Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 09:50
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Da bi cvali nakon mirovanja trebaju prvo pustiti cvjetnu stapku pa ih tek nakon toga poceti polako zaljevati.Mozda je u tom greska.Kad ih se zalije prije nego krenu,najcesce puste lisce i ne cvjetaju.


Znači da sam sfulala,zalila sam prije i sad mi je počeo puštati prvo lišče.

Možda pusti cvjetnu stapku kasnijeWinkAko ne,dobro će se nahraniti ove godine i cvijet će biti još ljepši sljedećesmile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 09:53
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

tea hvala nadam se da si u pravu.da li da sada prestanem zalijevati

Tako su članovi pisali na prvim stranicama ove teme pa pretpostavljam da je točno.
Vjerojatno su već krenuli listati tako da ne prekineš.Nastavi da listovi mogu hraniti lukovicuThumbs%20UpMožda te iznenadi kasnije.Ako ne,bit će više sreće iduće godineWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:44
Tea, veselim se tvojoj stapki koja ce za koji tjedan procvjetat, moja je jedna stapka vec zavrsila sa cvjetanjem, a list nije dala ni jedan. Da li znas mozda sta se radi kad odu svi cvjetovi na stapci, dal se reze ili?

A druga mi je dala samo listove, od cvjetne stapke nista
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:49
Možeš odrezat al rađe nemoj.Lukovica se preko stabljike hrani tako da ju možeš kad se skroz posuši samo lagano otkinut.Neće ništa biti ni ako ju odrežeš ali ako ju ostaviš dok se ne posuši skupit će više hraneWink
Cvjetna stapka mog amarilisa je sve veća i drago mi je da te veseli smile78   a drugi kojeg sam nedavno kupila baca listove i isto neće vjerojatno cvjetat.Nećemo se plakat,iduće godine će zablistatsmile99   smile186

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 14:53
Hvala na savjetima

Tako sam i ja kupila na 2 mjesta lukovice i jedna je dala cv stapku a dr ne, imas pravo sljedece god cu ih spremno docekati, puna znanja i iskustva zahvaljujuci svima vama
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 15:08
Svi mi učimo jedni od drugih dok smo tu smile78
Očito ove godine nisu spremne cvasti ili nisu adekvatno bile čuvaneThumbs%20DownZato ćemo ih mi,kad dođe vrijeme,pravilno spremiti na mirovanje i na proljeće će nas razveseliti.Sljedeće proljeće ima da se pokažu kako trebaLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 15:14
Slažem se
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 16:06
Moja 2 amarilisa su u vrtu,kod mene su već 5 god.Kad sam ih dobila već su bili dosta veliki gomolji.
Otkad ih imam samo su ta 2,nema nijedan mali.Je li to tako treba biti ili mojima nešto fali?Mogu li se nekako potaknuti da se šire?Kod mene je zemlja crvenica koja je dosta tvrda.Može li to biti razlog?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 16:22
Nina,jesi li ih ikad vadila van i pogledala kakve su lukovice?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 17:35
Jesam druge godine nakon što sam ih posadila.Tada sam ih prebacila na drugu stranu vrta.Od tada su na istom mjestu.Oni ovdje mogu prezimiti u vrtu,pa ih nisam dirala.Ne znam je li sad kasno da ih vadim,pa da pogledam?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 07:57
Neke lukovice ne daju puno mladih jer su takve sorte ali sumnjam da baš godinama ne daju baš nikakvu mladicu.Imaju li dosta listova sada?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 08:29
Nemaju još listove,u vrtu su,a bilo je dosta hladno.Sad sam ih išla gledati,samo sam digla zemlju oko njih, nisam ih vadila.Lukovice izgledaju dobro.
Dobila sam ove godine od susjede još 3 gomolja,sad su blizu starih.Na jesen ću ih izvaditi,prekopati zemlju i dodati malo nove zemlje,pa će se valjda nešto pokrenuti.Ako misliš da bi trebala nešto drugačije samo javi,primam sve kritike i savjete Hvala Tea
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 08:33
Nina,nema na čemuWinkAko je baš jako tvrda zemlja moguće je da zato nisu dale mlade ali onda ni ove velike ne mogu puno napredovati.Zato sam mislila da ih pogledaš kako ti se čine,dali isto kao prije ili su narasle..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 08:49
U pravu si,nisu baš puno narasle.
Bar sam otkrila razlog,pa ću im probati pomoći.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 08:59
Nije to nikakav problemWinkto je rješivo,glavno da znaš razlogClapAko veliš da je zemlja tvrda,razrahli je,dodaj humusa ili kupovne zemlje kako imaš mogućnosti.Malo ju i pognoji ako možeš.Lukovice će ti biti zahvalne na tomeThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 10:30
Kakav šok sam dozivila jutros, moj predivni amarilis se potpuno objesio, skoro da nije pukao pod teretom svoja 4 prekrasna rascvjetala cvijeta, morala sam mu dodat potporanj na koji je sad privezan. Nekim čudom stabljika nije nigdje pukla. Tako da drage moje osigurajte im potporanj da mogu izdrzat tezinu svojih predivnih cvjetova.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 10:34
Drago mi je da si ga spasilaClapThumbs%20UpZasad neću stavljat ništa jer je stapka kratka ali ako jako puno naraste sjetit ću se tvog savjetaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 11:20
Nisam ni pomislila da bi se mogao tako presavinut, jer ima drugu ocvalu stapku pored sebe al ocito jadnik nije izdrzao. Glavno da je sad sve ok
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 18:31


Uploaded with ImageShack.us

Još malo i moji će se pridružiti vašima!!


A ako bude kao lani, to bi trebalo izgledati ovako:



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:36
vidim kod free da ima i lišće i cvijet.možda i moji potjeraju cvijet.za sada idu samo dvojica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5657585960 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.