Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2012 u 15:15
Eh stvarno nije fol....evo jos malo i izgurah do 3. mjeseca a jos nisam uspjela nigdje u Mostaru da nadjem lukovice amarlilisa! Lakse je naci sjeme za hašiš! !
Jedino sam jednom prilikom u OBI-ju naisla na dva amarilisa, ali vec su bili u saksiji i jedan je procvjetao, ali je bio neugledne bijele boje a i poprilicno oronula izgleda tako da mi se nisu ni malo svidjeli..... Izgleda da su Morati da dignem ruke od amarilisa i ove godine!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 00:06
Keeka lijep ti je bijeli amarilisClapClap
Danas je moj otvorio dva cvijeta od 5 koliko ih ima. Ustvari imao ih je 6, ali sam od silne pažnje jedan slomila, ali on je u maloj vazi...Cvijetna stapka je jako visoka nisam mjerila ali sigurno je visoka pola metra....Evo nekoliko današnjih slika...
 
 
 
 
Ovo je šesti otkinuti cvijet u vazi...
 
 
Na kraju još slika pojave nove cvijetne stapke drugog amarilisa..
 
sutra je novi dan
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 09:29
Jagoda, amarilis ti je predivan, savrsen naprosto. Jel to mlada lukovica iliima koju godinu? Moji ti nisu ni do koljena, al ja sam tako sretna s njim, svaki dan ga gledam i pratim napredak, stvarno su iznimni.
Mislim da ti je stapka toliko velika jer je trazio svjetlost pa se malo izduzio.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 09:52
Originalno poslano od člana SolarWindKiss SolarWindKiss napisao:

Eh stvarno nije fol....evo jos malo i izgurah do 3. mjeseca a jos nisam uspjela nigdje u Mostaru da nadjem lukovice amarlilisa! Lakse je naci sjeme za hašiš! !
Jedino sam jednom prilikom u OBI-ju naisla na dva amarilisa, ali vec su bili u saksiji i jedan je procvjetao, ali je bio neugledne bijele boje a i poprilicno oronula izgleda tako da mi se nisu ni malo svidjeli..... Izgleda da su Morati da dignem ruke od amarilisa i ove godine!
Mislim da ima rješenje i za to, pogledaj ovdje (klik)!
 
 
Jagoda prekrasan ti je amarilis Thumbs%20Up
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 10:55
jagodasmile120
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 11:55
Sada sam išla pogledati moje amarilise. Počeli su izvirivati, jedva 1 cm.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 19:41
Bebi, keeka, RS, Jagoda,
prekrasni su vam.
Bebi, žao mi je tvojih, nestalih.
Moji, tj. lorice10 su danas posađeni u vazu. Počeli su izvirivati pupoljci i listići.
Pustila sam ih na toplom u DB. Slika slijedi kada se malo odmaknu od početka.
smile169
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 10:45
Samo se mogu diviti vašim amarilisima,moji-Lorica10,polagano,ali sigurnoSmile
Baš sam nestrpljivaShocked
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 16:28
iako sam rekla da neću više, nisam mogla odoljeti bagateli i uzela sam  2 amarilisa, ovaj sa prve slike je izrastao jako visoko, više od pola metra


zato ga je manji nadmašio sa 2 cvjetne stapke



ne znam vide li se dobro crveni rubovi cvijeta

lanjski, dupli, bijeli se valjda prepao konkurencije ili da će završiti u vrtu kao onaj bivši, crveni kojeg je "pojeo mrak" ili puževi pa i on tjera pupoljčić, ali tek viri iz lukovice, nadam se da će procvjetati

od lorice su mi istrulila 2, vani u tegli, trebala sam sačekati sa sadnjom, a od kikach i kamenjar su nadam se dobro, još im vire zeleni listovi, oni su vani u tegli

Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 18:18
predivni su vam amarilisi...natalija tvoj mi je stvarno poseban, ovaj sa prve slike-stvarno bonboncic:)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 19:50
natalija smile64   prekrasno smile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 20:43
Lijepi su amarilisi. Ne može se ni zamisliti koliko ima prekrasnih boja.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 21:38
Natalija amarilisi su ti prekrasni!
Imam one klasične, bijeli, crveni i šareni. Ovi tvoji su mi baš nekako posebni!
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 22:58
Jagoda, puno hvala za link, kontaktirala sam osobu pa nadam se pozitivnom rjesenju
I sve pohvale za slike amarilisa...bas su divni
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 02:03
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

Jagoda, amarilis ti je predivan, savrsen naprosto. Jel to mlada lukovica iliima koju godinu? Moji ti nisu ni do koljena, al ja sam tako sretna s njim, svaki dan ga gledam i pratim napredak, stvarno su iznimni.
Mislim da ti je stapka toliko velika jer je trazio svjetlost pa se malo izduzio.
 
Ovu sam lukovicu kupila u MBMu negdje na jesen, dosta povoljno. Lukovica je ogromna i vjerojatno ima koju godinu.Što se tiče visine stapke mislim da je zato jer je velika lukovica. Svijetla ima dosta jer je uz samu staklenu stijenu i nije se morala izduživati. Cvijetovi su isto ogromni, promjera 19 cm, a izmjerena stapka je 55cm visine. Tri su cvijeta otvorena, dva još nisu a jedan slomljeni cvjeta u vazici...Imam još dosta amarilisa u vrtu i u vazama pa ćemo vidijeti kako će biti s njima. Ovi u vrtu nadam se da nisu smrzli jer sam ih pokrila, ali moram čekati...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 02:46
Natalija prekrasni su ti amarilisi. Ja imam dva slična dupla ali su mi u vrtu i još miruju...Crveni rubovi se vide i taj rub ih čini posebnim...Clap
sutra je novi dan
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 09:36
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Keeka lijep ti je bijeli amarilisClapClap
Danas je moj otvorio dva cvijeta od 5 koliko ih ima. Ustvari imao ih je 6, ali sam od silne pažnje jedan slomila, ali on je u maloj vazi...Cvijetna stapka je jako visoka nisam mjerila ali sigurno je visoka pola metra....Evo nekoliko današnjih slika...
 
 
 
 
Ovo je šesti otkinuti cvijet u vazi...
 
 
Na kraju još slika pojave nove cvijetne stapke drugog amarilisa..
 
Ako netko želi,ja imam mlade amarilise baš u ovoj boji u rubrici oglasi
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 09:48
ovo je moj amarilis slikan u nedilju, sad su mu otvorena obadva cvijeta, ovo je ona starinska vrsta, dobila sam ga od kolegice prošle godine, ona ih ima već 20ak godina
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 10:16
zaista je prelijep, pčeliceSmile!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2012 u 20:48
keeka,čini mi se da se i moj sprema cvjetati.Ne mogu opisati kolko sam sretna zbog toga.Znači da nisam nigdje pogrješila oko spremanja na mirovanjesmile213Sliku ću staviti kad se bude vidjela cvjetna stapka da ne pretrpavam forum sa bespotrebnim slikama.Jako me razveseliosmile84
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.