Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Amarilisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Amarilisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:26

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:29
Jao,što me mamiš sa ovim fotkamasmile93 smile120
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:30
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

Vidim, da se tu  i amarilisi dosta često siju...
Kolko godina treba da bi iz takvog amarilisa dobili da cvate???
Meni su cvali četvrtu godinuWink Prve su cvjetovi bili mali, ali već iduće godine bili su snašni



oooo, pa to  nije tak strašno dugo!!!
Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:34
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:


oooo, pa to  nije tak strašno dugo!!!
Tongue
Sitnica za strpljiveLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 14:37
Vrijedi trudaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 02:33
Predivni su vam amarilisi...
Free i Sunce lijepo je čuti da imate tako stare amarilise i da su još živi i da cvjetaju...Ja isto imam amarilise od moje pok mame koje joj je tata davno kupio. Sve su godine bile u jednoj limenoj tegli. Lani prvi puta nisu cvjetali pa sam ih izvadila i posadila u vrt. Nadam se da mi nisu smrzli jer sam ih pokrila i da će mi ove godine ponovo cvjetati...Uz njih imam još dosta drugih amarilisa, vidijeti ćemo kada će cvjetati...Jednu sam novu veliku lukovicu kupila na popustu u MBMu i sad će uskoro procvjetati. Ima ogromnu cvjetnu stapku i čekam cvijet, pisalo je narančasti..
Bebi žao mi je da ti se lopovi šuljaju po vrtu i kradu biljke...To je stvarno za svaku osudu..Mora da su ljubomorni na tvoje cvijeće....AngryAngryAngry
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 07:41
Amarilisi su vam preljepi,
moji-Loričini 10,su još male lukovice,ali ,kao što kaže Beby,naoružajmo se strpljenjem!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 20:49
E sad ja imam jedno pitanje za vas koji drzite lukovice u frizideru i stavljate kasnije na toplo i mracno.Koliko im otprilike treba da nakon sto ih stavite na toplo i mracno puste stapku?Pretpostavljam da nije kod svih jednako ali zanima me bar otprilike?Moze li to potrajati tjednima ili ne bi trebalo tako dugo?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 00:08
Tea, ja mislim da bi trebalo trajati malo dulje, a sad koliko nemam ti pojma nikad to nisam pratila.
Ako si ih imala na mirovanju bar 2 mj. (u frižideru), posadila u zemlju- pusti ih na tamnom i malo toplijem ( ne jako toplo ), ne zaliti ni ništa s njim raditi nakon sadnje, malo zaboravi na njih.
Doći će cvjetna stapka sama od sebe.
Pusa!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 10:47
Meni su nakon 10-ak dana što sam lukovicu izvadila iz hladnjaka i stavila u kartonsku kutiju na sobnu temperaturu počeli listovi, tada sam ga prvi put malo polila i stavila na prozor, evo danas izgleda ovako
 
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 12:35
Cure,hvala na odgovoru.Lukovicu još nisam posadila,samo je pokrivena kartonskom kutijom radi tame i na toplom je.Provjeravala sams vakih tjedan dana dali se nešto s njom događa,međutim još ništa.Mislim da je već oko mjesec dana na toplom i mračno.Bit ću strpljiva.Hvala vam još jednom smile78
pčelicaClapljepo ti napredujeThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 12:24
Pozdrav, moja jedna luduje, prva stapka sam sto se nije otvrila a izlazi i druga stapka al lisca ni blizu. A u dr tegli imam 2 lista a stapke ni blizu, pih sta se nisu dogovorile da imam i na jednoj i dr isto
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 12:34
keekaLOLThumbs%20Up
Ja još čekam da se moja lukovica pokrene al još ni traga bilo kakvom događanjuConfused
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 11:44
Tea, ja sam se iznenadila kako brzo raste. imam 3 komada, jedna samo sto se ne otvori, druga ima lisce a treca nije ni krenula.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 11:53
Kod mene još ništa.Valjda me ne bude razočaralasmile43.Nije cvjetala ni prošle godine kad sam ju tek dobila.keeka,nemoj zaboravit fotkat kad procvjetaWink
A tako ljepo cvjetaju kod bebolinesmile169
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 12:07
Tea, nista se ne brini, nema razloga zasto ti ne bi cvjetala. Ja sam ih ove god prvi put sadila i odmah su pocele napredovat tako će i tvoje.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 12:09
Originalno poslano od člana keeka keeka napisao:

Tea, nista se ne brini, nema razloga zasto ti ne bi cvjetala. Ja sam ih ove god prvi put sadila i odmah su pocele napredovat tako će i tvoje.

Hvala ti smile78Iz tvojih usta u Božje ušiWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 12:11
Naravno
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 23:52
Da se pohvalim moj prvi amarilis još malo pa procvjetao...Još nije skroz rascvjetan ali možda već sutra bude...
 
sutra je novi dan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2012 u 00:35
Krasni su vam, moji još spavaju, morat ću vidjeti kako su
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,393 sekundi.