Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 18:12
Hvala vam drage moje na posjeti i pohvalama, a bio je i jedan dečko (hvala Toni), malo je sve na slikama nekako ljepše, ali niti za stvarno nije loše.



Jutros sam malo slikala oleandre, još se dobro drže, pravi su junaci, njih čak ni ne zalijevam .
Tu kod nas oni  vire iz svakog vrta, ima ih puno i u gradskim nasadima, pa su nekako uobičajeni i ne obraćamo toliko pažnje njihovoj ljepoti


















Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2009 u 20:43

Otok prelijepo. I hortenzije ti se još odlično drže.

Na Brbljaonici sam ti napisala da je grevilea ista kao kad smo je kupili. Sad MM ulazi i pita je l' ne vidim da se suši!?Confused

Pa jedna grančica je malo žuta, ali ja se nadam da to nije loš znak i za sad još iz toga ne pravim pitanje!. Zalijevam je obilno kao i sve drugo.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 00:39
Imam i ja daturu. Tvoja je krasna
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:06
Krumpirko - otac i sin, velikog sam kupila kao malu biljčicu, malog sam uzgojila iz reznice











Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:13
Joj baš me iznenadi -jeli ono crveni oleander--taj još nemam samo da znašEmbarrassed onako da ti kažem i kako si uspijela sa reznicom -da li si uzimala mladu stabljiku ili staru i koje vrijeme si ga pelcala jer ja znam da većinom u jesen tako nešto kad uradim da na proljeće imam zakorijenitu biljkua ali sd baš pošto prvi put i ja ga imam zanima me koja starost trebala bi biti da bi tako nešto mogla da i ja uradim
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:16
A ovo je moj  "voćnjak u teglama", mali agrumi, ali imaju plodove

limun





mandarina





klementina





Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 20:27
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Joj baš me iznenadi -jeli ono crveni oleander--taj još nemam samo da znašEmbarrassed onako da ti kažem i kako si uspijela sa reznicom -da li si uzimala mladu stabljiku ili staru i koje vrijeme si ga pelcala jer ja znam da većinom u jesen tako nešto kad uradim da na proljeće imam zakorijenitu biljkua ali sd baš pošto prvi put i ja ga imam zanima me koja starost trebala bi biti da bi tako nešto mogla da i ja uradim


Niho, nije baš crveni taj oleander, nešto između roza i crvene boje


Meni oleanderi najbolje uspijevaju ovako:
odrežem grančice dugačke 30-tak centimetara,skinem donje listove, stavim ih u vodu, u vodu dodam komadić ugljena, ugljen služi da se voda ne usmrdi, pa je uopće ne treba mijenjati. Kad grančice puste žile posadim u zemlju.

Ja sam grančice odrezala pred jedno mjesec dana i već sam posadila mlade oleandere
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 21:43
predivni su ti oleanderi..smile141 za limun i mandarine
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 22:02
Toliko toga prekrasnog da sam do kraja stranice pozabila kaj sam mislila posebno pohvaliti!!!Smile Svaka čast na voćnjaku u teglama!  smile141
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 22:09
Predivni su ti oleanderi,a i ovo voće
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2009 u 22:52
lijepo nema štaClap......a evo i da se pribilježim ako može scaevola, ona se vrlo lako hvata......za uzvrat prošeći mojim vrtićem, ako mogu nečim uzvratiti vrlo ću rado to učiniti.......Big%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2009 u 08:56
o kako su ti agrumi lijepi...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 01:32
Jesi li plela grane krumpirka i kako, ako si?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 09:32
smile227 za voće ,krumpirko ,olenderi...
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 11:08
Od kad ja nisam vidjela u novom izdanju tvoje kaktuse -hajde malo -neću bogami ništa tražitismile156
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 12:25
Evo da vam odgovorim

Smrčko
Pogledaj na prvoj slici krumpirka - dvije grane sam plela i vezala uz štap, treća mi je "pobjegla", nju namjeravam odrezati.
Mali krumpirko je uzgojen iz reznice i ima samo tu jednu granu, nju sam vezala uz štap da bude ravna, a male grančice koje izbijaju iz nje skidam

Lora - scaevola
jednu grančicu sam zabola u zemlju iz znatiželje da li će se primiti i uspjelo mi je.
Pred par dana zabola sam još 3 grančice, ako puste korijenje javim ti.
Jedino neznam da li ima smisla sada razmnožavati, ako je jednogodišnja biljka koja će na jesen nestati - ili se možda može održati?

Niho - kaktusi
od kaktusa sam odustala, naljutila sam se na njih jer bodu, pa sam ih razdijelila - skoro sve
A od sukulenata nemam ništa novog, a stari su pomalo zanemareni sada kad ima toliko ljetnog cvijeća. Doći će oni na svoje u jesen, kad ostalo nestane.

Evo, samo ovaj je novi





Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 15:29
Ti si Otok ipak majstor br. 1 u uzgoju iz reznica, krumpirko ti je super i mladi i stari Clap
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 15:59
Ma to je po sistemu - i ćorava kokoš pronađe zrno.
Koliko se toga ne primi..... a za nešto znam kada treba saditi, drugo sadim kad mi dođe pod ruku, pa mi se poneka biljčica smili i pusti korjenčiće

Najveći otpor do sada pružao je plumbago, ali uspjela sam, narastao je, procvjetao je i krasan mi je.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2009 u 18:26
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Krumpirko - otac i sin, velikog sam kupila kao malu biljčicu, malog sam uzgojila iz reznice











----------- Ne mogu ga se nagledati -ma predivan je --genijalan -ma nznam šta da kažem
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 10:28
Kad već danas nemamo plavo nebo - evo malo plavetnila, s pokojim bijelim oblačkom

Slak je za ovu godinu završio svoju cvatnju, tek pri vrhu se pojavi još koji cvjetić









Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5354555657 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.