Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - LORIN vrt i cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


LORIN vrt i cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 111>
Korisnik
Poruka
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 11:44
Divno dvorište prepredivnooooooo!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 12:41
Sve što smo i do sada vidjeli je slatko i lijepo, a radujemo se - uvijek - i novostima!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 13:13
Prekrasno cvijeće, božur je ogroman, a azalea ima stvarno posebne cvjetove Clap
život je more
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 15:51
Sve je već rečenosmile106
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 17:23
Ajme nisam očekivala ovakvu ljepotu.Pa ti svaki dan imaš neku novu biljku!
Ovo sve u ljubičastom je lijepo ali azaleja je Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 19:00
Ovo je predivno..posebno mi je za oko zapela azaleja..predivna je
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:00
Imala sam danas podužu šetnju tvojim vrtom i baš sam uživala. Ali ne samo da je šetnja užitak, ona je i edukativna, jer kada ti napišeš latinski naziv cvijeta koji ne poznam, ja odmah progooglam i tako nešto i naučim ......Wink. Oduševila si me prekrasno i pedantno posloženim mnogobrojnim teglicama, a u njima svega...... ona cineraria je mrak, kao i žuta kockavica. Ja sam kockavicu sadila u vrt, ali mi po zimi strunula, sada si m i dala ideju, možda i ja pokušam u teglicu Embarrassed, moram te malo kopirati... pa onda Jagodin/tvoj iris, pa ova preprekrasna azaleja... ona je božanstvena. Tvoji božuri će več cvasti, a moji tek izvirili iz zemlje...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:11
Bravo Lora, stalno dovlačiš nove biljke, jednu ljepšu od druge.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:14
Originalno poslano od člana Lora Lora napisao:

Maćuhice su dijelom deložirane na novo mjesto
 
 
Ovo mi je tako slatko, to su crijepovi čini mi se...
 
 
A ona s razlogom nosi ime carska kockavica, jer je carica
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:22
Nagledala se i ja te ljepote.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:53
Ha, dvorište u sve ljepšoj haljinici. Božur je predivan i moj cvjeta. Vidiš,vidiš, potočnica nemam, čudno-ha. Vidimo se sutra oko 17,15.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:13
hvala vam drage moje, ovako me tjerate da si još više dam truda.....a da dovlačim, dovlačim, ako ovako nastavim morat ću u "nazovi" travnjak saditiWinkNadam se da će i on doći na red i da će mi ga konačno doći preurediti....
 
Danas sam se naradila, čistila i sadila novosti iz Bau....Ako stignem ujutro poslikam i objavim što je to novo....
 
Triša šetala si vrtom, zašto nisi pitala za Miosotis, sigurno bi dobilaBig%20smile.Za sutra dogovoreno....
 
Kat.Rea, jesu crijepovi, zbog njih sam skoro dobila po repu, jer sam razbijala cijeleLOL

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 02:44
Evo svratila ja malo kod tebe Lora u noćnom terminu...Vrt je super ali u živo je Thumbs%20Up.Danas sam naime bila u obilasku vrta u živo....Padala je i kiša,ali nije nam smetala, jer sam morala pregledati sve u detalje...Sve je lijepo i uredno, sve na svom mjestu, a cvijeća u kući i u dvorištu ko u priči...
Lora moram ti se ovdje zahvaliti za današnje instrukcije vezano za slike...Sve je ok i uspjela sam napraviti kako si mi rekla....Pogledaj pod Plavo cvijeće i Žuto cvijeće gdje sam stavila nekoliko slika...smile71
sutra je novi dan
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 21:02
Kao i kod Triše i kod tebe mi je pao u oči "tvoj Jagodin" iris - baš je lijep.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 21:23
azaleja
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 01:49
Morala sam navratismilie_love_047.gif.

Lonicera mi se stalno vrti po glavi. Kako i nebi, podnosi minus, cvate cijelo ljeto, naraste 10 metara.

Sad planiram, kako i kada maznuti auto. MM spava u krivo vrijeme
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 16:02
Lupetala sam se po glavi da se sjetim što sam ti trebala pronaći i evoTongue
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Ruže, prihrana i đubrenje

Gledala sam video di vrtlar savjetuje đubrenje ruža 3 puta, u proljeće, pred cvatnju i u sredini ljeta. Đubrivo je bitno da bude NPK 5-10-10, u količini pola šalice ili 2 šake.
Takođe je važno ružama dodati gorku sol ( magnezijev sulfat - koji se dodaje kao prihrana za četinjare, gorka sol), takođe pola šalice ili 2 šake.
To se posipa oko ruže na zemlju i na to se pospe kompostna zemlje da bi dovukla gliste i mikroorganizme koji razgrađuju đubrivo.

Takođe je jako dobro dodavati cvijeću, i vrtnom i u posudama kompostirano pileće đubrivo.

U moj vrt sam ubacivala i eko konjsko đubrivo, koje spada u topla đubriva i dodaje se na jesen da se obogati zemlja.Smile

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 19:31
Zaista vas volim vidjeti u mom skromnon vrtu, baš ste drage.....
 
Šmrčkice, hvala za savjet za ruže....
 
A sada je već vrijeme da vam pokažem što sam upecala u Bau.....
 
Prvo ono ciljano, što sam planirala
 
Lonicera brownii Dropmore Scarlet posadjena na mjestu Clematisa Piilu/nad lukom
 
 
 
Evo slike
 
 
Clematis montana "Grandiflora"
 
 
 
 
i slika
 
 
Clematis Piilu je sada na drugom mjestu
 
 
Fucsia  mala 29 kuna / Velike su bile oko 60 kuna/
 
 
A ova Columnea cracatau je sama poletjela za mnom
 
 
Codiaeum- Croton. Moj stari, stari, nešto zeza, pa će završiti u izolaciju na balkon
 
 
Za ovo je kriva Triša. Išla je prije kave na poštu u Konzum, a onda predložila idemo malo pogledati cvijeć......
Pogledati ha.....ma tko može samo gledati. Narvno upala je
 
Calceolaria
 
 
i Helycrisum petiolare
 
 
Nastavljam......
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 20:09
Izvinjavam se na duploj slici Lonicere, ali danas ne znam što je ne uspijevam je skinuti, molim moderatore da to učine
 
A evo i još malo slikica
 
Hoyina Aubreetia cvate
 
 
Narcissus Rip van Winkle
 
 
Jedan od zumbula
 
 
Korijenkina Anemone se lijepo razvija
 
 
Graptopetalum je počeo cvasti
 
 
 
Super stara Kalanchoa
 
 
Gerani posloženi
 
 
I Lunaria prekrasno svate
 
 
I to bi bilo sve.......do dalnjega......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 20:11
Sad sam ljubomorna, ona ima loniceru a ja je vidjela i nisam je zgrabila
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 111>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,332 sekundi.