Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt za  dušu by Free
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt za dušu by Free

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 251>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 4,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2011 u 23:56
Osijeća se dah proljeća, a i puno novih biljčica čeka svoj smještaj, želim da ti se sve prime smile75
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 00:31
ajmeeee do sutra bi mogla gledati te tvoje perunike i jedino reći

smile227 smile227smile227...........................
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 03:19
Predivno cvijeće a i jezerce mi se jako dopada samo da mi ga vidjeti iz bližega. Mi također planiramo jezerce napraviti i sve mi se čini sa kalupom kao i ti ! Wink Kolika mu je dubina ??? Imaš li ribice u njemu???
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 10:21
Zelenka, jezerce ti je dubine 65cm, za lopoč i ribice dovoljno, 450 litara, ribice su bile u njemu 4 godine dok ih nije sredila susjedova mačka, našli smo kraj jezerca ribe dužine 25 cm, pojela im mačka samo glave. Ali sam ovih dana našla na forumu da netko ima puno, ali puno ribica, vrt mu je nov, pa ču pokušati doći do koje ribice, lakše se prilagode ove iz vanjskih voda nego ove koje se kupe iz akvarija!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 10:37

Samo da se javim da šećem tvojim vrtom i uživam u svakom probuđenom cvjetiću, u babama koje vise, u maloj školici gdje su ti biljke koje se zakorjenjuju, u achimenesu koji ti super napreduje a moj još spava zimski san........ Hug

One biljke što nam je dala Mira sa crvenim vrhovima -PHOTINIA ja sam sve popikala direktno u kompostište ali u boks gdje je već gotova zemlja-kompost i kako kaže Šmrcko tamo se biljke najlakše zakorjenjuju. Stavila sam i grančice zimskig žutog jasmina i božikovine koje imaju crvene bobice jer moja doma već velika nema bobica.

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 10:54
Toliko toga si pokazala! smile39
Vidim da i tebi visibabe "šetaju" svuda po vrtu! LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2011 u 11:09

Korjenko, sa Photinijom sam napravila nešto slično, Dio posadila na mjesto gdje želim da ostanu, dio stavila u pijesak i s njima u školicu (zakorjenjivanje) u podrum a dio sam posadila u teglu i unijela u zimski vrt, prekrasni su mi ovi vršni pupovi grančica, zbilja su posebna kombinacija crveno-zeleno!!!

Curice primila sam na znanje vaše iskrene želje da se čim više biljčica zakorijeni!!!  Hvala vam velika na njima!  Nešto ide super, nešto se neda, a nešto nije išlo i gotovo!!!  Ono što nije išlo, zaboravljam, ni u snu mi neće pasti na pamet da tražim ponovo, od sada pušem i na hladno!!!!!  OSIM, ako mi nešto se ubaci u dvorište uz naređenje-zasadi, pobogu to se ne računa kao   #$%&=;;&&, jel da!!!!!smile156
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 11:18

Imam poslikane sličice biljaka kaj mi je poslala Mira K i Jasna. Malo bih se pohvalila njima ali želim i da dotične curice vide kako sam im zahvalna što iskazujem brigom oko biljčica!!!!  Ali imam drugi komp preko kojeg ne mogu staviti sličice a moj stari stiže za dan, dva!!!   Strpljen-spašen!!!

Hvala svima koji prolunjaju po mom uspavanom vrtu, samo da se ne prehladite!!!smile95
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 11:30
Ja bih, da su moje, obrezala sve tanke grančice na onoj većoj grmolikoj. Ostavila samo glavne grane i poneku malo deblju.
A stabalce? Naprosto  ga ošišaj po istom sistemu, tanke grančice i pri tom pazi na oblik krošnje.
Kako rekoh ja prenosim tuđa iskustva, koja sam i sama primjenila prvi put ove godine.Mislim da im nikakvo šišanje neće naštetiti, dapače imat će više snage za novo lišće, cvijet....
Ali Otok ili Lantana su stručnjakinje, pa možda da na pp staviš obje slike....
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:08
smile79
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 13:44
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Ja bih, da su moje, obrezala sve tanke grančice na onoj većoj grmolikoj. Ostavila samo glavne grane i poneku malo deblju.
A stabalce? Naprosto  ga ošišaj po istom sistemu, tanke grančice i pri tom pazi na oblik krošnje.
Kako rekoh ja prenosim tuđa iskustva, koja sam i sama primjenila prvi put ove godine.Mislim da im nikakvo šišanje neće naštetiti, dapače imat će više snage za novo lišće, cvijet....
Ali Otok ili Lantana su stručnjakinje, pa možda da na pp staviš obje slike....


Sve te male grančice treba odrezati, ostaviti samo glavne grane , pri tom paziti na oblik kakav želiš dobiti.
Mlade grane će ubrzo narasti velikom brzinom, a onda na njima i cvjetovi.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 17:43
Evo javila ti se i Otok. Ja ti prilažem link sa teme o bugenvilijama našeg CIF-a.Ako nisi, prošetaj stranicama pa....
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2011 u 20:54
Zavisi koja je bugenvilia, ako je ona standardna roza oreži je kako je rekla Otok, sve sporedne grane i napravi opet kuglu, ali ako je crvena ili narančasta onda je samo malo oblikuj i prprijedi. Stavi je na svjetlo čim prije, mislim da nema dovoljno vremena da se rascvjeta.
Krasna kolekcija kućnog i vrtnog cvijeća Clap
život je more
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 00:19
Otok, Baka i Lantana, i ne znate koliko ste mi pomogle, veliko vam  hvala. Budite sigurne da sam sve, što sam god našla o bugenvilijama pročitala ali iskustvo iz vlastite ruke je ipak prvo.  Bugica stablašica je u svijetlom negrijanom podrumu na mirovanju, nema ni je dan listić, a  visoka stupasta je u zimskom vrtu, ima tisuću malih grančica sa puno mladica, i tjera listiće kao luda, kao i lani kad nije cvala. OK, obrezat ću je kako je cjenjeni CIF-ov konzilij odlučio. Samo jedna nejasnoća, kada? Mogu li već sada ili da još malo pričekam?   I da, Lantana, obje bugice su, (a kakve bi drugačije bile) lila-lila!!!
 
Lantana, hvala na pohvali za koje biljčice, uvelike mi pomažu da i ja brže prezimim zimu i odem u proljeće!!
 
Evo, našla i kada orezivati, krajem veljače, za vas iz toplijih krajeva a mi na kontinentu?  Ma svašta od mene, na svaki vaš odgovor ja imam još barem tri pitanja!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 00:31
Draga moja , imat ces kaj iznesti van kad dodje vrijeme za to ! Ja cu opet kasniti sa svim !    smile79
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 00:41
A tek sada kada obrežem bugice i sve zapelcam!!!   Od jesenas zapelcane, uhvatilo se nekih 7 komada!!  Ma imat ću aleju bugica, naravno višak novozapelcanih dijelim!!!Embarrassed
 
Budala, da sam sve grančice koje sam od jeseni pelcala, rezala na dužinu 4-5 pupa,  tj dužine desetak centimetara, skoro sve bi se zakorjenilo!!! Ja pobockala grančice velike kakve sam dobila!!!!!  A to ne znači da ih neću sutra ili još nočas cveknuti škarama na par cm iznad zemlje!!! Ma učiš dok si živ, ali to moraš naučiti iz vlastitog iskustva!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 07:34
Kako ovo lijepo zvuči...aleja bugica!!! - držim fige Thumbs%20Up
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 09:02
Ma sve će biti PRE-DI-VNO!!!
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 14:55

Pozdrav vrijednoj vrtlarici!!! Neka ti se samo održe a to je zaista veliki trud za tvoje područje. Thumbs%20Up

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 06:39
free vidim da i ti guglaš o svojim biljčicama, pa baš, kao i ja , nailaziš na iste probleme, slaba je korist od savjeta koji su svi generalizirani Unhappy
A mogu samo zamisliti kakva bi mogla biti aleja bugica!

 
Time is something you can never get back..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 251>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,703 sekundi.