Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pelargonije ili muškatle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pelargonije ili muškatle

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 94>
Korisnik
Poruka
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 09:06
Prehladno je, bar za naše podneblje . Mislim da neću po muškatle na piju prije Uskrsa. Lane sam uranila pa su cijelo ljeto cmoljile
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 12:10
je...ova zadnja 3 dana je bilo hladnije...ali najavljuju od sutra toplije...nadam se da više neće biti hladno!Javi kad vidiš na tržnici u Osijeku cvjećare :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 16:44
koliko god bilo toplo, barem u kontinetalno dijelu RH, nemojte kupovati pelargonije i stavljati ih van prije 15.4.
 
prosle godine je bilo lijepo i toplo pocetkom 4 mj. i svi su navalili na sadnju ljetnog cvijeca i onda je negdje oko 10 dosla hladnoca i temp do -8 *C i ostali su svi bez svega....
 
sve ima svoje vrijeme pa tako i sadnja ljetnog cvijeća. bolje je sacekati nekoliko dana i malo "kasniti" ali uciniti to u pravo vrijeme, jer ako požurite i biljka vam ozebe, stati ce u rastu i nikad nece biti dobra kao ona koja je posadita u odgovarajuce vrijeme i nije preživljavala temperaturne šokove.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 16:55
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

je...ova zadnja 3 dana je bilo hladnije...ali najavljuju od sutra toplije...nadam se da više neće biti hladno!Javi kad vidiš na tržnici u Osijeku cvjećare :)
 
 
ovih zadnjih par dana je bilo hladnije tocnije minus 6 kod mene a u nekim krajevima i do -10 ... tako da je pravo vrijeme za sadnju pelargonija.
 
Majdaa zar stvarno mislis da više nece biti hladno???
 
Jednom me je policajac zaustavio i rekao mi je da sam napravio prekrsaj, ja sam mu na to odgovorio ali mislimo sam da taj znak oznacava nešto drugo.... njegov odgovor je bio: misliti i znati nije jedno te isto..
 
I vremenski i kalendarski je jos uvijek zima, i jos uvijek moze biti hladno...
ako su i dani topli i sunce lijepo zagrije, bitna je noc i njena hladnoca, jer i najaci lanac je jak koliko i njegova najslabija karika, tako je bitna i ona najniza temperatura tijekom 24 sata....
 
jer dok se mi probudimo i sunce nam izmami osmjehe na lice, naše biljke pod okriljem noci nisu preživijele nocne hladnoce.....
 
DOK NE BUDETE SIGURNI DA TEMPERATURA TIJEKOM DANA I NOCI NECE BITI ISPOD 10*C  ne sadite pelargonije van!!!!!!!!
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 19:05
ma...jasno....nije još nikako za sadnju i stavljanje van...samo me zanimalo jel se već prodaje :) voljela bih vidjeti kakve se boje i vrste nude pa da razmišljam o kombinacijama :)
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 21:46
majda zašto si toliko nestrpljiva.ima vremena za njih.ako budeš htjela pelcere bit će kod mene oko 15 .04
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2013 u 21:48
a, ne znam...nemam pametnijeg posla...nažalost...ne mogu docekati lijepo vrijeme :)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 13:11
Čini se da s ovim vremenom nećemo niti do 15.4. iznijeti cvjetiće na balkone
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 13:22
da, Majdaaa, trebamo se mi s kontinenta još malo strpiti sa iznošenjem cvijeća na balkone, pogledaj ovdje (klik) što nam Sedum kaže!
 
moja sestra je prošli vik kod roditelja (dalmacija) iznijela pelargonije na balkon (da olakša mami) sad me malo strah da im ne bude prehladno iako su malo zaklonjene
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
patrysa09 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patrysa09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 13:24
vidjela sam da ima sadnica pelargonija u plodinama,ali s obzirom da najvljuju jos zimu mislim da cu ipak da sacekam oko 1 maja sa svim,jest da ce mozda a budu manje raskosne..ali necu da riskiram da se smrznu...Unhappy,ipak i cvjece ima dusu----
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 14:02
Nisam ih nikada kupila u nekom centru...obično kupim na pijacu od uzgajivača...strah me da ne budu bolesne.Kupila sam orhideje u trg centru koje su bile ušljive....ja bi ih voljela kupiti i posaditi....držala bi ih u zatvorenom :D
Na vrh
patrysa09 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patrysa09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 14:24
ja imam svoje sadnice ali kazem necu da ih diram do maja,neka prode ova zima,narucila sam iz slo od prijateljice visece karanfile pa cu da iskombiujem nesto
....sretno Majdaaa ,ali opetkazem ti ne zuri previse
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:10
ma, neću...nema smisla...jedan dan bude toplo, drugi dan jako hladno....dok dugoročno ne najave toplije ništa ne iznosim van.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:12
problem je trgovačkih centara, neadekvatni uvijeti i nemarnost trgovaca o njima....
 
na tržnici biljka je došla direktno iu plastenika i nakon neuspijele prodaje ide odmah nazad u plastenik.
Na vrh
patrysa09 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje patrysa09 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:35
uvjek posadim svoj raasad..i uvjek bude ok...tako vec godinama jos od moje mame seze unazad kad 69 god nitko nije tu sadio pelargonije ona ih je donjela iz Italije sa sobom...samo sto nazalost vise te izvorne starinske vrste nema ili se tesko nalazi....moj izbor su uvjek svjetle pelargonije i krvavo crveni viseci karanfili....koje toplo preporucam...izdrzljivi su i traju godinama

Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 15:39
Pozdrav! :) Evo, danas sam se prošetala kroz pijac u Osijeku i mogu reći da je sve prekrasno i šareno :D cijene su različite. Malo sam gledala te puzave slovenačke muškatle i nekako su drugačije...rekli su mi da su to te starinske koje svi imaju po balkonima, ali iskreno...nekako su boje listova drugačije, listovi su puuuno veći nego što ih ja pamtim od prošle godine pa nekako mislim da to nisu te starinske...nisam kupila još.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 21:14
Majdaaa odi u nedjelju na auto piju. Bude dva tri vrtlara i uvijek imaju dobrih muškatli, Već godinama kupujem kod istog čike Krstić ili Kristić tako nekako i što god sam kupila uvijek sam bila zadovoljna. Od kiselih kako ih on zove  preko duplih, zplana. engleskih... pa bacopa, silbera, tamjana, bidensa.... ma svašta ima, a šta je najvažnije i cijene su bile ok. Doduše ja se raspisala, a ove godine još nisam bila.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 22:55
Kisele, jel su to te slovenačke? Cijene su različite bile...5 kn, 6, kn i 10 kn za jednake puzave jednostruke. ali, još me pati boja listova....nikad nisam vidjela da je boja slična pelceru kelja :D pelceri su bili nekako rijetki s 2 dugačke grane...nisu vrhovi otkidani da budu lijepi i gusti :)

Nisam nikada išla na auto pijac....možda odem :)
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 23:43
Moje sutra idu vanka! Moram iznijeti 20 velikih saksija punih muškatli...imam engleske...francuske..obične....šatirane....!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 13:24
moji danas idu van.dosta mi ih je.
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 94>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.