijep grm, samo je ošišaj nekoliko puta da se razgrmi.
Žao mi je što ti je cvijeće stradalo od nevremena, no ove smo godine, manje-više, svi u istom košu. Oporavit će se cvijeće, samo da malo sunce zasja.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2014 u 10:26
pogledat cu..neznamSleepy sta nije u redu trebao bi cvasti..al svaki put pup odpadne...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2014 u 18:26
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Ako sam ti ja poslala zlatnicu (Solidago), to je sigurno bilo sasvim slučajno, prikrpano uz još neku biljku. A za pacifičku krizantemu sam sigurna da sam je poslala. Drago mi je da se primila. Dogodine će biti lijep grm, samo je ošišaj nekoliko puta da se razgrmi.
Žao mi je što ti je cvijeće stradalo od nevremena, no ove smo godine, manje-više, svi u istom košu. Oporavit će se cvijeće, samo da malo sunce zasja.


Evo, sad sam nešto novo naučila - znači, to je zlatnica. Heart Krizantemicu već obožavam, prelijepe listove ima, a tek kad se rascvate... bit će mi je užitak gledati. Čitala sam na temi da je treba šišnuti nekoliko puta da bude grm, a sad to znam i iz prve ruke. Hvala! Hug

Nastradalom cvijeću korijen je ostao pošteđen, pa ne preostaje ništa nego čekati novo proljeće...koje, nadam se, neće biti tako jako kišovito.

Drago mi je da si mi navratila, šaljem ti pozdrav! Dođi mi opet! smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2014 u 18:29
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

pogledat cu..neznamSleepy sta nije u redu trebao bi cvasti..al svaki put pup odpadne...


To se događa i meni, upravo danas sam vidjela da je jedan pup otpao - izgleda kao odrezan. To valjda pukne u onom malom zglobiću, ako si se zagledala u stapku i primjetila ga. Inače, to je već treći ove godine da je tako otišao, ostali pupoljci normalno cvatu i to im se ne događa. Pitala sam na temi je li tko imao takav slućaj, ali mi nitko nije odgovorio. Nekako si mislim da je zbog previše vlage.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2014 u 19:46
Unatoč svemu cvijeće se prilično dobro drži.
Sutra je novi dan.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 08:25
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

pogledat cu..neznamSleepy sta nije u redu trebao bi cvasti..al svaki put pup odpadne...


To se događa i meni, upravo danas sam vidjela da je jedan pup otpao - izgleda kao odrezan. To valjda pukne u onom malom zglobiću, ako si se zagledala u stapku i primjetila ga. Inače, to je već treći ove godine da je tako otišao, ostali pupoljci normalno cvatu i to im se ne događa. Pitala sam na temi je li tko imao takav slućaj, ali mi nitko nije odgovorio. Nekako si mislim da je zbog previše vlage.
i ja sam mislila previse vlage al cim je suh sav usahne...mora dobiti vode..nez nesto uzeti za prehranu preko lista jedino...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 08:55
lucy, u pravu si, zaista se drži jako dobro. Pogotovo sjeverna cvjetna gredica uživa u ovakvim vremenskim uvjetima, sva je bujna, osim što mi pelargonije smještene tamo više ne cvatu jer im nedostaje sunca. Smile Budem poslikala, malo sam je zapostavila. Embarrassed
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 08:58
Josipa, trebalo bi probati prihraniti jer, moram priznati, ne radim to više redovito, pogotovo otkad je stalno, gotovo svaki dan, kiša. Nekako mi se sve i svašta nadvilo nad glavu, mnoštvo obaveza, pa su cvjeteki malo pali u drugi plan. Embarrassed
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 09:01
I meni se zna dogoditi da pup tropskog hibiskusa otpadne. Ja ih ponekad ne zalijevam nego samo poprskam. Možda ne cvate jer mu ne odgovara mjesto. Moji cijelo ljeto nisu cvali, a sad imaju pupove. Držim ih na mjestu gdje ujutro imaju malo sunca i podvečer.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 09:13
Drago mi je da si mi se javila i cijenim to što svoje iskustvo želiš podijeliti samnom. Moj/tvoj cvate cijelo ljeto pomalo, pup po pup, međutim dogodi se da ipak poneki otpadne. U stvari, pun je pupoljaka cijelo vrijeme i lijepo je narastao - pravi grmić. Heart 

Prvo sam mislila da mi ga srede skakavci kojih ima abnormalno mnogo ove godine. Držim ga na južnom balkonu, sunce je od negdje od 11,30 h, no stavila sam ga na poziciju da mu drvena ograda balkona ipak radi hlad kad je najtoplije. Iako, ovo ljeto i nije bilo ljeto, kod mene je non stop ili oblačno ili kiša, tako da je sada pod krovom u koliko toliko zaklonu, iako ga kiša polijeva jer često pada s vjetrom ukoso. Geek

Možeš mi reći kad mu je vrijeme za šišanje? Probala bih ga zapelcati jer mi je prelijep, a imam samo njega, želja mi je slijedeće proljeće promijeniti imidž balkona. Embarrassed
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 09:33
Prošle godine sam ga rezala kad sam ga unijela unutra i odrezane grančice zapelcala. Neke sam pelcala i nakon što sam ih u proljeće iznesla van, ne sjećam se više u kojem mjesecu i lijepo se drže.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 10:05
Puno ti hvala! Navrati mi opet. smile79
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 11:20
Baš mi je drago da hibiskus tako lijepo napreduje. Sigurno ću navratiti opet. smile79
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2014 u 22:21
Sad tek vidim da me vec 14 dana nije bilo kod tebe !
Pak mi se je sve dopalo kaj god sam vidla !
Kuscheln und kussen bilder
                                                                                        
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2014 u 07:11
ja na dohranim bar jednom u mj dana...ali nema cvijeta...prošle godine na suncu izgorio..a ove godine je u polu sjeni na stepenicama...doduše jesam kidala vrhove i htjela da ne bude šupalj u sredini..nekako je išao i nastranu...pa sam ga pelcala...možda i zbog toga...idem ja sad na tropske hibiskuse...imaš ti pravo...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2014 u 11:56
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Sad tek vidim da me vec 14 dana nije bilo kod tebe !
Pak mi se je sve dopalo kaj god sam vidla !
Kuscheln und kussen bilder
                                                                                        


Hvala ti, draga moja! Kako ti je super ova curka koja šalje srčeka.  smile79
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2014 u 12:00
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

ja na dohranim bar jednom u mj dana...ali nema cvijeta...prošle godine na suncu izgorio..a ove godine je u polu sjeni na stepenicama...doduše jesam kidala vrhove i htjela da ne bude šupalj u sredini..nekako je išao i nastranu...pa sam ga pelcala...možda i zbog toga...idem ja sad na tropske hibiskuse...imaš ti pravo...


A, da, svemu cvijeću treba pogoditi uvjete za rast, pa tako i tropskom. Puno ovisi i o vremenu, ali kako kažeš da si ga pelcala, onda mi je jasnije - cvijeću kojem pinciramo vrhove, a inače je cvatuće, odgađamo cvatnju. Smile Svog ću pelcati kad ga unesem u kuću na mirovanje.
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2014 u 14:13
bugi evo i mene nako dugo-dugo godina.vidim da se bugica oporavila moje je otisla u visinu i evo jucer opet pocela ljubicastiti na vrhu.cvijece ti je jako lijepo zebrovina je wow.do sljedece setnje puno pozdrava
smile79
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 154>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.